Cena budowy domu

Remonty, urządzanie, ogród. Wszystko dla Twojego domu.
Batmanś

Cena budowy domu

Post autor: Batmanś »

Czy dom 170-180 m powierzchni użytkowej plus garaż 40 m to inwestycja dla miliarderów? Pytam, ponieważ wszyscy dookoła budują domy 120 m z wiatą i mówią o naszym projekcie w takim tonie jakbyśmy chcieli budować pałac. Przecież w domu dochodzi więcej łazienek niż w bloku, korytarz, kotłownia i metry przy projektowaniu same rosną a i tak te 170 m to nie będzie dom z amerykańskiego snu. Już sama zaczęłam się zastanawiać czy mnie nie poniosło, ale nie wiem na czym miałabym ucinać metry... EDIT: rodzina 2+1, dom parterowy 4 spadowy, bez poddasza użytkowego. Projekt indywidualny. Pomieszczenia: pokój dziecka (większy do ewentualnego podziału na 2, gdybym zmieniła zdanie co do posiadania drugiego dziecka), nasza sypialnia ok 13 m plus mała garderoba i łazienka (mała), salon (duzy ok 45-50 m), kuchnia ok 12 i pokój gościnny z mini łazienka, bo na wakacje będzie w nim przebywać starsza osoba. Podsumowując 3 pokoje plus salon.
Majka Kopeć

Re: Cena budowy domu

Post autor: Majka Kopeć »

Koszt budowy naszego domu to 600 tys. , ze środków własnych włożyliśmy 150 tys., gdyż tyle udało nam się odłożyć. A reszta to kredyt, który zaciągnęliśmy we frankach. Przed podjęciem tej decyzji korzystaliśmy z porad firmy https://zyciebezkredytu.pl/dziedziczeni ... -frankach/, która w przejrzysty sposób przedstawiła wszelkie ryzyka. Uzyskaliśmy dużo cennych informacji o dziedziczeniu wierzytelności.
wartaś

Re: Cena budowy domu

Post autor: wartaś »

220 m to już spory dom, ale jeśli uważacie że to minimum jakie potrzeba wam do wygodnego życia, to taki budujcie. Oczywiście trzeba wziąć też pod uwagę koszty i swoje możliwości bo 1 m2 domu pod klucz to obecnie ok 4-5 tyś zł. Teoretycznie ktoś kto buduje domek 120 m2 wyda na niego o jakieś 400-500 tyś mniej niż wy. Znacznie tańsze będzie też utrzymanie takiego domu. Ja całe życie mieszkałam w domu 200 m2 a buduję taki o pow 140 m2 (użytkowych) a i tak wydaje mi się spory.

Jeśli szukalibyscie niedrogich materiałów do budowy, polecam kontakt z nimi: https://www.metalurgia.pl/gwozdzie/gwozdzie-stalowe W firmie w dobrej cenie kupisz elementy metalowe do budowy.
Groś

Re: Cena budowy domu

Post autor: Groś »

W takim razie jeśli szukacie dobrej jakości elementów wykończenia domu, w tym również bram garażowych to tutaj zdecydowanie mogę polecić Wam, żebyście w przypadku wyboru dobrej bramy garażowej w wersji segmentowej zwrócili uwagę na ofertę przygotowaną przez https://www.bramotechnika.pl/ z którymi świetnie nam się współpracowało. Przede wszystkim ogromne doświadczenie, dobry zakres cenowy i wiele realizacji na koncie które potwierdzają standard w jakim pracują. Mam nadzieję, że również pozytywnie się co do nich przekonacie i znajdziecie ciepłe i pasujące skrzydło marki Hormann.
ODPOWIEDZ