Co dają inwertery do fotowoltaiki?

Tutaj prowadzimy dyskusje na dowolne tematy, nie mające związku z głównymi kategoriami.
Awatar użytkownika
Walentyna
Posty: 42
Rejestracja: 04 lip 2019, 11:42

Co dają inwertery do fotowoltaiki?

Post autor: Walentyna »

Co właściwie dają takie inwertery do fotowoltaiki?
Czytałam co nieco na tej stronce https://hymon.pl/oferta/inwertery/
Jest tam dużo przydatnych informacji, ale chętnie dowiem się też czegoś więcej.
Szczególnie jeśli ktoś z was miał z tym cokolwiek do czynienia i jest w stanie podpowiedzieć coś tak ze swojego doświadczenia.
Awatar użytkownika
bigboy
Posty: 43
Rejestracja: 12 gru 2019, 12:02

Re: Co dają inwertery do fotowoltaiki?

Post autor: bigboy »

ja, jak to kobita, jestem zielona w tym temacie :) nie znam sie :) dlatego sobie wynajelam fachowców :) zamowilam panele z Levady, ekipa od nich zajela sie montazem, ogarneli wszystko kompleksowo :)
aleks jóźwiak

Re: Co dają inwertery do fotowoltaiki?

Post autor: aleks jóźwiak »

Mam u siebie panele solarne od ponad dwóch lat, przed realizacją inwestycji szczegółowo analizowałem wszelkie za i przeciw, starałem się też możliwie najwięcej dowiedzieć jak to wszystko działa, dlatego spróbuję Wam wyjaśnić jaką rolę pełni falownik. Otóż inwerter fotowoltaiczny przekształca energię powstałą w modułach fotowoltaicznych na tę, którą pobieramy w domu z gniazdek. Dostosowuje on też moc energii do parametrów odpowiadającym sieci niskiego napięcia a w razie awarii systemu pełni funkcję automatycznego rozłącznika. Jest więc jednym z najważniejszych elementów całej instalacji fotowoltaicznej.
Maślak

Re: Co dają inwertery do fotowoltaiki?

Post autor: Maślak »

"aleks pisze: Mam u siebie panele solarne od ponad dwóch lat, przed realizacją inwestycji szczegółowo analizowałem wszelkie za i przeciw, starałem się też możliwie najwięcej dowiedzieć jak to wszystko działa, dlatego spróbuję Wam wyjaśnić jaką rolę pełni falownik. Otóż inwerter fotowoltaiczny przekształca energię powstałą w modułach fotowoltaicznych na tę, którą pobieramy w domu z gniazdek. Dostosowuje on też moc energii do parametrów odpowiadającym sieci niskiego napięcia a w razie awarii systemu pełni funkcję automatycznego rozłącznika. Jest więc jednym z najważniejszych elementów całej instalacji fotowoltaicznej.
Bardzo dobrze wytłumaczone, nieskomplikowanie i zrozumiałe myślę dla każdego, lepiej bym tego nie napisał. Ze swojej strony jeśli szukacie inwerterów mogę Wam polecić markę FoxESS nie jest ona jeszcze super popularna w Polsce bo dopiero w tym roku pojawiła się u nas, natomiast jest to marka, która już od wielu lat jest dostępna na innych rynkach. Cena do jakości bardzo dobra, coś jak Huawei wśród telefonów.
ODPOWIEDZ