Jak dbać o laptopa?

Tutaj prowadzimy dyskusje na dowolne tematy, nie mające związku z głównymi kategoriami.
Awatar użytkownika
CieKawy
Posty: 127
Rejestracja: 13 mar 2019, 12:12

Jak dbać o laptopa?

Post autor: CieKawy »

Hejka,
nabyłem drogą kupna laptopa gamingowego za prawie 5k. Gram sobie w gry - aktualnie Diablo 2 Resurected męczę:) I gra się super - procek i grafa (RTX) - bardzo wydajne. Jedyne co mnie martwi to to, że laptop się trochę grzeje i głośno chodzą wentylatory...jak mu pomóc? Pastę ma oryginalną. Laptop ma około miesiąca. Nic mu się nie stanie, jak będę grać kilka godzin bez przerwy?

quady proszowice
Radomir
Posty: 80
Rejestracja: 06 maja 2019, 10:37

Re: Jak dbać o laptopa?

Post autor: Radomir »

W takim razie pozostaje Ci zakupic podkladke chlodzaca do laptopa. Podrzuce Ci namiary na fajnie napisany artykul na ten temat i kilka podkladek do wyboru do koloru (tak, tez sa kolory rozne - maja bowiem ledy - moja ma np niebieskie:>): https://ekspert.ceneo.pl/podkladka-chlo ... gaminowego Koszt to sporo ponizej stowki, a dziala naprawde dobrze. Pamietaj, ze sa rozne rozmiary podkladek pod 15 i 17 calowe laptopy - dobierz wiec odpowiednia do swojego sprzetu. Na pewno obnizy to zarowno temperature calego ukladu graficznego, jak i wydluzy jego zywotnosc oraz zmniejszy halas.
JudytaŚ

Re: Jak dbać o laptopa?

Post autor: JudytaŚ »

Mój syn ma taką podkładkę z wentylatorami i laptop działa mu bez zarzutu. Wcześniej jak tego nie miał to marudził, że mu się wyłącza wiec zamówił sobie tą podkładkę do chłodzenia. Co prawda wg mnie trochę te wentylatory hałasują, ale chyba tak musi być bo w końcu jak jest ich kilka to wiadomo, że będzie szum. Ale ogólnie podkładka się sprawdza.
ODPOWIEDZ