Jaką wybrać pilarkę? Spalinowa czy elektryczna?

Tutaj prowadzimy dyskusje na dowolne tematy, nie mające związku z głównymi kategoriami.
Łukasz M.

Jaką wybrać pilarkę? Spalinowa czy elektryczna?

Post autor: Łukasz M. »

Witam, stoję przed wyborem kosiarki na ten sezon, niestety nie bardzo wiem, na którą mam się zdecydować. Nie jestem najbardziej doświadczonym pilarzem, jednak potrzebuję zaopatrzyć swój domek gospodarczy w trochę drewna. Wiem, że wiele rzeczy zależy od prac jakie planuję wykonać, przeczytałem artykuł na ten temat: https://www.budownictwo.org/artykuly/sz ... i-dlaczego i według niego są to bardzo zbliżone do siebie inwestycje. Czy wy staliście przed takim wyborem kiedyś? Co wówczas wybraliście?
Awatar użytkownika
melville
Posty: 172
Rejestracja: 19 lip 2020, 21:04

Re: Jaką wybrać pilarkę? Spalinowa czy elektryczna?

Post autor: melville »

Piszesz o kosiarce, ale później wspominasz szykowanie drewna, więc wnioskuję, że chodzi o pilarkę. Co do pilarki do drewna to ja wybrałem STIHL MSE 210 C-B https://imdalejwlas.pl/pl/p/Pilarka-STI ... 10-C-B/140 i to był bardzo dobry wybór. To fajna, wydajna, ergonomiczna pilarka elektryczna z napinaczem piły łańcuchowej. Jest bezpieczna i precyzyjna, ma komfortowy uchwyt i przezroczysty zbiornik oleju, to bardzo praktyczne. No i co ważne - wyłącza silnik w przypadku zagrożenia przegrzaniem i ma dodatkowy system hamulcowy, który zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo podczas pracy. Ja jej daję 10 na 10 punktów, także weź ją pod uwagę.
staś

Re: Jaką wybrać pilarkę? Spalinowa czy elektryczna?

Post autor: staś »

Pilarki tarczowe dzięki swojej specyfikacji nadaje się do cięcia zarówno wąskich oraz cienkich desek. Maszyna wyposażona jest w wiele przydatnych funkcji. Nowoczesne maszyny do obróbki drewna i metalu m.in. łuparki spalinowe, zaginarki do blach, frezarki hydrauliczne czy ostrzałki do wierteł znajdziesz w https://stiler.eu/.
artur061

Re: Jaką wybrać pilarkę? Spalinowa czy elektryczna?

Post autor: artur061 »

Polecam do pilarki łańcuchowej używać dobre paliwo. Niedawno przeszedłem na paliwo alkilatowe od https://warter.pro/ i powiem wam, że zauważyłem wielką różnicę, już nawet nie pamiętam kiedy miałem jakikolwiek problem, bo gdy używałem zwykłego to ciągle coś było nie tak.
łukaszewski.maciej

Re: Jaką wybrać pilarkę? Spalinowa czy elektryczna?

Post autor: łukaszewski.maciej »

Koniecznie postaw na
pilarke elektryczna . Mowie o tym z wlasnego doswiadczenia, gdyż jestem swiezo po inwestycji tego typu. Urządzenie, dzięki prostocie w użytkowaniu pozwoliło mi na cięcie drewna opałowego, czy gałęzi w ogrodzie. Nawet bym nie przypuszczał, iż takie narzędzie może dać tyle frajdy! Zdecydowanie polecam.
ODPOWIEDZ