Szkółka roślin

Tutaj prowadzimy dyskusje na dowolne tematy, nie mające związku z głównymi kategoriami.
Awatar użytkownika
magdap
Posty: 108
Rejestracja: 10 lut 2020, 14:19

Szkółka roślin

Post autor: magdap »

Szkółka roślin Kraków - jaką polecacie? Planuję odświeżyć nieco swój ogród, szukam więc ciekawych roślin.
KaśkaF

Re: Szkółka roślin

Post autor: KaśkaF »

Jeśli szukacie, gdzie się zaopatrzyć w sadzonki warzyw, ziół i kwiatów to mam dla was doby namiar. Profesjonalną produkcją roślin ozdobnych zajmuje się Gospodarstwo Ogrodnicze Małgorzaty Majewskiej https://www.roslinyozdobne-zamkowa.pl/ z miejscowości Paniówki, koło Gliwic i Zabrza. My regularnie tam kupujemy sadzonki i zawsze są one ładne i zdrowe, także trzymamy się tego gospodarstwa.
Awatar użytkownika
Ziemniak
Posty: 20
Rejestracja: 03 mar 2020, 13:46

Re: Szkółka roślin

Post autor: Ziemniak »

Jeśli chodzi o drzewka owocowe to ja szczerze polecam te kolumnowe od https://krzewydrzewa.pl/kolumnowe-drzew ... e-c-7.html Już kolejny sezon ich rośliny cieszyły moje oko w ogrodzie. Pięknie kwitną i mają dużo owoców. No i fakt, że są to drzewa kolumnowe, sprawia, iż nie zajmują dużo miejsca w ogrodzie, nie robią cienia i nie przysłaniają innych ozdobnych roślin, a dają smaczne owoce :) Naprawdę świetne rozwiązanie dla każdego, kto chciałby mieć trochę własnych owoców, ale też i zależy mu na ogrodzie wypoczynkowym.
Awatar użytkownika
annika
Posty: 101
Rejestracja: 14 mar 2020, 0:57

Re: Szkółka roślin

Post autor: annika »

To ja od siebie podrzucę namiar na firmę zajmującą się produkcją roślin ozdobnych- Gospodarstwo Ogrodnicze Małgorzaty Majewskiej z miejscowości Paniówki koło Gliwic i Zabrza. https://www.roslinyozdobne-zamkowa.pl/ Macie tam świetną obsługę i przede wszystkim doskonałą jakość roślin ogrodowych.
Awatar użytkownika
finky
Posty: 126
Rejestracja: 03 lip 2019, 22:25

Re: Szkółka roślin

Post autor: finky »

Sprawdź ofertę w sklepach obi sadzonki https://homeparkfranowo.pl/sklepy/obi Bo tam również sprzedają rośliny do ogrodu. Podobnie w innych marketach budowlanych.
Awatar użytkownika
oleander
Posty: 14
Rejestracja: 31 maja 2020, 21:13

Re: Szkółka roślin

Post autor: oleander »

Sadzonki drzew owocowych do mojego ogrodu udało mi się kupić w lokalnej szkółce drzew Dudek Sad https://dudek-sad.pl/sadzonki-dla-was/. Wcześniej odwiedziłem kilka supermarketów ale tam te sadzonki były liche, natomiast w gospodarstwie Dudek były dorodne i duże. Wiadomo i droższe ale warto postawić na jakość.
drzewką32

Re: Szkółka roślin

Post autor: drzewką32 »

Jeśli chcesz oddziaływać pozytywnie na przyrodę to dołącz do akcji sadzenia drzew, i tak codziennie zaśmiecamy naszą ziemie, to możesz jakoś się przyczynić dobrze do tego aby natura odżyła. Dlatego wraz z https://posadzimy.pl/blog możesz włączyć się w akcje sadzenia drzew. Wejdź na stronę przelej odpowiednią kwotę a proporcjonalnie ta organizacja zasadzi ilość drzew za jaką zapłaciłeś. Według mnie jest to bardzo dobra akcja.
łynska

Re: Szkółka roślin

Post autor: łynska »

Bardzo polecam ze swojej strony sprawdzenie https://urokimilosne.wordpress.com/2019 ... sticum-pl/ znajdziecie tam najwięcej najbardziej wartościowych opinii na temat ezoteryki i uroków miłosnych. Myślę że będziecie zadowoleni z tego portalu. Naprawdę zapraszam, aby sprawdzić.
włókniarski

Re: Szkółka roślin

Post autor: włókniarski »

A w jaki sposób dbasz o drzewa i pracujesz przy sadzie? Jeśli szukasz kompaktowego ciągnika do tego rodzaju prac, który będzie niezawodny i wydajny to sprawdź ciągnik Farmtrac który będzie ci służył przez długie lata. Bardzo sobie chwalę jego wydajność i niezawodność, a do tego cena super korzystna.
Lopop

Re: Szkółka roślin

Post autor: Lopop »

Gdyby ktoś szukał sadzonek orzecha włoskiego https://dudek-sad.pl/orzech-wloski/ to najlepiej od razu uderzyć do gospodarstwa dudek z marcyporęby. Mają tam spory wybór szczepionych sadzonek orzecha włoskiego. Zamówiłem już od nich internetowo kilka orzechów włoskich i sadzonki są naprawdę bardzo dobrej jakości. W tym roku pierwszy raz otrzymałem orzechy włoskie z moich sadzonek. Ja wybrałem odmianę Leopold z uwagi, iż parametry tej sadzonki najbardziej mi pasowały do mojego ogrodu. Ale gdyby ktoś chciał to sadzonek orzecha włoskiego jest tam kilkanaście.
ODPOWIEDZ