Zasady codziennej pielęgnacji włosów

Tutaj prowadzimy dyskusje na dowolne tematy, nie mające związku z głównymi kategoriami.
osów

Zasady codziennej pielęgnacji włosów

Post autor: osów »

Oczyszczenie. Bardzo ważne jest, aby używać szamponu odpowiedniego do rodzaju włosów. Ale jest tutaj jedna komplikacja. Kondycja włosów zmienia się w zależności od diety, stanu zdrowia, wieku, klimatu i wielu innych czynników. A jeśli w wieku 18 lat używałaś szamponu do włosów przetłuszczających się, to wcale nie znaczy, że w wieku 35 lat nadal jest dla Ciebie odpowiedni. Co więcej, latem skóra głowy może być tłusta lub normalna, a zimą zmiany temperatury i ogrzewanie sprawią, że będzie sucha. Dlatego nie należy trzymać się jedynej opcji: wybrać szampon w zależności od aktualnej kondycji włosów. Pamiętaj, że końcówki włosów są prawie zawsze suche, dlatego wybierając szampon, weź pod uwagę stan skóry głowy i cebulek włosów.

Kondycjonowanie. Zadaniem odżywki jest wygładzenie struktury, ułatwienie rozczesywania i nabłyszczenie włosów. Nakładaj na umyte, osuszone ręcznikiem włosy. Nie pozostawiaj odżywki na włosach zbyt długo – nie ma to żadnego dodatkowego efektu. Jeśli przy wyborze szamponu musisz skupić się na kondycji cebulek włosów, to odżywkę dobiera się w zależności od tego, jak wygląda główna długość włosów. Uniwersalną opcją jest odżywka nawilżająca. Jeśli twoje włosy są zniszczone, wyglądają na suche i matowe, poszukaj odżywki regenerującej lub odżywczej. Odżywki do włosów farbowanych „uszczelniają” pigment między łuskami włosów i pomagają dłużej utrzymać żywy i bogaty kolor.
czesn

Re: Zasady codziennej pielęgnacji włosów

Post autor: czesn »

Nawet naturalnie gęste i mocne włosy wymagają wysokiej jakości codziennej pielęgnacji. A jeśli twoje włosy są słabe, cienkie, suche lub odwrotnie, przetłuszczające się, produkty do pielęgnacji włosów powinny być wybierane szczególnie ostrożnie. Musisz także ostrożnie podejść do wyboru fryzury. Weźmy na przykład fryzurę typu burst fade https://menshaircuts.com/burst-fade/ . Burst fade to najnowszy członek rodziny fade. Jest świeży i modny. Jeśli jesteś mężczyzną, który chce spróbować czegoś nowego, ten styl może być dla Ciebie idealny. Widzimy, że burst zanikanie zwykle łączy się z frohawkiem lub mohawkiem. Jest jednak wszechstronny, ten krój dobrze pasuje również do innych nowoczesnych fryzur. Nadaje się również do włosów prostych, falowanych, kręconych i szorstkich.
samantha

Re: Zasady codziennej pielęgnacji włosów

Post autor: samantha »

Pielęgnacja włosów w domu może być równie skuteczna jak zabiegi w salonie. Aby to zrobić, wystarczy wybrać odpowiednie produkty do pielęgnacji skóry głowy i pasm, a następnie wykonać wszystkie czynności. Najczęstszym rytuałem w domowej pielęgnacji włosów jest czesanie. Pasemka należy czesać nie tylko w ciągu dnia, ale także przed myciem włosów. Niewielkie wypadanie włosów podczas mycia szamponem jest normalne – to naturalny proces odnowy, który daje miejsce na nowe włosy. Ale jeśli zaczniesz myć splątane loki, istnieje ryzyko wyrywania zdrowych, nowych włosów, nawet tego nie zauważając.
ODPOWIEDZ