Jak zasadzić awokado?

Masz pytanie, szukasz podpowiedzi i rady? Odpowiedź znajdziesz tutaj.
Awatar użytkownika
CieKawy
Posty: 127
Rejestracja: 13 mar 2019, 12:12

Jak zasadzić awokado?

Post autor: CieKawy »

Wiecie jak zasadzić awokado z pestki ? Tak, tak, można takie awokado mieć w mieszkaniu i trzymać nawet na balkonie! Trafiłem na fajny poradnik na ten temat - wszystko fajnie i przejrzyście, krok po kroku opisane. Macie może u siebie awokado? Albo jakieś inne egzotyczne rośliny w domach czy mieszkaniach?
Radomir
Posty: 80
Rejestracja: 06 maja 2019, 10:37

Re: Jak zasadzić awokado?

Post autor: Radomir »

Lubię awokado - niektórzy twierdzą, że przypomina w smaku masło, ale ja akurat bardzo lubię ten smak:) A powiedz mi - czy takie awokado owocuje u Ciebie? Bo opinie są różne - że w warunkach domowych to raczej nie, ale natknąłem się w internecie na zdjęcia roślin z owocami - oczywiście w polskich mieszkaniach:)
Ja z egzotycznych roślin to mam u siebie rosiczkę:)
Miśka

Re: Jak zasadzić awokado?

Post autor: Miśka »

hehe no ja tez lubię awokado, może nie samo ale często wykorzystuje je jako dodatek do sałatek i kanapek. Generalnie ważne jest, żeby było dojrzałe, bo jak jest twarde to nie bardzo da się jeść. Zawsze je kupuję, ale chyba faktycznie spróbuję zasadzić z pestki. W artykule jest napisane, że można je przenieść po jakimś czasie do ogrodu albo na balkon, więc byłoby dodatkową dekoracją takie egzotyczne drzewko. Chyba się skuszę i zasadzę awokado.
ODPOWIEDZ