Strona 1 z 1

prawo pracy

: 11 mar 2019, 17:33
autor: Danka
Czy was też tak jak mnie przeraża prawo w firmie i wszystkie te papierkowe sprawy ? Przepisy, które ciągle się zmieniają i wnioski jakie trzeba wypełniać by coś załatwiać. Sama wiele szukałam ale zdecydowanie wole gdy pomoże mi http://erzecznikpatentowy.pl/ , ludzie którzy są w prawie pracy na bieżąco lepiej sobie z tym wszystkim poradzą niż ja

Re: prawo pracy

: 26 lip 2019, 19:54
autor: kacc
Zgadzam się papierologia jest ciężka, nie tak łatwo wcale to ogarnąć, szczególnie jak się samemu prowadzi firmę. Dlatego warto zaglądać na różne poradniki które będą w tym temacie pomocne. Tutaj na przykład jest artykuł o podaniu o przedłużenie umowy https://www.aplikuj.pl/porady-dla-praco ... wy-o-prace, pracownicy powinni takie składać w momencie gdy zbliża się koniec obowiązującej umowy z pracodawcą.

Re: prawo pracy

: 16 wrz 2019, 12:27
autor: Hania9
Ja ogólnie nie za bardzo się na tym znam, więc nie chce rozpowszechniać niepewnych informacji. Jeżeli nie czujecie się na siłach, aby zajmować się tym samodzielnie, to zawsze możecie udać się do miejsca, jakim jest kancelaria Hilarowicz Opole Tam powinni Wam dobrze doradzić oraz pokierować dalszymi losami sprawy.

Re: prawo pracy

: 07 maja 2020, 9:08
autor: dwuckert
Prawa pracownicze powinny być znane przez wszystkich pracowników. Znajomość ich daje nam poczucie, że nie będzie wykorzystywani przez swojego pracownika.

______________________________________________________________________________
prawnik prawo pracy poznań

Re: prawo pracy

: 11 maja 2020, 16:34
autor: steffi
Teraz na pewno często kodeks pracy jest w ruchu, w obecnej sytuacji zarówno pracodawcy jak i pracownicy są w ciężkiej sytuacji. Warto na pewno skonsultować się z prawnikiem w tym zakresie. Myślę, że oferta od http://klimkowski-kancelaria.pl może tu wielu z was zainteresować. Proponują tu bardzo szeroki zakres pomocy prawnej na bardzo wysokim poziomie

Re: prawo pracy

: 28 maja 2020, 9:21
autor: tobiaszjablonski
Przy tego typu sprawach warto zaufać profesjonalistą. Ja mogę polecić kancelarię, z której sam korzystam - http://adwokattczew.com/. Profesjonaliści, znają się na wielu dziedzinach prawa.

Re: prawo pracy

: 10 cze 2020, 17:14
autor: Lelek
Jeżeli nie jesteście czegoś pewni to zgłoście się do prawnika, będzie to najbezpieczniejszą opcją:) Macie już swoich sprawdzonych specjalistów od prawa? Warto zajrzeć sobie na http://adwokat-nawojski.pl Kompleksowo pomagają tu w różnych sytuacjach, także i online.

Re: prawo pracy

: 14 cze 2020, 16:01
autor: Majkaaa
W prawie pracy na pewno specjalizuje się Pan Tomaszczyk z JST. My sami jako firma korzystamy z jego porad i jesteśmy zadowoleni ze współpracy. Konkretny, rzetelny, doświadczony, widać, ze zna się na rzeczy.

Re: prawo pracy

: 18 cze 2020, 12:53
autor: charlie76
Na wygląda przepisy prawne, które regulują kwestie sprawowania osobistej opieki na dzieckiem? Jeżeli ktoś posiada wiedze w tym zakresie, to proszę o podzielenie się nią._____________________________________________________________
sprawowanie osobistej opieki nad dzieckiem

Re: prawo pracy

: 15 lip 2020, 12:08
autor: mimka
Jeśli macie jakieś problemy z pracodawcą lub nie wiecie czy postępuje on w sposób właściwy, to w takiej sytuacji warto sobie zerknąć tutaj: inspekcja pracy infolinia porady prawne (PIP). Taki kontakt telefoniczny można tam bardzo pomoc. Eksperci, którzy tam odbierają telefony mogą pomóc w rożnych sytuacjach. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem przed udaniem się do prawnika.

Re: prawo pracy

: 21 lip 2020, 10:08
autor: smacejkovic
Prawa pracownicze powinny być przestrzegane przez każdego pracodawcę, ale nie zawsze tak jest i dlatego warto skorzystać z pomocy prawników, którzy specjalizują się w tej tematyce.
_________________________________________________________________________
praca prawo poznań

Re: prawo pracy

: 27 lip 2020, 20:19
autor: kilobajt
Akurat jeżeli chodzi o same prawo pracy to faktycznie jest ono dość szerokie i moim zdaniem należy się na tym przede wszystkim dobrze znać. Ja również niedawno czytałem na stronie https://www.prawowity.pl/aktualnosci/18 ... czniczych/ o tym jak wygląda pomoc prawna dla podmiotów leczniczych. Nigdy nie wiadomo kiedy taka wiedza może się przydać.

Re: prawo pracy

: 29 lip 2020, 21:42
autor: alimilo
A w jakim miescie szukasz? Moze bedzie latwiej pomoc :) Ja moglabym z wojewodztwa pomorskiego polecic mecenasa Weglowskiego - czlowiek zloto, nie dosc, ze zadna dziedzina prawa nie jest mu obca, to faktycznie angazuje sie w sprawy i potrafi z ludzka cierpliwoscia i zrozzumieniem do tematu podejsc

Re: prawo pracy

: 03 sie 2020, 8:52
autor: nabila
Wiele porad z zakresu prawa można uzyskać przez internet. Na http://inforozrywka.pl/czym-sa-porady-o ... ji-online/ są opisane takie konsultacje online. Działają już w wielu branżach.

Re: prawo pracy

: 08 sie 2020, 23:23
autor: eluśka
Jeśli masz wątpliwości czy pracodawca postępuje słusznie i zgodnie z prawem, to skontaktuj się z PIP infolinia 24h. W ten sposób można bowiem szybko wyjaśnić sytuację. Pracownicy zazwyczaj nie znają przepisów, a pracodawcy wykorzystują ten fakt.

Re: prawo pracy

: 10 sie 2020, 1:08
autor: lordis
O, jeśli chodzi o te sprawy to odsyłam was do tego bloga https://prawopracyporady.pl/ Ma formę pytań i odpowiedzi i dzięki niemu możecie dowiedzieć się o różnych przydatnych sprawach z zakresu prawa pracy. Mi pomogło to bardzo rozwikłać wątpliwości co do kilku rzeczy.

Re: prawo pracy

: 09 wrz 2020, 16:00
autor: Olkka
W prawie pracy na pewno specjalizuje się Pan Tomaszczyk z JST i cieszy się dużym uznaniem, więc na pewno warto zasięgnąć u niego porady.

Re: prawo pracy

: 12 lis 2020, 11:31
autor: Aśka
A doradzicie mi gdzie warto się zgłosić jeśli chodzi o pomoc prawną niemcy ? Ciocia pracuje jako opiekunka osób starszych i od pewnego czasu ma problem z pracodawcą. Jest ktoś sprawdzony, kto pomoże jej napisać niezbędne pisma i ewentualnie będzie ją reprezentować w sądzie?

Re: prawo pracy

: 10 wrz 2021, 9:11
autor: Józek
Oczywiście samo prawo pracy jest czymś niezwykle ważnym, ale moim zdaniem również warto jest wiedzieć co nieco na temat samego zabezpieczenia się na przyszłość. Właśnie dlatego moim zdaniem warto jest również zapoznać się z tekstem http://www.wlasnybiznes.eu/pracownicze- ... h-wiedziec gdyż w nim bardzo fajnie opisano czym są tak naprawdę pracownicze plany kapitałowe.

Re: prawo pracy

: 21 wrz 2021, 20:28
autor: kamówa
W kwestii prawa pracy wsparcia i wskazówek udzieliła mi kancelaria https://kancelariadrozdowski.pl/prawo-pracy . Problem dotyczył problemłów prawnych między mną a pracodawcą a także kwestii etycznych. Wspólnymi siłami zaczeliśmy poszukiwać rozwiązania idealnego no i myślę, że się to udało!

Re: prawo pracy

: 23 wrz 2021, 19:26
autor: ginamó
Skorzystanie z porad odnośnie prawa pracy było dla mnie obowiązkiem. Należytego wsparcia i pomocy na tym polu udzielili mi http://www.kancelariamzm.pl/pl/c,9,obro ... arczy.html . Dotyczyło to udzielania porad z zakresu indywidualnego i zbiorowego prawa pracy. Osobiście na tym obszarze sam bym sobie nie poradził.

Re: prawo pracy

: 23 wrz 2021, 19:32
autor: Manniał
Dostaliśmy ostatnio szereg porad, jeśli chodzi o prawo pracy. Najlepszych informacji udzielił mi https://kancelaria-chmurak.pl/prawo-rodzinne/ , będacy całkowitym specjalistom na tym polu. Od podziału majątku po rozwód, nic nie było już zagadką w tym wypadku.