Strona 1 z 1

Wentylacja mechaniczna ZA/PRZECIW?

: 25 kwie 2019, 15:57
autor: Oglik
Witam.
Jestem przed wyborem sposobu wentylacji w domu. Skłaniam się ku wentylacji mechanicznej, lecz po przeczytaniu kilkudziesięciu wątków mam tylko mętlik w głowie.
Proszę o opinie TYLKO osób które MAJĄ i UŻYWAJĄ wentylację mechaniczną. Prosił bym o wypisywanie zalet oraz wad swoich instalacji. Myślę że taki zbiór opinii pomoże forumowiczom.
Pozdrawiam

Re: Wentylacja mechaniczna ZA/PRZECIW?

: 26 kwie 2019, 22:37
autor: hacker88
Ja nie mam tego typu wentylacji ale słyszałem o niej wiele dobrego. Duża zaleta to odzysk ciepła wg. mnie warto zgłosić się do profesjonalnej firmy która opowie o założeniach na przykładzie Pana konkretnego budynku. Każdy budynek jest inny i ciężko zebrać precyzyjnie opinie innych. Najlepiej więc z projektem/założeniami udać się do profesjonalnej firmy instalatorsko/projektowej.

Re: Wentylacja mechaniczna ZA/PRZECIW?

: 29 kwie 2019, 10:03
autor: monolga
Ta kwestia jest mi kompletnie obca. Nich inni Ci tutaj pomogą.

Re: Wentylacja mechaniczna ZA/PRZECIW?

: 19 wrz 2019, 9:07
autor: Dziewczyna
Decydując się na montaż takiej wentylacji warto sobie o tym trochę najpierw poczytać. Na przykład na stronie https://remont.biz.pl/budowa/ilosci-pow ... c-wymiany/ macie ciekawy artykuł na temat krotności wymiany powietrza wentylacyjnego :) Polecam ;)

Re: Wentylacja mechaniczna ZA/PRZECIW?

: 26 lis 2019, 10:37
autor: martan
Jeżeli rozglądacie się za firma, która zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem tego typu wentylacji w budynkach przemysłowych to polecam wam skontaktować się z https://probon.pl/ Sam korzystałem z ich usług i mogę potwierdzić ich pełen profesjonalizm.

Re: Wentylacja mechaniczna ZA/PRZECIW?

: 14 kwie 2020, 8:31
autor: steffi
Super sprawa, wentylacja mechaniczna to zdrowe, świeże powietrze w domu, a także i gwarantuje ona odzysk ciepła, więc i oszczędności na ogrzewaniu. Wybierając projekt domu warto już o niej pomyśleć:) Przydać się mogą wam tu propozycje od https://www.kuma.pl/oferta/weze-do-cieczy-spiral-flex U tego producenta znajdziecie węże spiralne do cieczy, ale i także specjalne węże do poprowadzenia kanałów wentylacyjnych.

Re: Wentylacja mechaniczna ZA/PRZECIW?

: 14 maja 2020, 14:09
autor: Edi88
Jeśli interesuje Cię właśnie ten problem to pamiętaj, iż znam stronę, gdzie powinnaś dowiedzieć się o wiele więcej bardzo wartościowych informacji na ten temat. Rekomenduję jak tylko znajdziesz czas bo rzeczywiście warto według mojej oceny - http://wentylacyjne24.com.pl .

Re: Wentylacja mechaniczna ZA/PRZECIW?

: 09 cze 2020, 10:56
autor: aletta
Warto rozejrzeć się za porządną firmą, która wykona wentylację tego typu. Ja od siebie mogę wam polecić skontaktowanie się z http://ventus.info.pl/ Jest to sprawdzona firma z Opola, która doświadczenie w wykonywaniu wentylacji z rekuperacją.

Re: Wentylacja mechaniczna ZA/PRZECIW?

: 14 lip 2020, 13:54
autor: włóczykij13
Projekt wykonawczy wentylacji woleliśmy powierzyć profesjonalistom z CuprumPro http://www.cuprumpro.pl/ , którzy nam doradzili proste i niedrogie rozwiązanie. Specjalizują się w projektowaniu różnego rodzaju instalacji przemysłowych, nie tylko wentylacji. O ich ofercie wspomniała nam sąsiednia firma, która od dawna funkcjonuje w oparciu o zaprojektowane przez nich instalacje.

Re: Wentylacja mechaniczna ZA/PRZECIW?

: 23 lip 2020, 12:05
autor: lormol
Nowoczesna wentylacja tego typu to świetne rozwiązanie, które praktycznie nie ma wad. Oczywiście ważna też jest jakość naszej wentylacji, którą zakupimy. Ja od siebie mogę wam polecić skontaktowanie się w tej sprawie z firmą http://4went.pl/ Oni sprzedają porządne systemy wentylacyjne, które na pewno sprawdzą się w waszych firmach i domach.

Re: Wentylacja mechaniczna ZA/PRZECIW?

: 10 sie 2020, 14:14
autor: nabila
Warto zapoznać się z rodzajami wentylacji, bo tych nie brakuje. Kilka z nich jest omówionych w artykule na http://mangopress.pl/rodzaje-systemow-w ... ybierzesz/ . Lepiej dowiedzieć się o wentylacji jak najwięcej, zanim podejmie się decyzję.

Re: Wentylacja mechaniczna ZA/PRZECIW?

: 23 sie 2020, 20:04
autor: nikelodon18
Wykonanie takiej wentylacji nalezy powierzyć fachowcom. I nam się to udało, po współpracy z https://www.freshairhome.pl/ . Zaoferowana wentylacja okazała się całkowicie spełniać nasze wymagania a są one dosyć spore.

Re: Wentylacja mechaniczna ZA/PRZECIW?

: 04 wrz 2020, 19:09
autor: kilobajt
Z pewnością przy takiej wentylacji używa się różnego rodzaju wężyków. Niestety ich żywotność jest również bardzo różna. Jeśli trzeba będzie je wymieniać to na pewno bardzo dobre są wężyki silikonowe z https://powerrubber.com/kat/wyroby-silikonowe/ i muszę przyznać, że u mnie sprawdzają się doskonale.

lerosett apteka

Re: Wentylacja mechaniczna ZA/PRZECIW?

: 19 paź 2021, 11:28
autor: kazna
Jakiś czas temu na wielu witrynach internetowych ukazało się kilka artykułów na ten temat ale ciężko było znaleźć rzetelne i sensowne informacje... Odwiedziłem kilka stron ale to tutaj najlepiej opisali ten problem dlatego kliknij w ten w ten odnośnik. https://pompyciepla-24.com.pl