Strona 1 z 1

PIT

: 24 sty 2019, 14:28
autor: Persefona
hej hej hej, nie mam doświadczenia w rozliczeniach PIT-ów więc chciałabym poprosić o pomoc księgową https://ksiegowa-halinow.pl/ . Orientujecie się czy taka przyjemność dużo kosztuje?

gaydar radar

Re: PIT

: 25 sty 2019, 11:36
autor: Jolka
Persefona pisze: ↑24 sty 2019, 14:28 hej hej hej, nie mam doświadczenia w rozliczeniach PIT-ów więc chciałabym poprosić o pomoc księgową https://ksiegowa-halinow.pl/ . Orientujecie się czy taka przyjemność dużo kosztuje?
Myślę, że około 20-50 zł :)

Re: PIT

: 16 kwie 2019, 23:27
autor: doboro
Zależy, musisz się o cennik zapytać. A koniecznie musisz korzystać z księgowej? Możesz spróbować samodzielnie, informacje na temat ulg uzyskasz z portalu https://www.pitax.pl/wiedza/poradniki/u ... litacyjna/ . NA stronie też jest dostępny kreator do wypełniania pitu, jest w formie online a także do pobrania na komputer - kwestia kto co woli :)

Re: PIT

: 30 kwie 2019, 12:16
autor: doboro
Jeśli chodzi o biuro rachunkowe z Otwocka to takie rzeczy nie kosztują dużo . A naprawdę warto skorzystać z takiej pomocy, bo rozwiązywanie zeznań podatkowych do najłatwiejszych nie należy, zwłaszcza jeśli mamy dużo źródeł dochody i odliczeń

Re: PIT

: 13 maja 2019, 13:34
autor: Dorcia
Zanim zgłosisz się do księgowej, proponuję, abyś poszukała darmowych programów w internecie. Jest ich naprawdę dużo i są łatwe w obsłudze. Gdy już zaczniesz się rozliczać, to przekaż, proszę 1% podatku na Fundację Szlachetny Gest https://szlachetnygest.pl/ . Jej chore dzieci czekają właśnie na takich darczyńców. Ja zawsze o nich pamiętam.

Re: PIT

: 28 maja 2019, 23:40
autor: kicia
Jeżeli chodzi o Warszawę to warto tu zajrzeć http://europropo.pl . Strona przeznaczona zagadnieniom gospodarczym i nie tylko. Jak najbardziej ciekawe wpisy tam mają.

Re: PIT

: 29 maja 2019, 12:22
autor: sznurek
Szczerze mówiąc to nie ma co przepłacać. Większość wiedzy można czerpać ze stron takich jak ta: https://www.e-pity.pl/abc_podatki/jak_wypelnic_pita/

Re: PIT

: 07 cze 2019, 11:41
autor: halynka
Dorcia pisze: ↑13 maja 2019, 13:34 Zanim zgłosisz się do księgowej, proponuję, abyś poszukała darmowych programów w internecie. Jest ich naprawdę dużo i są łatwe w obsłudze. Gdy już zaczniesz się rozliczać, to przekaż, proszę 1% podatku na Fundację Szlachetny Gest https://szlachetnygest.pl/ . Jej chore dzieci czekają właśnie na takich darczyńców. Ja zawsze o nich pamiętam.
Pewnie że warto pomagać, nawet 1 sms dużo wspiera, ja często wysyłam sms, co roku gdy się rozliczam przekazuję 1% podatku na fundację, wraz z mamą czesto wpłacamy pieniązki na fundację, ale te bardziej znane jak http://szlachetnygest.pl/ . jak widzę te dzieci chore potrzebujące to aż się serce kraje.

Re: PIT

: 09 mar 2020, 21:35
autor: mczay
Ja wciąż przed sobą mam do rozliczenia PIT 28 online. Chcę to zrobić właśnie w ten sposób, bo jest on moim zdaniem najwygodniejszy. Na stronie: https://www.podatnik.info/program_do_pit/pit-28 znalazłam nawet program za pomocą, którego mogę się rozliczyć. Polecam

Re: PIT

: 30 kwie 2020, 13:50
autor: telly08
Jeśli zastanawiacie się w jaki sposób najszybciej się rozliczyć to skorzystajcie ze specjalnie przygotowanego programu https://www.e-pity.pl/pit-online/. PIT online to najszybciej i najlepsze rozwiązanie - sama z niego korzystam. Na stronie znajdziecie całą instrukcję jak to zrobić, która w ogóle nie jest trudna do zrozumienia.

Re: PIT

: 14 sie 2020, 11:39
autor: kasiunia
Jak płacić niższe podatki ? Otóż organy podatkowe potwierdzają, że prowadzący działalność gospodarczą informatycy tworzący oprogramowanie, a następnie udzielający na nie licencji lub zbywający prawa autorskie mogą skorzystać z ulgi IP Box, a tym samym płacić od stycznia 2019 roku PIT według stawki 5%.Należy jednak zwrócić uwagę na to, że w trakcie roku zaliczki na podatek dochodowy należy wpłacać według stawek podstawowych 18%, 32% lub 19%, natomiast rozliczenia ulgi można będzie dokonać dopiero w zeznaniu rocznym. Jeśli nie jesteście biegli w tych sprawach - polecam dobre biuro rachunkowe .

Re: PIT

: 13 wrz 2020, 0:01
autor: lordis
My od dawna korzystamy z usług biura rachunkowego Wawrzynek w Katowicach https://biuro-wawrzynek.pl/ i dobrze nam sie z nimi współpracuje. Dobrze zajmują się księgowością mojej firmy, można na nich polegać. Do tego stawki u nich są w porządku a obsługa klienta tez na wysokim poziomie.

Re: PIT

: 02 paź 2020, 12:27
autor: martan
Dobrym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do firmy, która zajmuje się doradztwem podatkowym. Jeżeli mieszkacie w okolicach Częstochowy to polecam wam zgłosić się do http://taxquatro.pl/ Tam spotkacie się z obsługą na najwyższym poziomie.

Re: PIT

: 22 mar 2021, 11:37
autor: Lańka
Rozliczanie PITów jeszcze trochę trwa, bodajże do końca kwietnia jest na to czas. Na pewno warto pamiętać o takich fundacjach jak https://fundacjabirn.pl/wesprzyj/ i przekazać im 1% podatku. Dzięki temu te fundacje mogą sprawniej pracować i pomagać innym :) a to ważne

Re: PIT

: 23 kwie 2021, 10:08
autor: oven
A powiedzcie, jak jest wygodniej i korzystniej? Rozliczać się razem z małżonką czy osobno? Podobno ma to jakieś znaczenie w kwestii progów podatkowych. https://moja-pozyczka.pl/definicje/progi-podatkowe/ tutaj bardzo fajnie to opisali. U nas w małżenstwie wystepują dość duże dysproporcje jeśli chodzi o zarobki, dlatego w tym roku stwierdziliśmy, że będziemy się rozliczać wspólnie.

Re: PIT

: 20 cze 2021, 22:54
autor: ewe211
Ostatnio chciałam znaleźć dużo informacji na niniejszy temat w internecie i natknęłam się na stronę - https://wspolczesna.pl/pit-37-kilka-fak ... 5-15629959 , na której odszukałam to co chciałam znaleźć. Bardzo sporo interesujących info można wynieść z tej strony. Gorąco rekomenduję.