Strona 1 z 1

Monety, medaliki

: 06 cze 2019, 20:53
autor: zuzanka
Siemanko, zbieracie może jakieś stare, kolekcjonerskie monety czy medaliki? Zastanawiam sie nad takim hobby ^^. Takie przedmioty mają często bardzo bogatą historię. Na http://www.skarbnicakrajowa.pl znalazłam wiele informacji o tym, np. jak przechowywac. Macie jakieś doświadczenie z tym hobby?

Re: Monety, medaliki

: 22 gru 2019, 20:27
autor: Szymek
Cześć. Antyki to wspaniałe hobby. Zabytkowe przedmioty są nie tylko piękne i unikatowe ale często też cenne, no i stanowią część naszej historii. Kolekcjonuję je od jakichś 8 lat, niektóre odziedziczyłem po pradziadkach i dziadkach, inne zaś dokupiłem. W centrum mojego zainteresowania znajdują się m.in. srebra, militaria, dzieła sztuki i stare dokumenty. Planuję również zakup zabytkowych mebli, do których idealnie pasowałyby przedmioty jakie posiadam . Na stronie giełdy antyków https://www.antyki-bronisze.pl/kategoria/4 widziałem kilka naprawdę zjawiskowych, m.in. przedwojenne, rzeźbione biurko i etażerkę. Pełniłyby u mnie zarówno funkcję ozdobną jak i praktyczną. Na giełdę antyków szczerze polecam Ci zajrzeć, numizmaty i inne drobiazgi często tu się pojawiają.

Re: Monety, medaliki

: 23 gru 2019, 21:32
autor: Dzony82
Zalezy mi na tym,aby znalezc sklep z medalikami. Szukam baz firm/baz sklepow,ktore pomoga mi rozwiazac moj problem. Co o tym sądzicie https://www.infobrokering.com.pl/baza-sklepow ? Będę bardzo wdzieczna za opinie, co sądzicie? Czy korzystacie z baz firm?

Re: Monety, medaliki

: 22 kwie 2020, 12:22
autor: Dorcia
Zbieram zarówno stare jak i nowe egzemplarze. Ostatnio zwróciłam szczególną uwagę na kolekcje, jakie prezentuje Skarbnica Narodowa https://www.skarbnicanarodowa.pl/opinie , bo naprawdę są warte uwagi. Mój znajomy jest kolekcjonerem i często robi u nich zakupy. Zachęciły mnie również niezwykle pozytywne recenzje innych klientów. Sami zerknijcie, mają wyjątkowo piękne okazy.

Re: Monety, medaliki

: 23 paź 2020, 19:13
autor: kilobajt
Jak najbardziej stare monety czy monety kolekcjonerskie są bardzo fajne i ja również uwielbiam je zbierać. Jak jeszcze czytałem na stronie https://www.skarbnicanarodowa.info.pl/opinie/ to właśnie sprawdzone opinie są niezbędne. Właśnie dlatego ja przed zamówieniem staram się czytać dobre opinie.

Re: Monety, medaliki

: 23 sie 2021, 9:41
autor: Ołen
Jeśli chodzi o nietypowe hobby, to w moim wypadku jest to kolekcjonowanie monet. Gdy trafi mi się podwójny egzemplarz generalnie korzystam z skupu. Krakowski Salon Numizmatyczny przy ul. Wielopole 3 to miejsce, gdzie zgłaszam się w takich sytuacjach. Zajmują się skupem kolekcjonerskich monet srebrnych oraz złotych https://ksn-krakow.pl/skup-monet/ Uczciwa wycena i profesjonalna obsługa. Zdecydowanie polecam wam to miejsce.