Strona 1 z 1

Rolnik a nawozy

: 27 wrz 2019, 23:53
autor: katkas
według was, z jakich nawozów powinien korzystać rolnik?

Re: Rolnik a nawozy

: 28 wrz 2019, 6:39
autor: goma
Jeśli zajmujesz się rolnictwem to bardzo ważne jest, żebyś znał aktualne ceny nawozów. Jeśli kupujesz duże ilości to ważne jest, żebyś nie przepłacał. Wiadomo też że trzeba porównywac jakość do ceny. Nie warto kupować tanich i słabych jakościowo nowozów bo to to tylko strata czasu i pieniędzy. Sprawdź ofertę Syngenta, mają w swojej ofercie nie tylko nawozy ale także środki ochrony roślin https://www.syngenta.pl/srodki-ochrony-roslin/herbicydy - na pewno będziesz z nich zadowolony.

Re: Rolnik a nawozy

: 26 lis 2019, 13:32
autor: acount
Niestety, nie mam żadnego pomysłu na rozwiązanie tej kwestii. Jak przyjdzie mi coś do głowy to dam znać.

Re: Rolnik a nawozy

: 25 gru 2019, 21:22
autor: Sarina
Nawiazujac do tematu - w rolnictwie warto takze postawić na odpowiednie maszyny , na firmy takie jak np JCB, która produkuje profesjonalny sprzęt od wielu lat. Bardzo ważne też, aby później móc kupować do nich osprzęt i części szybko w dobrych cenach, zwłaszcza gdy nie ma czasu czekać. Sklepem, który proponuje takie części i inne akcesoria jest Interhandler https://sklep.interhandler.pl/. Przy tak drogich maszynach warto korzystać z takich właśnie specjalistycznych sklepów, które oferują części oryginalne, albo sprawdzone zamienne.

Re: Rolnik a nawozy

: 28 sty 2020, 9:35
autor: Andrzej1
Oczywiście, że tak. Przecież dzisiaj nie ma szans na to, by rozwinąć sprawną uprawę, bez inwestowania w dobre dodatki. Właśnie dlatego powinniście zajrzeć do http://adifeed.pl/aminokwasy/ i samemu sprawdzić, w jaki sposób może to wyglądać w Waszym przypadku. Czuję, że bedziecie pod sporym wrażeniem możliwości, jakie stwarza to przed Wami.

Re: Rolnik a nawozy

: 28 sty 2020, 19:14
autor: radzio
A zauważyliście, że coraz więcej młodych ludzi decyduje się na prowadzenie rolnictwa? Dzieje się tak zwłaszcza jak ktoś został wychowany gdzieś na wsi i ma w tym kierunku ciągoty. Mój brat od dziecka uwielbiał te wszystkie maszyny, dlatego też zainwestował w takie maszyny. I jak to bywa , przychodzi taki moment, że trzeba znaleźć serwis cat . Ale taki sprawdzony gdyż będziemy mieli pewność, że maszyny te zostaną naprawione prawidłowo.

Re: Rolnik a nawozy

: 19 kwie 2020, 3:32
autor: steffi
Nic samo nie urośnie przecież nie, o wszystko trzeba zadbać, odpowiednio pielęgnować uprawy. Trzeba tu dobrze wiedzieć co stosować, kiedy i w jakich ilościach. Z pewnością porady od https://swiatrolnika.info będą tu bardzo cenne dla każdego rolnika. Jest to portal poświęcony wyłącznie informacją przydatnym dla rolników, teraz jest dużo artykułów o wsparciu związanych z koronawirusem, korzystajcie!

Re: Rolnik a nawozy

: 15 cze 2020, 23:21
autor: hacker88
W przypadku drzewek i krzewów warto stosować nawozy z wapna https://www.gardenowo.pl/srodki-i-nawozy/nawozy/wapna, w sklepie Gardenowo kupimy je w bardzo atrakcyjnych cenach. Nawozy tego typu, szczególnie latem pełnią ważną rolę i ochraniają roślinę przed nadmierną temperaturą.

Re: Rolnik a nawozy

: 25 lip 2020, 14:22
autor: Budex
Osobiście nie znam się na nawozach, ale mam znajomych, którzy zajmują się ich produkcją. Czasem opowiadają mi o swoim biznesie, stąd wiem, że korzystają z surowców chemicznych dostarczanych przez ten sklep https://chem-sklep.pl/ . Warto mieć takie znajomości gdy posiada się swoje gospodarstwo i własne uprawy. Można się poradzić i wiele dowiedzieć na ten temat.

Re: Rolnik a nawozy

: 25 lip 2020, 17:09
autor: elmo
To z jakich nawozów rolnik powinien korzystać zależy między innymi od rodzaju uprawy. Są na przykład nawozy azotowe, wieloskładnikowe, azotowo - siarkowe i inne. Firma https://sobianek.pl/ jest jednym z liderów na rynku nawozów w kraju. Znajdziecie tu nawozy do wszystkich rodzajów upraw.

Re: Rolnik a nawozy

: 03 lis 2020, 13:42
autor: Olala
Budex pisze: ↑25 lip 2020, 14:22 Osobiście nie znam się na nawozach, ale mam znajomych, którzy zajmują się ich produkcją. Czasem opowiadają mi o swoim biznesie, stąd wiem, że korzystają z surowców chemicznych. Warto mieć takie znajomości gdy posiada się swoje gospodarstwo i własne uprawy. Można się poradzić i wiele dowiedzieć na ten temat.
Nawozy rolnicze to ważny element współczesnego rolnictwa. Odpowiednio dobrane, zbilansowane nawożenie ma ogromny wpływ na jakość i ilość plonów. Jeśli chodzi o produkcję nawozów to jako dostawcę środków chemicznych do produkcji polecam firmę https://oqema.pl/. Mają ogromne zaplecze i potężną gamę produktów, którą są w stanie dostarczyć do każdego producenta w kraju.

Re: Rolnik a nawozy

: 16 gru 2020, 15:16
autor: Dorcia
A widzicie na przykład w przyszłości wiązanie azotu i przekształcanie go w taki nawóz, którym można by było nakarmić rozwijający się świat? Musimy być świadomi tego, że w wielu dziedzinach już w niedalekiej przyszłości niektóre technologie będą dla nas przełomowe. Choćby programowanie komponentowe , o którym można przeczytać na stronie itwiz.pl. Naprawdę warto.

Re: Rolnik a nawozy

: 16 sty 2021, 16:56
autor: złom
http://auto-zlomowanie-kasacja-samochodow.pl
http://autoszrot.net
http://www.zlomowanie-samochodow.org.pl
http://zlomowanie.info
http://www.auto-schrott.pl
http://skupaut-zlomowanie.pl
http://www.auto-kasacja-24.pl
http://i-autozlom.pl

Re: Rolnik a nawozy

: 17 lut 2021, 10:24
autor: Krzyśku
Jeśli już trzeba stosować jakieś preparaty do upraw. Trzeba wybrać sprawdzone nawozy. Ja miałem w tamtym sezonie problem z rzepakiem. Dlatego stwierdziłem, że kupię adiuwant na wzmacnianie rzepaku. Dzięki temu moje rośliny lepiej reagują na niekorzystne zmiany pogodowe. To pozwoli mi na otrzymanie obfitszych plonów.