Bezawaryjne panele słoneczne?

Remonty, urządzanie, ogród. Wszystko dla Twojego domu.
Awatar użytkownika
Raobserwator
Posty: 137
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:27

Re: Bezawaryjne panele słoneczne?

Post autor: Raobserwator »

Jak wszystko, tak i instalacja fotowoltaiczna może zawieść. Dużo zależy od tego komu zlecisz jej wykonanie, jakie dana firma daje gwarancje powykonawcze i jakiej klasy urządzenia zamontuje w twoim domu.

Szczególnie ważny jest system do zmiany prądu stałego na ten, który potem trafi do domowych gniazdek, trzeba zwrócić uwagę na służące temu celowi inwertery do fotowoltaiki i inne zabezpieczenia systemu elektronicznego. Poczytaj o istotnych elementach przy montażu paneli slonecznych na tej np. stronie https://hymon.pl/oferta/inwertery/
Awatar użytkownika
igielka
Posty: 134
Rejestracja: 16 sty 2020, 12:49

Re: Bezawaryjne panele słoneczne?

Post autor: igielka »

ja mam u siebie fotowoltaike z Levady, maja wysokiej klasy panele i jeszcze nic mi sie z nimi nie dzialo wiec :) warto wybrac dobrą firme, moze poczytaj sobie na ten temat https://levada.pl/fotowoltaika-firme-wybieraj-madrze/ zawsze to jakas dodatkowa wiedza

jak wdrożyć iso 9001
Awatar użytkownika
steffi
Posty: 249
Rejestracja: 26 mar 2019, 8:40

Re: Bezawaryjne panele słoneczne?

Post autor: steffi »

Montuje się fotowolatikę w firmach, także i oczywiście na domach jednorodzinnych. Ja mam płaski dach więc nie było to żadnym problemem żeby ustawić sobie pod dobrym kątem, odpowiednim nachyleniem panele fotowoltaiczne. Wszystkim zajęła się tu firma Eko Prime i z czystym sumieniem mogę ich polecić. Zajmują się tu kompleksowo fotowoltaiką. Zapoznajcie się z ich ofertą, na pewno będziecie zadowoleni. Pomagają też przy uzyskaniu dofinansowania.
Awatar użytkownika
Romtek
Posty: 29
Rejestracja: 22 lip 2019, 19:04

Re: Bezawaryjne panele słoneczne?

Post autor: Romtek »

Myślę, że nie powinno być z tym problemu, jak się o takie rzeczy boisz to postaw na firmę, która ma w ofercie sprawdzony, profesjonalny serwis instalacji, to dla mnie też było bardzo ważne. Dobrze dobrane panele woltaiczne to też ważna rzecz, trzeba dopasować je do tego jakie macie zapotrzebowanie na prąd w domu.
Awatar użytkownika
ladnapogoda
Posty: 86
Rejestracja: 18 maja 2019, 12:37

Re: Bezawaryjne panele słoneczne?

Post autor: ladnapogoda »

Ogromne doświadczenie w doborze oraz instalacji paneli ma firma Ecocalma https://ecocalma.pl/ , korzystają tylko z elementów sprawdzonych producentów. Dzięki temu zyskujemy bezawaryjną instalację która będzie służyć długie lata, instalacja zacznie od razu produkować energię a my będziemy oszczędzać, dzięki wspomnianej bezawaryjności zwrot z zakupu instalacji nastąpi dużo szybciej.
Awatar użytkownika
carlitos
Posty: 47
Rejestracja: 17 maja 2019, 23:24

Re: Bezawaryjne panele słoneczne?

Post autor: carlitos »

Bezawaryjne to będa o ile rzeczywiscie dobrze wybierzesz realizatorow inwestycji. Popatrz sobie zresztą tylko na wszystkie haczyki które powinno sie wziąć pod uwage planując montaż paneli https://levada.pl/fotowoltaika-firme-wybieraj-madrze/ Firma musi byc zaufana, najlepiej rekomendowana przez znajomych a nawet tak jak ta przez UM miasta
Awatar użytkownika
camilo02
Posty: 6
Rejestracja: 12 wrz 2020, 11:53
Lokalizacja: Racibórz

Re: Bezawaryjne panele słoneczne?

Post autor: camilo02 »

Panele słoneczne to dobry wybór, jest to z pewnością ogromna oszczędność, patrząc na kilka lat do przodu.
Awatar użytkownika
greta
Posty: 173
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:55

Re: Bezawaryjne panele słoneczne?

Post autor: greta »

Ekologiczną energię można także pozyskać w inny sposób. Jest na rynku firma re:spect energy, która specjalizuje się w zakupie odnawialnej energii elektrycznej i dalszej jej sprzedaży klientom indywidualnym i firmom. Nie ma tu mowy o awaryjności, bo firma udziela całościowego wsparcia i pomocy technicznej. Niestety w przypadku własnych paneli różnie w tym bywa.
Awatar użytkownika
migotka
Posty: 37
Rejestracja: 11 wrz 2019, 20:08

Re: Bezawaryjne panele słoneczne?

Post autor: migotka »

No najlepiej takie od https://nekoenergia.pl/ mam i sobie chwalę, są rewelacyjni w swoim fachu
Awatar użytkownika
bell909
Posty: 20
Rejestracja: 27 gru 2019, 12:54

Re: Bezawaryjne panele słoneczne?

Post autor: bell909 »

Kwestia ochrony środowiska to jedna rzecz. Nie można jednak zapominać o oszczędności pieniędzy, które są bardzo realne. Jeśli zastanawiacie się, jakie panele będą dla Was odpowiednie, to powinniście zajrzeć do https://archiweb.pl/aktualnosci/fotowol ... arto-1104/ To pozwoli Wam samodzielnie ocenić, w jakim kierunku ruszyć z fotowoltaiką.
Pełek

Re: Bezawaryjne panele słoneczne?

Post autor: Pełek »

No właśnie, a jak to jest z tą trwałością takiego rozwiązania? I czy aby na pewno spłaci mi się to rozwiązanie zanim padnie. Bo zainwestować w nowe technologie jest łatwo. A jak coś się stanie, padnie to będę z problemem sam. Małe firemki mogą z czasem zniknąć z rynku i to już nie będzie ich problem tylko mój.
Miłoszewski

Re: Bezawaryjne panele słoneczne?

Post autor: Miłoszewski »

Pełek pisze: ↑02 mar 2021, 19:39 No właśnie, a jak to jest z tą trwałością takiego rozwiązania? I czy aby na pewno spłaci mi się to rozwiązanie zanim padnie. Bo zainwestować w nowe technologie jest łatwo. A jak coś się stanie, padnie to będę z problemem sam. Małe firemki mogą z czasem zniknąć z rynku i to już nie będzie ich problem tylko mój.
Dlatego, moim skromnym zdaniem, bezpieczniej wybrać dużą firmę. Większa pewność co do istnienia w długim czasie. Taki Hymon robi tyle instalacji, że raczej nie ma szans by padł. Jest pod tym względem bezpiecznym rozwiązaniem.
ODPOWIEDZ