Oszczędzanie energii w domu

Remonty, urządzanie, ogród. Wszystko dla Twojego domu.
Awatar użytkownika
Olala
Posty: 68
Rejestracja: 25 mar 2019, 12:14

Oszczędzanie energii w domu

Post autor: Olala »

Dzięki rozwiązaniom dostarczonym przez https://centrumrekuperacji.pl/ oszczędzamy sporo energii. To realne kwoty, więc systemy się zwracają. Dla mnie równie ważne jest dbanie o środowisko. Wiem, że mój energooszczędny, pasywny dom ma mniejszy wpływ na środowisko. Ktoś z was ma u siebie takie rozwiązania?
Awatar użytkownika
wena
Posty: 61
Rejestracja: 05 sty 2020, 4:29

Re: Oszczędzanie energii w domu

Post autor: wena »

Gdy nasz dom był jeszcze w fazie projektu, starałam się dobierać takie rozwiązania, które są w zgodzie ze środowiskiem. Już i tak człowieka maksymalnie je nadwyręża swoim działaniem. Wiadomo, że przy tym zwracałam też uwagę, żeby wpłynęło to na moje oszczędności. Dlatego wybrałam panele fotowoltaiczne, które dobrać pomogła mi firma El-Sun. Zajmują się także produkcją konstrukcji pod instalacje fotowoltaiczne. Rachunków za prąd praktycznie nie płacę. Przy ciągłych wzrostach cen widzę, że podjęłam słuszną decyzję.
Awatar użytkownika
kozi44
Posty: 225
Rejestracja: 11 lip 2019, 16:36

Re: Oszczędzanie energii w domu

Post autor: kozi44 »

wena pisze: ↑08 sty 2020, 23:53 Gdy nasz dom był jeszcze w fazie projektu, starałam się dobierać takie rozwiązania, które są w zgodzie ze środowiskiem. Już i tak człowieka maksymalnie je nadwyręża swoim działaniem. Wiadomo, że przy tym zwracałam też uwagę, żeby wpłynęło to na moje oszczędności. Dlatego wybrałam panele fotowoltaiczne, które dobrać pomogła mi firma El-Sun. Zajmują się także produkcją konstrukcji pod instalacje fotowoltaiczne. Rachunków za prąd praktycznie nie płacę. Przy ciągłych wzrostach cen widzę, że podjęłam słuszną decyzję.
My zamawialiśmy panele na tej stronie tutaj https://www.4sun.eu. Ogólnie to polecam bo mają dobre ceny i wysokiej jakości produkty. Można je spokojnie montować także na łodziach, kempingach, czy ogródkach działkowych. Jesteśmy bardzo z nich zadowoleni. Duża oszczędność.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 333
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:24

Re: Oszczędzanie energii w domu

Post autor: mczay »

Chcesz oszczędzać energię? Zaopatrz się w urządzenia, które umożliwią Ci bezproblemowe zarządzanie nią. Ze swojej strony jestem w stanie polecić urządzenia tej firmy, gdyż cieszą się naprawdę dobrą opinią: https://www.se.com/pl/pl/product-subcat ... %B3w-sieci. Czy miałeś z nimi wcześniej styczność?
Awatar użytkownika
włóczykij13
Posty: 172
Rejestracja: 31 mar 2020, 11:36

Re: Oszczędzanie energii w domu

Post autor: włóczykij13 »

Gdy faktycznie są potrzebne dodatkowe pokłady energii to staramy się wykorzystywać agregaty prądotwórcze. W tym celu wynajmujemy je prosto od https://agar-power.pl/ . Sporo na tym zyskujemy, w dodatku nie są one zbyt drogie!
Awatar użytkownika
oven
Posty: 87
Rejestracja: 28 lis 2019, 22:16

Re: Oszczędzanie energii w domu

Post autor: oven »

u nas fajną opcją na oszczedzanie bylo zamontowanie paneli fotowoltaicznych, nie sadzilem, ze to tak ekonomicznie wychodzi dopoki sam na sobie sie nie przekonalem, zamowilem panele i montaz z Levady, fajna, sprawdzona firma
Awatar użytkownika
mimka
Posty: 164
Rejestracja: 26 maja 2019, 23:34

Re: Oszczędzanie energii w domu

Post autor: mimka »

Trudno jest oszczędzać, ponieważ w ten sposób będziemy musieli zazwyczaj sobie czegoś odmawiać. Lepiej zastanowić się nad innym rozwiązaniem, które spowoduje spore oszczędności. Tutaj https://www.elektro.info.pl/artykul/ryn ... -roku-2017 sobie zerknijcie i poczytajcie na temat odnawialnych źródeł energii. W ten sposób można jednocześnie zadbać o środowisko.
Awatar użytkownika
eluśka
Posty: 122
Rejestracja: 26 maja 2019, 22:04

Re: Oszczędzanie energii w domu

Post autor: eluśka »

Faktycznie warto postawić na odnawialne źródła energii. Takie rozwiązanie nie tylko generuje spore oszczędności, ale również można w ten sposób zadbać o środowisko, a to w dzisiejszych czasach jest naprawdę niezwykle ważne. Poczytajcie sobie o OZE i wybierzcie takie rozwiązanie, które jest w waszym przypadku możliwe i pozwoli na obniżenie rachunków.
Awatar użytkownika
chesley.labadie
Posty: 6
Rejestracja: 14 wrz 2020, 11:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oszczędzanie energii w domu

Post autor: chesley.labadie »

Może warto zastanowić się nad instalacją paneli słonecznych, które zapewnią dużą oszczędność.
Awatar użytkownika
anderson.amira
Posty: 6
Rejestracja: 14 wrz 2020, 15:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Oszczędzanie energii w domu

Post autor: anderson.amira »

Oszczędność jest bardzo ważna, zwłaszcza z uwagi na wysokie ceny rachunków.
kronoś

Re: Oszczędzanie energii w domu

Post autor: kronoś »

Wiele zależy od tego, jakie mamy podejście do oszczędzania i czy najpierw jesteśmy w stanie wydać więcej, by cieszyć się rozwiązaniami na skalę przemysłową. Czyli ja bym powiedziała, że najpierw warto wydać więcej na drzwi pasywne https://mikea.eu/product/thermika-pasiv/ , a potem cieszyć się ich zatrzymywaniem ciepła.
włodek88

Re: Oszczędzanie energii w domu

Post autor: włodek88 »

Dzięki firmie Ospel, innowacyjnemu producentowi osprzętu elektrycznego, będziemy mogli oszczędzać energię elektryczną każdego dnia. Firma oferuje moduły które wspierają sterowanie oświetleniem czy możliwością zasilania gniazdek zdalnie. Na stronie producenta znajdziemy więcej informacji - https://www.ospel.pl/ . Można dowolnie programować sprzęt, automatyzacja pozwoli wyłączać oświetlenie czy urządzenia w momencie kiedy ich działanie jest po prostu niepotrzebne.
ODPOWIEDZ