Wszystko do ogrodu

Remonty, urządzanie, ogród. Wszystko dla Twojego domu.
Awatar użytkownika
Weronika_76

Wszystko do ogrodu

Post autor: Weronika_76 »

Hejka! Jako że robi się coraz cieplej i bardziej słonecznie, trzeba w końcu wziąć się za jakieś prace w ogrodzie, prawda? Szczególnie że jakiś czas temu zaopatrzyłam się w nowiutkie narzędzia ogrodnicze. Dla mnie bardzo ważna jest jakość takich produktów, bo nie zamierzam co sezon inwestować w nowe. Wy też zwracacie na to tak dużą uwagę?
gómtyrn

Re: Wszystko do ogrodu

Post autor: gómtyrn »

Na pewno musicie też rozejrzeć się za porządnymi urządzeniami ogrodniczymi. Ja od siebie mogę wam w tym celu polecić zapoznanie się z ofertą https://protech-online.com.pl/ Tam znajdziecie bardzo duży wybór sprzętu ogrodniczego. Sam od dawna korzystam ze sprzętu od nich zakupionego i jestem z niego bardzo zadowolony.
ogrodni12323

Re: Wszystko do ogrodu

Post autor: ogrodni12323 »

Podstawowym wyposażeniem każdego ogrodu, który chce być ładny i użyteczny to rośliny. Nie ma sensu oszczędzać na zakupie roślin, ponieważ na dłuższą metę nie będziemy z niego zadowoleni. Wiem to z własnego doświadczenia, ponieważ od kilku lat prowadzę własny mały ogródek. Drugą istotną sprawą jest żyzna gleba i odpowiedni system nawadniania ogrodu. Ostatnie lata mamy dość duży problem z suszą i ciągłe podlewanie roślin przy pomocy węża czy konewki naprawdę spędzą sen z powiek wielu osobą, w tym między innymi mnie. Przed posadzeniem roślin warto odpowiednio przygotować glebę, najlepiej nawieść ją kompostem bądź obornikiem. Oczywiście przed posadzeniem roślin warto poczytać o ich wymaganiach uprawowych na przykład na portalach ogrodniczych https://ogrody-marzen.pl. Kolejnymi rzeczami, które mogą się przydać do ogrodu są różnego rodzaju doniczki, w których będziemy uprawiać rośliny. Ja w ostatnich dwóch latach sporo roślin uprawiam w pojemnikach i widzę, że ma to sporo plusów. Uprawiam w nich nie tylko rośliny ozdobne ale przede wszystkim warzywa i rośliny owocowe takie jak borówki i jagody kamczackie. I muszę przyznać, że rosną one pięknie i dają spore plony. Jedyną wadą jest to, że trzeba je dość często podlewać, w lecie, gdy są duże upały nawet 2 razy dziennie (rano i wieczorem). Dlatego wiem jak bardzo istotny jest system nawadniania w ogrodzie, ponieważ dzięki niemu można zaoszczędzić naprawdę sporo czasu. Mi czasem dawniej schodziło około 2 godzin codziennie na podlewaniu roślin za pomocą konewki, ale mam dość duży ogród.
Do małego przydomowego ogrodu warto kupować jedynie rośliny, które nie rosną duże i nie zajmują dużo miejsca, ponieważ ich pielęgnacja jest bardzo pracochłonna a nawożenie dość kosztowne, szczególnie w dzisiejszych czasach.
ODPOWIEDZ