Nauka angielskiego

Gdzie na studia? Czy warto się dokształcać? Jakie szkoły i kursy wybrać?
Awatar użytkownika
kasjopeja
Posty: 62
Rejestracja: 30 cze 2019, 14:35

Nauka angielskiego

Post autor: kasjopeja »

Od czego warto zacząć naukę angielskiego? Wydaje mi się, że na początek dobrym krokiem jest zrobienie testu https://lincoln.edu.pl/krakow/wybierz-test/, by sprawdzić, na jakim poziomie jest nasz angielski i w jakim zakresie powinniśmy się poprawić. Chcę się naprawdę porządnie nauczyć języka i liczę na to, że mi się to jak najszybciej uda.
Awatar użytkownika
Olkka
Posty: 21
Rejestracja: 25 lip 2019, 18:59

Re: Nauka angielskiego

Post autor: Olkka »

Ja np. zapisałam się do tutlo na naukę. Tam dobrali mi odpowiedni poziom i co fajne, na start mogłam odbyć lekcję próbną żeby zobaczyć jak to na prawdę działa;)

szafy rogowe do przedpokoju
Awatar użytkownika
Dziewczyna
Posty: 861
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Re: Nauka angielskiego

Post autor: Dziewczyna »

Z tego, co się orientuję, to bardzo fajne kursy języka angielskiego oferuje również Centrum Edukacji Profi Lingua, działające na rynku już od 27 lat. Na stronie https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezykowe/grupowe możecie sobie poczytać o ich kursach grupowych, które jak się okazują przynoszą wspaniałe efekty jeśli chodzi o naukę języka. Polecam ;)
Awatar użytkownika
zmowa
Posty: 5
Rejestracja: 24 wrz 2019, 17:41

Re: Nauka angielskiego

Post autor: zmowa »

Dużo osób ma trudności z gramatyką, ponieważ skupili się na nauce słówek i zwrotów. Prawda jest taka, że aby porozumiewać się w stopniu bardziej zaawansowanym, gramatyka jest niezbędna. Kurs https://angloville.pl/gramatyka-angielska/, pozwoli m.in. na opanowanie 12 czasów używanych w języku angielskim.
Awatar użytkownika
martan
Posty: 236
Rejestracja: 01 paź 2019, 8:04

Re: Nauka angielskiego

Post autor: martan »

Warto rozejrzeć się za jak najlepszą szkołą języka angielskiego, w której zdobędziemy odpowiednią wiedzę i nauczymy się posługiwać tym językiem. Jeżeli mieszkacie w okolicach Podkowy Leśnej to polecam wam zgłosić się do http://kam-an.edu.pl/ Sama chodziłam tam na Angielski i mogę powiedzieć że było warto.
Awatar użytkownika
goma
Posty: 196
Rejestracja: 27 kwie 2019, 14:56

Re: Nauka angielskiego

Post autor: goma »

Nauka języków to świetna sprawa. Otwierają one wiele możliwości przed człowiekiem :) Jeśli interesuje cię angielski dla dzieci Wieliszew, to koniecznie sprawdź ich ofertę. Dostępne są zajęcia dla różnych grup wiekowych, więc tym bardziej uważam że to świetny wybór.
Awatar użytkownika
Amela22
Posty: 16
Rejestracja: 10 paź 2019, 14:32

Re: Nauka angielskiego

Post autor: Amela22 »

Olkka pisze: ↑25 lip 2019, 19:06 Ja np. zapisałam się do tutlo na naukę. Tam dobrali mi odpowiedni poziom i co fajne, na start mogłam odbyć lekcję próbną żeby zobaczyć jak to na prawdę działa;)
Też się z nimi uczę i jestem bardzo zadowolona. Po pierwsze nie muszę tracić czasu na dojazdy bo lekcje odbywam online! A po drugie, mają dużo udogodnień i wszystko tak dostosowane pod klienta, aby każdy kto chce się uczyć mógł to robić w dogodnym dla siebie czasie;)
Awatar użytkownika
Majkaaa
Posty: 11
Rejestracja: 25 lip 2019, 19:11

Re: Nauka angielskiego

Post autor: Majkaaa »

I ja mogę się podpisać pod tutlo!:) Wcześniej chodziłam na zajęcia grupowe ale to zdecydowanie nie dla mnie. Na lekcjach z tutlo dużo więcej jestem w stanie się nauczyć i co ważniejsze, ćwiczę rozmowę a na tym bardzo mi zależało;)
Awatar użytkownika
kwiatushek02
Posty: 177
Rejestracja: 07 wrz 2019, 12:02

Re: Nauka angielskiego

Post autor: kwiatushek02 »

Jak ktoś z was poszukuje naprawdę bardzo dobrej szkoly językowej, to zdecydowanie wam polecam sprawdzić pod tym linkiem: https://www.bs-ict.pl/blog/narzedzia-i- ... gielskiego, gdzie znajdziecie naprawdę świetną szkołę językową, z bardzo bogatą ofertą. Jak dla mnie super opcja, polecam!
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 333
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:24

Re: Nauka angielskiego

Post autor: mczay »

Moim zdaniem najlepiej jest usiąść samemu w domu i małymi kroczkami dążyć do odpowiedniego poziomu umiejętności języka. Najlepiej jest wspomóc się odpowiednimi książkami. Na stronie: https://ksiegarnia.pwn.pl/Ksiazki/Jezyk ... 883,k.html jest duży wybór takich książek w dobrych cenach, dlatego polecam.
Awatar użytkownika
aletta
Posty: 216
Rejestracja: 26 sie 2019, 8:54

Re: Nauka angielskiego

Post autor: aletta »

Najlepiej rozejrzeć się za porządną szkołą języka angielskiego. Ja od siebie mogę wam polecić zapoznanie się z ofertą https://bradburyschool.com/ Jest to bardzo dobra szkoła językowa, która znajduje się pod Warszawą. Tam wszystkiego was nauczą.
Awatar użytkownika
martan
Posty: 236
Rejestracja: 01 paź 2019, 8:04

Re: Nauka angielskiego

Post autor: martan »

Najważniejsze jest znalezienie porządnej szkoły językowej, w której będą potrafili nas nauczyć języka angielskiego. Ja osobiście polecam wam zgłosić się do szkoły http://kredkowski.pl/ Nie będziecie tego żałowali.
Awatar użytkownika
Kafejkowa
Posty: 126
Rejestracja: 29 lip 2019, 15:46

Re: Nauka angielskiego

Post autor: Kafejkowa »

Moim zdaniem nauka angielskiego powinna odbywać się z jakimiś odpowiednimi osobami, kompetentnymi. Mozna też zapisać się do szkoły językowej jak np do PiSchool. Kompetentni lektorzy. Duzy nacisk na konwersacje.
Awatar użytkownika
malyswiat5
Posty: 528
Rejestracja: 02 kwie 2019, 11:17

Re: Nauka angielskiego

Post autor: malyswiat5 »

Nauka jakiekolwiek języka czy przedmiotu, wymaga od nas pełnego zaangażowania i współpracy, która pozwoli na zdobycie maksymalnych możliwości rozwoju w temacie. Bez dwóch zdań, poleca się, aby całość tych działań była w jak najlepszym porządku i przede wszystkim wybrana pod konkretne oczekiwania i potrzeby. Polecam zatem https://www.dlaucznia.pl/ czyli miejsce, dzięki któremu Twoje dziecko zdobędzie oraz utrwali wiedzę.
Awatar użytkownika
fiona45
Posty: 79
Rejestracja: 28 kwie 2019, 14:03

Re: Nauka angielskiego

Post autor: fiona45 »

Ja ostatnio dużo uczę się języka obcego z sieci. Widziałam ciekawe propozycje na http://be-first.pl/jak-wykorzystac-inte ... ow-obcych/ . Moim zdaniem warto wykorzystywać sieć do nauki, jest to praktyczny sposób na ciekawe rozwiązanie szybkiej i taniej nauki.
Awatar użytkownika
zbarton
Posty: 8
Rejestracja: 23 sie 2020, 9:48
Lokalizacja: Lublin

Re: Nauka angielskiego

Post autor: zbarton »

Angielski jest bardzo przydatnym językiem, dogadamy się wtedy praktycznie wszędzie.
SzyszynkaŻ

Re: Nauka angielskiego

Post autor: SzyszynkaŻ »

Całkiem niedawno ja poszukiwałam zajęć edukacyjnych dla mojego przedszkolaka. Zależało mi na angielskim i zajęciach logopedycznych. Ja trafiłam na https://kidos.pl/zajecia/lublin . Myślę, że w ich ofercie znajdziesz odpowiednie zajęcia sportowe. Mają bardzo duży wybór.
maałgoś

Re: Nauka angielskiego

Post autor: maałgoś »

Mi w nauce angielskiego, już na takim wyższym poziomie gdzie istotne bardzo były słówka, bardzo pomogło mi wykorzystywanie techniki pomodoro. Tutaj można o niej poczytać - https://www.westhill.pl/inspiracje/technika-pomodoro/, to taka technika, która sprawdzi się i w nauce i w pracy, u mnie się bardzo dobrze sprawdza.
PanPrzemek

Re: Nauka angielskiego

Post autor: PanPrzemek »

Z mojej strony mogę ci polecić kurs online na https://questfe.pl/. Sam właśnie z tego kursu i jestem bardzo z tego zadowolony. Warto samemu sprawdzić i ocenić. Tak jak wyżej napisali najlepiej rozmawiać z kimś prostymi zdaniami. Tutaj właśnie odbywają się takowe proste rozmowy. :)
ODPOWIEDZ