Praca w Holandii a podatek

Opinie o bankach i firmach ubezpieczeniowych. Jakie konto bankowe wybrać, gdzie wziąć kredyt, gdzie się ubezpieczyć?
Awatar użytkownika
ronald1967
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2021, 20:23

Praca w Holandii a podatek

Post autor: ronald1967 »

Witam serdecznie. W zeszłym roku dość długo pracowałem w Holandii, a teraz chciałbym otrzymać zwrot podatku. Niestety nie bardzo wiem, co powinienem w tym kierunku zrobić. Słyszałem, że warto zgłosić się po pomoc do BFA Poland. Znacie tą firmę? Polecilibyście?
Awatar użytkownika
daniela
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2020, 14:31

Re: Praca w Holandii a podatek

Post autor: daniela »

Przede wszystkim, kiedy się do nich zgłosisz, wyjaśnią Ci co i jak. Powiedzą czy kwalifikujesz się, żeby otrzymać zwrot podatku z Holandii i w razie czego pomogą z formalnościami. O nic nie musisz się martwić.
Małgosia

Re: Praca w Holandii a podatek

Post autor: Małgosia »

Podatkiem bym się akurat nie przejmowała. Są firmy takie jak http://rozliczpodatek.transfero.eu/ , które zajmą się wszystkimi formalnościami za Ciebie. Dzięki temu masz pewność, że dokumenty będą dobrze wypełnione i niczego nie będzie brakowało. Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie na rozliczanie podatków z zagranicy.
Liłka

Re: Praca w Holandii a podatek

Post autor: Liłka »

Pamiętajcie tylko, że przy rozliczaniu PITu można podarować komuś 1% swojego podatku :) dla was to żaden wysiłek i koszt a może komuś nawet życie uratować. Ja w tym roku wsparłam fundację która pracuje nad bioniczną trzustką https://fundacjabirn.pl/wesprzyj/
Awatar użytkownika
Dziewczyna
Posty: 861
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Re: Praca w Holandii a podatek

Post autor: Dziewczyna »

A skoro już o pracy za granicą mowa, to co byście powiedzieli na taki wyjazd na Korsykę do pracy? Widziałam ostatnio na stronie internetowej https://polandworkforce.com/praca-korsyka-od-zaraz, że w znalezieniu takiego zatrudnienia może Wam pomóc na przykład Agencja Pracy Tymczasowej Poland Workforce. Czy ktoś z Was miał z nią może do czynienia?
niśka

Re: Praca w Holandii a podatek

Post autor: niśka »

Co do pracy w Holandii to jak najbardziej warto wybrać agencję https://hollandcontracting.pl/ , która posiada bogaty wybór ofert pracy. Stawki godzinowe są świetne, a dodatkowo warunki też odpowiednie. Moim zdaniem jest to jedno z najlepszych biur, oferujących pracę za granicą

rococo meble
Łania29

Re: Praca w Holandii a podatek

Post autor: Łania29 »

Pracując za granicą musimy co oczywiste zapłacić podatki jakie w danym kraju obowiązują. Czy równie poważnie podchodzicie do tematu ubezpieczenia podejmując pracę za granicą? Moim skromnym zdaniem to bardzo ważne by będąc już na miejscu w danym kraju skupić się na pracy a nie o rozmyślaniu czy coś mi się nie stanie. Na jednej ze stron ubezpieczyciela - Unilink - https://unilink.pl/porady/ubezpieczenie ... e-do-pracy znalazłam bardzo interesujące porady w tym temacie, z którymi powinni zapoznać się wszyscy udający się do pracy za granicą.
Emeś

Re: Praca w Holandii a podatek

Post autor: Emeś »

Natomiast jeśli są również osoby które szukają dobrych ofert pracy w Holandii i jednocześnie zależy im na pomocy ze strony agencji która pomoże w znalezieniu pracy, organizacji wyjazdu i oczywiście znalezieniu miejsca zamieszkania na ten czas to polecam https://hollandcontracting.pl/ z którymi już nie raz miałem okazję wyjeżdżać i zawsze było to zrobione jak należy, nigdy też nie było problemów z wypłaceniem wynagrodzenia.
Pawełkoś

Re: Praca w Holandii a podatek

Post autor: Pawełkoś »

Ja pracuję w Holandii i co do moich podatków i tym podobnych rzeczy jestem w 100% pewien bo mam dobra księgową. Ja raczej tu w innym temacie - jeżeli ktoś z was szuka firmy, która oferuję w 100% bezpieczne i jest to firma https://www.przewozyiza.eu/kontakt . Ja osobiście wiele razy korzystam z ich usług i moim zdaniem warto.
Zołok

Re: Praca w Holandii a podatek

Post autor: Zołok »

W przypadku kiedy będziecie na etapie poszukiwań profesjonalnej pomocy w zakresie odzyskania podatków to tutaj jak najbardziej mogę polecić Wam, żebyście zwrócili odezwali się do https://holandia.org/zwrot-podatku/austria/ w przypadku których będziecie mogli liczyć na profesjonalizm obsługi, świetną organizację i skuteczność pracy ponieważ udało nam się odzyskać naprawdę wysoki zwrot podatku z żoną po pracy w Austrii. Jesteśmy zadowoleni i co najważniejsze naprawdę szybko udało się to z ich pomocą załatwić.
Szymuś

Re: Praca w Holandii a podatek

Post autor: Szymuś »

Biorąc pod uwage te wszystkie rzeczy, które trzeba ogarnąc przed wyjazdem do pracy za granice, to ja jestem jednak za tym, żeby zostać w kraju. I nie przesadzajmy, w Polsce juz nie ma PRLu, tez mozna się dorobić, na uczciwych zasadach i dla uczciwego pracodawcy jak ten https://imex-logistics.pl/Praca.html
Włoszka

Re: Praca w Holandii a podatek

Post autor: Włoszka »

Tak naprawdę fajnie jest wiedzieć w ogóle jakie podatki VAT obowiązują w poszczególnych krajach i tym bardziej jeśli nastawiamy się na zagraniczną sprzedaż towarów. Całkiem niedawno ja również czytałam na stronie https://portfelpolaka.pl/jaki-vat-obowi ... -brytanii/ jaki w ogóle obowiązuje podatek VAT w Wielkiej Brytanii.
ewe2113

Re: Praca w Holandii a podatek

Post autor: ewe2113 »

Pewnie, że coś takiego jest możliwe i jak najbardziej warto się o to postarać. Ogólnie trzeba iść do jakiegoś biura rachunkowego, które zajmuje się rozliczaniem podatku z zagranicą. To nie jest taka prosta sprawa, a sami raczej sobie z tym nie poradzicie. Chyba że się znacie na tym. Dlatego polecam https://zwrot-podatkow.pl/ksiegowosc-niemiecka-gewerbe .
ODPOWIEDZ