Bezpieczeństwo danych wrażliwych

Smartfony, samochody elektryczne, laptopy - polecamy sprzęt, sklepy i inteligentne rozwiązania.
Gabryś

Bezpieczeństwo danych wrażliwych

Post autor: Gabryś »

Bardzo ważne jest dla mnie bezpieczeństwo danych które przechowuję, staram się możliwie najlepiej je zabezpieczać. Zastanawiam się nad zdobyciem takiego certyfikatu: http://www.adees.net/iso_27001.php - licząc na to że ta firma pomoże mi w formalnościach. A Wy jak sobie z tym radzicie?
Nowaczyk Jaśka

Re: Bezpieczeństwo danych wrażliwych

Post autor: Nowaczyk Jaśka »

Często zapominamy o ochronie danych w telefonach komórkowych, a w ostatnim czasie posługujemy się tymi urządzeniami częsciej niż komputerem. Do ochrobu telefonu można wykorzystać rózne aplikacje o których możemy przeczytac na stronie https://itwiz.pl/firmowe-telefony-tabl ... scie-rodo/. Pozwalają nam na ochrone danych i uniknięcie ryzyka.
Darios

Re: Bezpieczeństwo danych wrażliwych

Post autor: Darios »

No to może zastanowić sie nad wsparciem w poprawie bezpieczenstaw sieci do tego przed wyciekiem danych. My wybralismy dodatkowo nvision i używamy ich wszystkich sześciu modułów. Ułatwia nam inwentaryzacje sprzetu, monitoring pracownikow, czy tez ogólnie seci w której pjawiaja sie nowe urzadzenia czesto majace szkodliwe oprogramowania ktore moga wykrasc ważne informacje. Od kiedy go w dziale it używamy to nie wpływa na obciążenie sieci Plusem jest tez modul smarttime bo mamy wieksze mozliwosci kontroli pracownikow ktorzy nie zajmowali się swoimi obowiązkami
Sun Tzu

Re: Bezpieczeństwo danych wrażliwych

Post autor: Sun Tzu »

A jak radzicie sobie z niszczeniem czy archiwizacją dokumentów, które zawierają takie dane wrażliwe? Robicie to sami czy korzystacie z usług zewnętrznych? Ja osobiście chciałem robić to sam, ale doszedłem do wniosku, że lepiej jest to zlecić firmie. Przede wszystkim mam wtedy pewność, że dokumentami zajmują się odpowiednio przeszkolone osoby, no i sam też nie marnuje na to czasu. Dlatego jeśli interesuje Was archiwizacja dokumentacji medycznej, to tylko z firmą, która ma w tym wieloletnie doświadczenie. Dajcie znać jak Wy działacie w tej kwestii :)
ODPOWIEDZ