Alternatywy dla fotelika samochodowego

Tutaj prowadzimy dyskusje na dowolne tematy, nie mające związku z głównymi kategoriami.
Terka1

Alternatywy dla fotelika samochodowego

Post autor: Terka1 »

Z jakich alternatyw korzystacie przewożąc swe starsze dzieci w aucie gdy fotelik okazuje się zbyt mały? Szukam jakiś bezpiecznych, praktycznych rozwiązań dla mego dziecka.
Kosiński

Re: Alternatywy dla fotelika samochodowego

Post autor: Kosiński »

A może zobacz Smart Kid Belt? Całkiem fajne i pomysłowe rozwiązanie. Zupełnie coś innego. Proste na pewno i pasuje dla większych dzieci. Pytanie jak duże i w jakim wieku.
Aśka

Re: Alternatywy dla fotelika samochodowego

Post autor: Aśka »

I do tego całkiem fajnie wypada to rozwiązanie w testach. Tych niezależnych. Niestety branży typowo fotelikowej takie rozwiązanie się nie podoba, bo oni na tym nie zarobią. I robią szum z ustawionymi materiałami.
żancia

Re: Alternatywy dla fotelika samochodowego

Post autor: żancia »

Moj 7 latek jezdzi w foteliku jesli jedzie w moim aucie ale jesli z mezem albo dziadkami to w pasach smart kid belt.. kiedys byla duza nagonka na te pasy ale to juz minelo, są bezpieczne i to udowodniono w testach wiec nie martwie sie jak mlody sie w nich przemieszcza
Maślak

Re: Alternatywy dla fotelika samochodowego

Post autor: Maślak »

Pasy to rozwiązanie bardzo fajne i bezpieczne. Jak szukasz informacji i testów, to szukaj tych zrobione przez odpowiednie instytucje a nie przez stowarzyszenia konsumenckie. Te bywają bardzo źle zrobione i przeważnie odgórnie jest założenie kto ma wygrać a kto przegrać.
Kosiński

Re: Alternatywy dla fotelika samochodowego

Post autor: Kosiński »

Dokładnie. Z testami to jest różnie i trzeba zawsze patrzeć jak dana instytucja wypadała w przeszłości. Jest przecież wiele afer, i to nie tak odległych, które pokazują, że testy bywają mało obiektywne i mogą być ustawiane. Szczególnie te z Niemiec (ADAC, EuroNCAP, norma spalin itp.).
Mikołaj

Re: Alternatywy dla fotelika samochodowego

Post autor: Mikołaj »

Kosiński pisze: Dokładnie. Z testami to jest różnie i trzeba zawsze patrzeć jak dana instytucja wypadała w przeszłości. Jest przecież wiele afer, i to nie tak odległych, które pokazują, że testy bywają mało obiektywne i mogą być ustawiane. Szczególnie te z Niemiec (ADAC, EuroNCAP, norma spalin itp.).
Afery bywają i będą. Trzeba zawsze patrzeć na kilka różnych testów i je porównywać. A najlepiej by zamiast gwiazdek były pokazane rzeczywiste wyniki, bo to łatwiej analizować i porównywać, jak w przypadku tych testów porównawczych z Hiszpanii, gdzie były po prostu tabelki. I wykresy.
Awatar użytkownika
kozicazgor
Posty: 17
Rejestracja: 31 paź 2019, 20:27

Re: Alternatywy dla fotelika samochodowego

Post autor: kozicazgor »

Ja zanim kupilam te pasy przeanalizowalam rozne opinie i testy.. wyczytalam ze ADAC przeprowadzil je nieprawidlowo, manekiny byly roznej wagi, pasy byly zle zapiete. Typowa manipulacja o ktorej mozna poczytac np tutaj https://smartkidbelt.com/pl/blog/news/k ... inie-ece44
Jasiński

Re: Alternatywy dla fotelika samochodowego

Post autor: Jasiński »

kozicazgor pisze: Ja zanim kupilam te pasy przeanalizowalam rozne opinie i testy.. wyczytalam ze ADAC przeprowadzil je nieprawidlowo, manekiny byly roznej wagi, pasy byly zle zapiete. Typowa manipulacja o ktorej mozna poczytac np tutaj https://smartkidbelt.com/pl/blog/news/k ... inie-ece44
Przeczytałem. Szok. No bo jak można tak manipulować danymi i potem jeszcze te ich przyznawanie gwiazdek wybranym produktom. Widać, ta ich ocena nie ma żadnego sensu. Pytanie czym się sugerować skoro taki test jak ADAC jest nic nie warty?
Aśka

Re: Alternatywy dla fotelika samochodowego

Post autor: Aśka »

Jestem w szoku, jak tak można :( Ja użytkuje te pasy dla swego dziecka i jestem zadowolona z ich korzystania. Nawet moi rodzice nie mają problemów z ich prawidłowym wpięciem w pasy, a do tego są mega lekkie więc nie trzeba dźwigać przekładając go z auta do auta.
Miłoszewski

Re: Alternatywy dla fotelika samochodowego

Post autor: Miłoszewski »

Aśka pisze: Jestem w szoku, jak tak można :( Ja użytkuje te pasy dla swego dziecka i jestem zadowolona z ich korzystania. Nawet moi rodzice nie mają problemów z ich prawidłowym wpięciem w pasy, a do tego są mega lekkie więc nie trzeba dźwigać przekładając go z auta do auta.
Smart Kid Belt nie sprawia większych problemów z wpięciem dziecka. Może pierwsza regulacja jest trochę trudniejsza ale wszystko jest wyjaśnione. Raczej to produkt z tych prostych i funkcjonalnych.
Ćma

Re: Alternatywy dla fotelika samochodowego

Post autor: Ćma »

Miłoszewski pisze: Smart Kid Belt nie sprawia większych problemów z wpięciem dziecka. Może pierwsza regulacja jest trochę trudniejsza ale wszystko jest wyjaśnione. Raczej to produkt z tych prostych i funkcjonalnych.
Trzeba przyznać, że producent na swej stronie rzetelnie przedstawia swój produkt i sposób jego użycia także nie mieliśmy najmniejszych problemów by go zastosować prawidłowo w aucie.
Sqdką

Re: Alternatywy dla fotelika samochodowego

Post autor: Sqdką »

Osobiście nie znam alternatywy co do fotelika. Jak dla mnie bezpieczeństwo mojego maleństwa jest zawsze na pierwszym miejscu więc korzystam tylko ze stary dobrych i przetestowanych metod. Dobry fotelik z atestem bo to w końcu decyduje o życiu i zdrowiu naszego dziecka. https://goral.info.pl/obawiasz-sie-wiatru-sprawdz-go-na-radarze
Jagódka

Re: Alternatywy dla fotelika samochodowego

Post autor: Jagódka »

Uważam, że w awaryjnych sytuacjach jakie mogą się pojawić w ciągu roku szkolnego czy podczas wakacji nie ma lepszego zastępcy fotelika. U nas w takich awaryjnych sytuacjach sprawdza się doskonale, a dziadkowie nie mają najmniejszego problemu z jego założeniem.
Miłosz

Re: Alternatywy dla fotelika samochodowego

Post autor: Miłosz »

Patrząc na zagraniczne badania porównawcze, takie jak te: https://www.mdpi.com/2624-8921/2/1/8/htm, to stawiam na Smart Kid Belt. Wyniki w większości testów ma porównywalne a w kilku nawet wypadł lepiej. To o czymś świadczy. Nie chodzi tu nawet o opinię kogoś ale o fakty naukowe wynikające z badań. A te są dość jednoznaczne.
Konował

Re: Alternatywy dla fotelika samochodowego

Post autor: Konował »

Miłosz pisze: Patrząc na zagraniczne badania porównawcze, takie jak te: https://www.mdpi.com/2624-8921/2/1/8/htm, to stawiam na Smart Kid Belt. Wyniki w większości testów ma porównywalne a w kilku nawet wypadł lepiej. To o czymś świadczy. Nie chodzi tu nawet o opinię kogoś ale o fakty naukowe wynikające z badań. A te są dość jednoznaczne.
Super informacja. Ten test robi wrażenie. Szkoda że nie jest tak otwarcie u nas publikowany i niektórzy nie są uświadamiani za jego pomocą. Bo to spora dawka wiedzy.
Stępień

Re: Alternatywy dla fotelika samochodowego

Post autor: Stępień »

kozicazgor pisze: Ja zanim kupilam te pasy przeanalizowalam rozne opinie i testy.. wyczytalam ze ADAC przeprowadzil je nieprawidlowo, manekiny byly roznej wagi, pasy byly zle zapiete. Typowa manipulacja o ktorej mozna poczytac np tutaj https://smartkidbelt.com/pl/blog/news/k ... inie-ece44
Genialny ten artykuł. ADAC to teraz chyba trochę przeżytek. I to nie pierwsza ich wpadka. Już kiedyś mieli jakieś dziwne testy, gdzie lepsze wyniki dostawał producent z Niemiec. A w innych testach było odwrotnie. Albo łagodniej podchodzą do lokalnego biznesu, albo dają im na starcie jedną gwiazdkę więcej. Lokalny patriotyzm?
Mrożek

Re: Alternatywy dla fotelika samochodowego

Post autor: Mrożek »

Stępień coś z tym lokalnym patriotyzmem może być na rzeczy. Przecież już mieli sytuację chyba z samochodem, że test niemiecki był cały w gwiazdkach na 5 a ten sam samochód ledwo przeszedł testy w stanach. O czymś to świadczy. Ta wpadka z testowaniem różnymi manekinami powinna od razu ich pogrążyć, bo w taki sposób nie powinno się nawet podchodzić do testu. Tutaj nie ma nic do porównania. Żaden parametr nie pa prawa być podobny.
Gąsior

Re: Alternatywy dla fotelika samochodowego

Post autor: Gąsior »

Mrożek pisze: Stępień coś z tym lokalnym patriotyzmem może być na rzeczy. Przecież już mieli sytuację chyba z samochodem, że test niemiecki był cały w gwiazdkach na 5 a ten sam samochód ledwo przeszedł testy w stanach. O czymś to świadczy. Ta wpadka z testowaniem różnymi manekinami powinna od razu ich pogrążyć, bo w taki sposób nie powinno się nawet podchodzić do testu. Tutaj nie ma nic do porównania. Żaden parametr nie pa prawa być podobny.
A to nie było czasem w rankingu Ncap? Chyba oni dali wysoka notę za jakiegoś WV a w stanach tak sobie. Nie wiem czy nie musieli w samochodzie wprowadzać poprawek, by mogli wejść na tamten rynek. Tam sa inne wymogi jeżeli chodzi własnie o bezpieczeństwo. Tak samo Kanada ma inne przepisy. Wspomniany Smart Kid Belt ma certyfikaty na tamte rynki, więc musiał je pozytywnie przejść.
Mrożek

Re: Alternatywy dla fotelika samochodowego

Post autor: Mrożek »

Gąsior pisze:
Mrożek pisze: Stępień coś z tym lokalnym patriotyzmem może być na rzeczy. Przecież już mieli sytuację chyba z samochodem, że test niemiecki był cały w gwiazdkach na 5 a ten sam samochód ledwo przeszedł testy w stanach. O czymś to świadczy. Ta wpadka z testowaniem różnymi manekinami powinna od razu ich pogrążyć, bo w taki sposób nie powinno się nawet podchodzić do testu. Tutaj nie ma nic do porównania. Żaden parametr nie pa prawa być podobny.
A to nie było czasem w rankingu Ncap? Chyba oni dali wysoka notę za jakiegoś WV a w stanach tak sobie. Nie wiem czy nie musieli w samochodzie wprowadzać poprawek, by mogli wejść na tamten rynek. Tam sa inne wymogi jeżeli chodzi własnie o bezpieczeństwo. Tak samo Kanada ma inne przepisy. Wspomniany Smart Kid Belt ma certyfikaty na tamte rynki, więc musiał je pozytywnie przejść.
Możliwe. Musiałbym poszukać. W każdym razie to pokazuje, że te gwiazdki w testach niemieckich bywają zastanawiające. ADAC miał już ostatnio kilka wpadek. Z samym Smart Kid Belt też gdzie porównywali wyniki dla różnych manekinów, gdzie siły działające są różne. Ale im to nie przeszkadzało.

kapsuła alpha
Konował

Re: Alternatywy dla fotelika samochodowego

Post autor: Konował »

Bo to pewnie testy robione pod gotową tezę. Wspomaganie gospodarki zza zachodniej granicy. Zobacz sobie jak wyglądają oceny samochodów w niemieckiej prasie. I wszystko staje się jasne :) Niestety tak to bywa. Trzeba bardzo uważnie przyglądać sie warunkom w jakich robione są testy. Trzeba sie przyglądać zdjęciom i filmom z testów. Bo potem wychodzą takie kwiatki jak ten test z użyciem dwóch różnych manekinów do testowania fotelika i Smart Kid Belt.
Turzyńska

Re: Alternatywy dla fotelika samochodowego

Post autor: Turzyńska »

Konował pisze: Bo to pewnie testy robione pod gotową tezę. Wspomaganie gospodarki zza zachodniej granicy. Zobacz sobie jak wyglądają oceny samochodów w niemieckiej prasie. I wszystko staje się jasne :) Niestety tak to bywa. Trzeba bardzo uważnie przyglądać sie warunkom w jakich robione są testy. Trzeba sie przyglądać zdjęciom i filmom z testów. Bo potem wychodzą takie kwiatki jak ten test z użyciem dwóch różnych manekinów do testowania fotelika i Smart Kid Belt.
Tak też robiłam. Nie do końca ufam testom. Szczególnie takim, które tylko pokazują wyniki. Bo można pokazać wszystko. Jak są testy to fajnie jak będą pokazane filmy albo arkusze z wynikami. I dokładne parametry testów. Pisząc samo podsumowanie można sporo namieszać.
Bardas

Re: Alternatywy dla fotelika samochodowego

Post autor: Bardas »

zanim kupiłem swoim dzieciom pas smart kid belt, poczytałem za i przeciw oraz kupiłem dla testu.... ;) ;) ;)
okazały się bardzo dobrym rozwiązaniem zamiast fotelika.
jestem bardzo zadowolony z tego urządzenia. ;) ;) ;)
Dzieci mają wygodę i komfort...
nie musze sie meczyc z przenoszeniem fotelikow z jednego do drugiego samochodu.
Magdaaa

Re: Alternatywy dla fotelika samochodowego

Post autor: Magdaaa »

Adapter do pasów Smart Kid Belt to doskonały pomysł na zwiększenie bezpieczeństwa dziecka podczas jazdy samochodem. Zachęcam do przeczytania artykułu: https://www.hejto.pl/wpis/jak-urzednicy ... ynku-smart.
ODPOWIEDZ