Borelioza

Tutaj prowadzimy dyskusje na dowolne tematy, nie mające związku z głównymi kategoriami.
Awatar użytkownika
cruz4
Posty: 19
Rejestracja: 06 cze 2020, 10:41

Borelioza

Post autor: cruz4 »

Jak skutecznie uchronić się przed boreliozą?
Awatar użytkownika
kacey.rice
Posty: 7
Rejestracja: 06 lip 2020, 9:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Borelioza

Post autor: kacey.rice »

Badanie kleszcza Warszawa https://zbadajkleszcza.pl/badanie-kleszcza-warszawa/ na obecność krętków Borrelii pozwala na szybkie i skuteczne określenie czy dany kleszcz był zakażony. Wynik tego badania jest znany, zanim pacjent odczuwa jakiekolwiek dolegliwości związane z zakażeniem, takie jak gorączka, osłabienie czy widoczny na skórze rumień.
Awatar użytkownika
Dorcia
Posty: 194
Rejestracja: 19 sty 2019, 13:43

Re: Borelioza

Post autor: Dorcia »

To jest tak jak w totolotku z chybił-trafił. Albo masz szczęście i Cię nie ugryzie, albo nawet nie wiesz kiedy i jak. Najlepiej robić takie profilaktyczne testy czasem i wybrać się też na badanie na przykład do gabinetu Biorezonans Wilanów https://biorezonans-wilanow.pl/borelioza/ . Gdyby okazało się, że jest borelioza to można skorzystać u nich z terapii biorezonansowej.
Awatar użytkownika
gretchen.schuppe
Posty: 4
Rejestracja: 28 sie 2020, 11:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Borelioza

Post autor: gretchen.schuppe »

Czy znacie jakieś poradniki jak wyciągać kleszcza? Każdy mówi coś zupełnie innego...
KaśkaM

Re: Borelioza

Post autor: KaśkaM »

gretchen.schuppe pisze: ↑28 sie 2020, 11:58 Czy znacie jakieś poradniki jak wyciągać kleszcza? Każdy mówi coś zupełnie innego...
Też długo szukałam konkretnej informacji na ten temat. Bardzo dobre rady znalazłam na blogu - https://ktomalek.pl/blog/ukaszenie-prze ... iem/w-1874 .Moim zdaniem to najważniejsze informacje na ten temat.Co zorbić by zapobiec ukąszeniu i jak zachować się jeśli do niego dojdzie. Ważną informację jest też to ,że tylko 30 % kleszczy jest nosicielami tej bakterii ale chyba nie będziemy ryzykować powikłań - lepiej się zbadać. prawda?
ODPOWIEDZ