Ciężko pracuję za grosze

Tutaj prowadzimy dyskusje na dowolne tematy, nie mające związku z głównymi kategoriami.
Awatar użytkownika
Sasa
Posty: 9
Rejestracja: 08 sie 2020, 16:06

Ciężko pracuję za grosze

Post autor: Sasa »

Pracuję jako budowniczy. To najtrudniejszy zawód. Wierzysz w to? Cały dzień pracuję na budowie. I dostaję za to bardzo małe pieniądze. I jak żyć dalej?
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 1
Rejestracja: 06 paź 2018, 21:47

Re: Ciężko pracuję za grosze

Post autor: blazej »

A może w takim układzie warto zastanowić się nad wyjazdem za pracą poza granice kraju? Na przykład w Niemczech sporą popularnością obecnie cieszy się opiekunka dla osób starszych. Tam takie zajęcie jest bardzo doceniane. Tutaj https://bravecare.pl/kontakt/ można znaleźć przydatne informacje w tym temacie. Warto zerknąć sonie w wolnej chwili.
Awatar użytkownika
tomi2
Posty: 85
Rejestracja: 18 wrz 2019, 14:43

Re: Ciężko pracuję za grosze

Post autor: tomi2 »

To może warto poszukać lepiej płatnej pracy? Trzeba próbować.
Awatar użytkownika
elmo
Posty: 235
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:28

Re: Ciężko pracuję za grosze

Post autor: elmo »

Pewnie, że trzeba próbować. Czasem jest tak, że człowiek się boi podejmować nowe wyzwania, zawsze to trochę niepewność ale jak się nie spróbuje, to nic się nie zmieni. Sama myślę o wyjeździe do Niemiec do pracy, jako opiekunka osób starszych. Myślę, że bym się nadawała jeśli chodzi o predyspozycje. Znajoma podesłała mi namiar na firmę https://nursecare24.pl/ , która pomaga taką pracę znaleźć, jak i we wszystkich formalnościach. A to ważne, że człowiek nie jest sam tylko ma wsparcie. Zarobki jak się słyszy są dużo lepsze, dlatego ja spróbuję.
Awatar użytkownika
Klasza
Posty: 1
Rejestracja: 31 sie 2020, 22:46

Re: Ciężko pracuję za grosze

Post autor: Klasza »

Porozmawiaj może z kierownikiem o jakiejś podwyżce.
koteł

Re: Ciężko pracuję za grosze

Post autor: koteł »

Klasza pisze:
> Porozmawiaj może z kierownikiem o jakiejś podwyżce.

Ha, dobra rada:) a jak kierownik powie, że nie ma budżetu? Moja propozycja to rozejrzeć się cza czymś nowym, lub samemu założyć biznes.
ełkaa

Re: Ciężko pracuję za grosze

Post autor: ełkaa »

Szczerze to nie ma gorszej rzeczy jeśli praca raz, że nie daje satysfakcji i jeszcze zarobki są niższe. A narobić się oczywiście trzeba. Dlatego wcale się nie dziwię, że wiele osób wyjeżdża do pracy za granicę i bardzo sobie chwali. Nawet moja siostra dzięki agencji https://eopiekunka.pl/ wyjeżdża do pracy do Niemiec jako opiekunka osób starszych. Tam jeszcze większe doświadczenie zdobyła. Ze współpracy z agencją jest bardzo zadowolona, dbają o pracowników i o warunki pracy. A to jest bardzo ważne.
marianoś88

Re: Ciężko pracuję za grosze

Post autor: marianoś88 »

Pomyśl nad znalezieniem nowej pracy. Nie ma sensu harować za grosze. Na https://imex-logistics.pl/Praca.html masz na przykład sporo ofert, na magazyn, na spedycję. Możliwości sporo a to jest bardzo dobry pracodawca i uczciwie podchodzi do pracownika.
maśka

Re: Ciężko pracuję za grosze

Post autor: maśka »

Jeśli ciężko pracujesz, a nie jesteś odpowiednio wynagradzany, rozważ zmianę zatrudnienia. Moim zdaniem to naprawdę dobry pomysł. Może Twój pracodawca doceni Ciebie, gdy już Ciebie straci (niestety, wiele osób bywa niedocenianych przez swoich szefów).
___
ciąża geriatryczna
luśka

Re: Ciężko pracuję za grosze

Post autor: luśka »

Moim zdaniem zamiast w Polsce pracować za grosze zdecydowanie lepiej jest przemyśleć sobie pracę za granicą. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na pojęcie pracy w Niemczech jako opiekunki seniorów. Takie rozwiązanie dobrze sobie przemyśleć. Na stronie https://www.czecho.pl/wiadomosci/34412- ... -starszych można znaleźć artykuł poradnikowy, który zdecydowanie może się przydać.
Ćwikła

Re: Ciężko pracuję za grosze

Post autor: Ćwikła »

Może w takim razie warto byłoby pomyśleć o zmianie pracy jeśli dotychczasowa nas nie satysfakcjonuje. Od razu mogę polecić zapoznanie się z ciekawym wpisem https://odfreelancera.pl/wszystko-co-mu ... elancerem/ gdzie dokładnie określono co trzeba wiedzieć jeśli decydujemy się na pracę jako freelancer.
koteł

Re: Ciężko pracuję za grosze

Post autor: koteł »

luśka pisze:
> Moim zdaniem zamiast w Polsce pracować za grosze zdecydowanie lepiej jest
> przemyśleć sobie pracę za granicą. Obecnie coraz więcej osób decyduje się
> na pojęcie pracy w Niemczech jako opiekunki seniorów. Takie rozwiązanie
> dobrze sobie przemyśleć. Na stronie
> https://www.czecho.pl/wiadomosci/34412- ... -starszych
> można znaleźć artykuł poradnikowy, który zdecydowanie może się przydać.

Słyszałam, że to bardzo ciężka i dołująca praca, ale nie robiłam tego, więc proszę nie brać tego za pewnik - pewnie jest różnie jak zawsze.
Awatar użytkownika
Inka
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2019, 11:39

Re: Ciężko pracuję za grosze

Post autor: Inka »

Może warto zmienić branżę? Są stanowiska, które nie są tak wymagające, a ponadto można na nich zarobić całkiem dobrze. Musisz poszukać ofert w sieci - jest ich sporo. Pod tym linkiem masz na przykład fajną ofertę https://motofaktor.com.pl/forum/oglosze ... t2690.html - na stanowisko copywritera szukają. Rzuć okiem, może to praca dla Ciebie.
koteł

Re: Ciężko pracuję za grosze

Post autor: koteł »

Inka pisze:
> Może warto zmienić branżę? Są stanowiska, które nie są tak wymagające, a
> ponadto można na nich zarobić całkiem dobrze.

Nieraz warto zmienić branże, a nieraz warto iść na swoje. Jak masz w sobie odwagę pomysł na biznes, to nie wahaj się, to może być pierwszy dzień Twojego nowego życia:))
ODPOWIEDZ