Co dla dziecka na ząbkowanie

Tutaj prowadzimy dyskusje na dowolne tematy, nie mające związku z głównymi kategoriami.
Awatar użytkownika
katkas
Posty: 274
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:44

Co dla dziecka na ząbkowanie

Post autor: katkas »

Hej! Jakie sposoby i preparaty polecacie na bolesne ząbkowanie u dzieci? My probowaliśmy domowych sposobów, ale niestety bez skutku. Nie wiem czy nie lepiej będzie kupić jakiś żel łagodzący. Ten https://www.phamily.pl/marka/gengigel,2.html ma świetne opinie. Czy ktoś z was go stosował? Jak efekety?
kinguś

Re: Co dla dziecka na ząbkowanie

Post autor: kinguś »

Cześć,

my też znamy i stosujemy Gengigel ząbkowanie i naprawdę polecamy, z czystym sercem! nie tylko działa i jest bezpieczny, jesli chodzi o skład ale jego wydajność i uniwersalność (sprawdzi się też przy aftach, jako znieczulenie przy noszeniu aparatu na zęby i na wyrzynające się ósemki) jest super. Widzę, że w linku, który podałaś są też dostępne trójpaki kdw :)
Pałtynka

Re: Co dla dziecka na ząbkowanie

Post autor: Pałtynka »

do kinguś: czy ten żel gengigel, który polecasz naprawdę skutecznie łagodzi ból przy ząbkowaniu? ile razy dziennie można smarować dziąsła, czy są ograniczenia? na ile posmarowań wystarcza tak mniej więcej? co z gryzakami, stosujesz? warto inwestować?
kinguś

Re: Co dla dziecka na ząbkowanie

Post autor: kinguś »

Pałtynka pisze: do kinguś: czy ten żel gengigel, który polecasz naprawdę skutecznie łagodzi ból przy ząbkowaniu? ile razy dziennie można smarować dziąsła, czy są ograniczenia? na ile posmarowań wystarcza tak mniej więcej? co z gryzakami, stosujesz? warto inwestować?
Cześć,

U nas naprawdę dobrze się sprawdził, smarowałam kilka razy dziennie w razie potrzeby i nic złego się nie działo, a moja Tosia mniej płakała. Mam wrażenie, że naprawdę przynosił jej dużą ulgę w tym ząbkowym cierpieniu. Gryzaki się akurat u mnie nie sprawdziły, ale dużo mam poleca. Możesz spróbować, zresztą w internecie jest dużo porad od bardziej doświadczonych mam, tyle, że moim zdaniem żel i tak jest obowiązkowy ze względu na duży ból, jaki dotyka dziecko.
TataWojtek

Re: Co dla dziecka na ząbkowanie

Post autor: TataWojtek »

Moim zdaniem to bardzo ciekawe przemyślenia. Trzeba szukać sposobów na to by dziecku ulżyło. Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje to śmiało piszcie. Taka wiedza przyda się wszystkim forumowiczom.
AnnaKowalska

Re: Co dla dziecka na ząbkowanie

Post autor: AnnaKowalska »

Niestety ząbkowanie to trudny i nie do przeskoczenia temat. To wyzwanie nie tylko dla samego malucha ale także dla jego rodziców. Jak pokazują statystyki to pierwsze ząbki zaczynają się pojawiać u niemowląt w przedziale 5-8 miesiąca życia. Oczywiście to nie jest wyznacznik tego kiedy to będzie miało miejsce w przypadku naszego dziecka, potrzebna jest baczna obserwacja. Ten moment w 70% jest uwarunkowany genetycznie, a w mniejszym stopniu mają na niego wpływ czynniki środowiskowe. Najważniejsze jest by być przygotowanym na potencjalne problemy zanim się jeszcze pojawią. Jeżeli chodzi o środki polecane przez farmaceutów, to najbezpieczniejsze będą krople na ząbkowanie - https://www.boiron.pl/nasze-produkty/le ... ne/camilia Wszystko za sprawą ich naturalnego składu, o czym szerzej dowiemy się z załączonej do leku ulotki.
ODPOWIEDZ