Co powinien mieć dom inteligentny ?

Tutaj prowadzimy dyskusje na dowolne tematy, nie mające związku z głównymi kategoriami.
Awatar użytkownika
kazna
Posty: 1014
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:39

Co powinien mieć dom inteligentny ?

Post autor: kazna »

Wejdź w tego linka aby dowiedzieć się więcej o tej sprawie kliknij w https://www.lekom.pl/inteligentny-dom/i ... wietlenie/
Konował

Re: Co powinien mieć dom inteligentny ?

Post autor: Konował »

Oczywiście że warto. Zawsze to dużo większa wygoda z mieszkania w takim domu. Można sobie sporo rzeczy ułatwić, usprawnić. Pewne rzeczy dzieją sie po prostu same. Łatwo jest się przyzwyczaić do takiej wygody. U mnie rozwiązania w domu są od https://www.somfy.pl/. Mają całkiem sporo fajnych rozwiązań, które fajnie ze sobą współpracują.
Sójka

Re: Co powinien mieć dom inteligentny ?

Post autor: Sójka »

Dom inteligentny to bardzo szerokie zagadnienie i tylko od ciebie zależy, na jakie systemy z tych oferowanych na rynku sie zdecydujesz. Najważniejsze by dzięki ich użyciu maksymalnie ograniczyć straty zużywanej energii. Jeśli ciekawi was ten temat zajrzycie sobie na stronę firmy Salus Controls - https://salus-controls.pl/ . Zajmują się ona tą tematyką od lat. Znajdziecie tam wiele ciekawych informacji, rozwiązań i oczywiście kontakt do konsultanta.
Bilbota

Re: Co powinien mieć dom inteligentny ?

Post autor: Bilbota »

Na co zwrócić uwagę? To kwestia bardzo indywidualna. Np. niektóre osoby chcą samodzielnie modyfikować swój system (z doświadczenia wiem, że w czasie eksploatacji pojawia się bardzo nowych pomysłów na automatyzacje). Jeśli jesteś jedną z nich, to warto przeanalizować sposób konfiguracji - czy jest dla Ciebie do ogarnięcia, czy raczej będziesz skazany na instalatora. Druga kwestia to sam interfejs / apki mobilne. Są lepsze / gorsze, ładniejsze / brzydsze, bardziej / mnie użyteczne. Najlepiej samodzielnie sprawdzić wcześniej, czy interfejs spełnia twoje oczekiwania funkcjonalne i estetyczne. Trzecia kwestia to obszary których aktualnie nie planujesz, ale które możesz zechcieć wdrożyć w przyszłości np. multiroom audio. Teoretycznie z każdym systemem da się coś z integrować, ale te integracje są na różnym poziomie, a diabeł tkwi w szczegółach. Obszary automatyki które wymieniłeś dotychczas są raczej proste i praktycznie każdy system ogarnie je tak samo dobrze. Żeby dobrze wybrać musisz zanurkować w temat bardziej. Od siebie polecam na pewno ten sklep: https://www.napad.pl/producenci/vidos Zakupisz tam wszystkie odpowiednie komponenty do instalacji.
ODPOWIEDZ