Dom seniora

Tutaj prowadzimy dyskusje na dowolne tematy, nie mające związku z głównymi kategoriami.
AśkaP

Dom seniora

Post autor: AśkaP »

Poszukuję dobrego domu seniora dla mojej babci - niestety nikt z rodziny nie moze pozwolic sobie na calodobowa opieke nad nia ze wzgledu na pracę. Moze tak Dom Seniora Pod Topolami https://podtopolami.eu/ ? W sumie to niedaleko mojego miejsca zamieszkania bo w Piotrkowie Kujawskim nieopodal Inowroclawia. Widzę ,że budynek jest dobrze wyposazony a personel specjalnie wyszkolony do opieki nad starszymi. Co wiecej, na stronie mozna wyczytac ze czesto organizuja seniorom ciekawe zajecia, co myslicie?
Moniś

Re: Dom seniora

Post autor: Moniś »

Kojarzycie, że jest coś takiego jak opieka dzienna? My własnie z tej opcji korzystamy i to wspaniała sprawa, idealne rozwiązanie dla osób pracujących, które chcą zajmować się swoimi bliskimi, ale też nie chcą/nie mogą porzucać pracy. Starsza osoba przebywa w takim ośrodku w dzień a popołudniami wraca do domu. Placówka z której my korzystamy to Dom Dziennego Pobytu Seniorek z Rudy Śląskiej https://ddp-seniorek.pl/ Możecie tam liczyć na dobrą opiekę, ciekawe zajęcia, muzykoterapię czy ćwiczenia pamięci. Moja mama bardzo lubi ten ośrodek.
Awatar użytkownika
Ruddzia
Posty: 152
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:14

Re: Dom seniora

Post autor: Ruddzia »

Super miejsca, w takich seniorzy maja calodobowa opieke. Warto nad tym dobrze sie zastanowic i poszukac domu opieki w poblizu
bergamotkać

Re: Dom seniora

Post autor: bergamotkać »

spokojna starość to jest ale z pewnością we własnym domu a nie w obcym. Lepszym rozwiązaniem jest z pewnością skorzystać z usług http://podtopolami.eu starsi mieszkają u siebie w domu ale przy okazji mają profesjoną opiekę:) Polecam
ŻakAnna

Re: Dom seniora

Post autor: ŻakAnna »

Ja mam bliską osobę w domu opieki i uważam, że to był dobry wybór, bo sama nie dałabym rady tak dobrze się zająć babcią. Przebywa aktualnie w "Domu Rodzinnym", to ZOL jest, więc ma tam stałą i profesjonalną opiekę.
miłka

Re: Dom seniora

Post autor: miłka »

Sama szukałam jakiś czas temu domu seniora dla swojej babci. Niestety sama już nie byłam w stanie zajmować się tak schorowaną osobą. Niestety na zrezygnowanie z pracy nie mogłam sobie pozwolić więc taki dom okazał się jedynym rozwiązaniem. Wiedziałam, że babcia będzie miała tam opiekę i będzie pilnowana całą dobę. Niestety choroba Alzheimera jest potworna i nie ma na nią lekarstwa. Długo zastanawiałam się, gdzie będzie babci najlepiej. Mój wybór padł na https://magdalenka.org/ i teraz z perspektywy czasu patrząc wiem, że była to naprawdę dobra decyzja.
Anastazjaś

Re: Dom seniora

Post autor: Anastazjaś »

Ludzie mają różne zdania o domach opieki i ja mam takie warunki, że nie muszę oddawać swojej babci do domu opieki , w domu nas pełno wiec każdy coś może zrobić. Wiadomo, że nie każdy ma ma takie warunki i jeżeli ktoś potrzebuję pomocy do opieki nad osobą leżącą w domu to polecam ten punkt http://opiekawdomu-lodz.pl/.
Awatar użytkownika
Giula
Posty: 22
Rejestracja: 27 kwie 2020, 21:41

Re: Dom seniora

Post autor: Giula »

Seniorzy często wymagają stałej, długoterminowej opieki, nie każdy jest przecież w stanie to zapewnić... W takich miejscach pracują pielęgniarki, które czuwają nad seniorami i też mają odpowiednie do tego narzędzia. Tu na stronie https://esklep.brandvital.eu/produkty/s ... owej,2,131 można znaleźć niezbędny sprzęt do takich zadań. Proponują tu między innymi łóżka pielęgnacyjne, wózki inwalidzkie itp.
Awatar użytkownika
malyswiat5
Posty: 528
Rejestracja: 02 kwie 2019, 11:17

Re: Dom seniora

Post autor: malyswiat5 »

Stawiając na samodzielność seniorów, stawiamy na ich zdrowie. Niezwykle ważne jest zatem aby wszelkie funkcje życiowe w tym obrębie były jak najlepiej funkcjonujące. Na pewno pomocny może okazać się w tym wypadku aparat słuchowy, który pozwoli na lepsze działanie, a także uczestniczenie w zdecydowanej większości działań dziejących się w domu opieki.
Puśka

Re: Dom seniora

Post autor: Puśka »

Zerknij tez na oferty domu seniora pod Warszawą na http://domseniora24.pl/ . Moim zdaniem bardzo dobra oferta w dobrej cenie. Każdy znajdzie coś dla bliskiej osoby, aby była zadowolona, bo mają domowe obiady, opiekę 24 godziny na dobę, super pokoje itp.
Awatar użytkownika
Elzi
Posty: 22
Rejestracja: 06 kwie 2020, 10:00

Re: Dom seniora

Post autor: Elzi »

Babcia mieszka na tej samej klatce schodowej, co my. Opiekujemy się nią od kilkunastu lat. Ostatnio boimy się zostawić babcię w domu na dłuższy czas, dlatego korzystamy z możliwości dziennego pobytu w domu opieki http://www.domopiekiseniora.com/. Podczas pobytu w pracy jesteśmy spokojni, a babcia wraca zadowolona, że przez cały dzień miała miłe towarzystwo.
Śniarda

Re: Dom seniora

Post autor: Śniarda »

Zamiast domu seniora to wybierzcie opiekę domową z Pol Ar Serwis. My korzystamy z usług tej agencji i są naprawdę godni polecenia. Ich opiekunka która przychodzi do naszego dziadka to świetna kobieta, z doświadczeniem, wiedzą i podejściem do seniora.
Adaśka

Re: Dom seniora

Post autor: Adaśka »

A co powiesz o https://podtopolami.eu/ ? Moja znajoma ma tam swoich dziadków i do dnia dzisiejszego słyszę same pozytywne opinie o tym miejscu, profesjonalna opieka, miły i wykwalikowany personel. Także jeżeli dalej szukasz jakiegoś miejsca to warto zajrzeć do nich, myślę, że nie pożałujesz.
Juluś

Re: Dom seniora

Post autor: Juluś »

Jak nie ma innej opcji to wiadomo, nie ma wyjścia, ale czasami w takich domach mają o wiele lepszą opiekę i odżywają starsze osoby. Moja babcia się tam bardzo dobrze czuje, ma koleżanki i kolegów. Ze środków higienicznych to właściwie tylko kupuję Tena comfort maxi http://inkontynencja.eu/opiekunowie/115 ... 96219.html , ale to właściwie tylko dla komfortu babci, tak to wszystko ma.
Kieśka

Re: Dom seniora

Post autor: Kieśka »

Mój dziadek długo chorował i potrzebował już stałej opieki. Nie dawaliśmy rady pogodzić wszystkich obowiązków. Sama mam trójkę małych brzdąców i opieka nad dziadkiem stała się już w pewnym momencie niemożliwa. Zależało mi na tym, żeby czuł się dobrze i by opiekowano się nim z empatią i życzliwością. Moja znajoma pielęgniarka poleciła mi Dom Seniora „Harmonia” w Gdańsku https://domsenioraharmonia.pl/oferta Jestem zadowolona z tego wyboru, bo wszystkie moje oczekiwania zostały w zupełności spełnione, a dziadek czuje się w tym miejscu domowo i przytulnie.
taniuśko23

Re: Dom seniora

Post autor: taniuśko23 »

Kieśka pisze: Mój dziadek długo chorował i potrzebował już stałej opieki. Nie dawaliśmy rady pogodzić wszystkich obowiązków. Sama mam trójkę małych brzdąców i opieka nad dziadkiem stała się już w pewnym momencie niemożliwa. Zależało mi na tym, żeby czuł się dobrze i by opiekowano się nim z empatią i życzliwością. Moja znajoma pielęgniarka poleciła mi Dom Seniora „Harmonia” w Gdańsku https://domsenioraharmonia.pl/oferta Jestem zadowolona z tego wyboru, bo wszystkie moje oczekiwania zostały w zupełności spełnione, a dziadek czuje się w tym miejscu domowo i przytulnie.
Czy masz namiary na pracowników tam?
-
tani catering dietetyczny
ODPOWIEDZ