jak odstraszyć ptaki z elewacji forum

Tutaj prowadzimy dyskusje na dowolne tematy, nie mające związku z głównymi kategoriami.
Kasia

jak odstraszyć ptaki z elewacji forum

Post autor: Kasia »

Cześć wszystkim! :)
Mam problem z ptakami, które za bardzo lubią moją elewację. Próbowałam wszystkiego, od odstraszaczy dźwiękowych po wystraszenie ich ręcznie, ale nic nie działa. Czy ktoś ma jakieś dobre rady, jak odstraszyć ptaki z elewacji?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na odstraszenie ptaków jest zastosowanie odstraszaczy wizualnych. Możesz zawiesić na elewacji różnego rodzaju odstraszacze wizualne, takie jak plastikowe sztuczne ptaki, kolorowe lub błyszczące przedmioty, lub nawet lusterka. Możesz również zastosować odstraszacze dźwiękowe, takie jak odgłosy ptaków lub innych zwierząt, które mogą odstraszyć ptaki. Możesz również zastosować odstraszacze chemiczne, takie jak środki odstraszające ptaki, które można kupić w sklepach zoologicznych. Wszystkie te metody są skuteczne i mogą pomóc Ci w odstraszeniu ptaków z elewacji.
Filomena

Re: jak odstraszyć ptaki z elewacji forum

Post autor: Filomena »

Oj, ciężki temat. Ptaki potrafią być naprawdę uparte i kiedy zaczną traktować elewację domu jako najlepsze miejsce na osiedlenie, to trudno jest się ich pozbyć. Może spróbuj zastosować odstraszacze ptaków w postaci latających figurek kruków czy sokołów. Jeśli twoim problemem są gołębie, wrony czy szpaki, to taki kruk powinien je skutecznie odstraszyć- w końcu to ich naturalny wróg.
ODPOWIEDZ