Jaka szkoła?

Tutaj prowadzimy dyskusje na dowolne tematy, nie mające związku z głównymi kategoriami.
Awatar użytkownika
Hanna74
Posty: 2
Rejestracja: 25 wrz 2019, 6:01

Jaka szkoła?

Post autor: Hanna74 »

Zastanawiam się nad tym, jaka szkoła bedzie najlepszym wyborem dla malucha. Słyszałem o tym, że w szkole europejskiej https://szkolaeuropejska.pl/ stawia się na naukę 3 języków, co w dzisiejszym świecie może być bardzo przydatne. Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
Ruddzia
Posty: 152
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:14

Re: Jaka szkoła?

Post autor: Ruddzia »

Na pewno angielski będzie bardzo ważny, w sumie w szkole, do której wysłaliśmy córkę też mieliśmy 3 język do wyboru, tak dodatkowo. Znajomych też zachęcam do nauczania dzieci języków, w przyszłości na pewno wam za to podziękują. Co do konkretnej szkoły to my wybraliśmy Te Vizję na dzielnicy Wawer w Warszawie. Mają sporo dobrych opinii i wcale mnie to nie dziwi.
Awatar użytkownika
Lelek
Posty: 198
Rejestracja: 07 paź 2019, 20:55

Re: Jaka szkoła?

Post autor: Lelek »

My też postawiliśmy na szkołę gdzie jest dużo zajęć językowych. Córka już w domu lubiła się uczyć angielskiego, więc szkoda by było tego nie wykorzystać. Wybraliśmy to co najlepsze - Te Vizję na Ochocie. Szkoła jest też blisko nas, więc wszystko idealnie się złożyło.
Awatar użytkownika
Wojciech86
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2020, 0:43

Re: Jaka szkoła?

Post autor: Wojciech86 »

Warto pamiętać, że szkoła to przede wszystkim ludzie, a dzieci potrafią się uczyć korzystając z wszystkiego, co je otacza.
Awatar użytkownika
Oglik
Posty: 106
Rejestracja: 14 mar 2019, 21:36

Re: Jaka szkoła?

Post autor: Oglik »

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie przy ulicy Kolegiackiej to szkoła, jaką wybrałam dla dzieci. Wyboru nie żałuję, bo dzieci uczą się dobrze, lubią szkołę, ja mam dobry kontakt z nauczycielami, na nic nie mogę narzekać.
Awatar użytkownika
hacker88
Posty: 124
Rejestracja: 26 kwie 2019, 22:34

Re: Jaka szkoła?

Post autor: hacker88 »

Hankka21 pisze: Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie przy ulicy Kolegiackiej to szkoła, jaką wybrałam dla dzieci. Wyboru nie żałuję, bo dzieci uczą się dobrze, lubią szkołę, ja mam dobry kontakt z nauczycielami, na nic nie mogę narzekać.
Również słyszałem o tej szkole tylko dobre opinie, Niepubliczna Podstawówka im. Wiktorii Wiedeńskiej w Warszawie na Wilanowie to jedna z lepszych szkół w Stolicy. Nauczyciele bardzo poważnie traktują swój zawód i są dobrze zgrani z uczniami pod każdym względem. To najważniejsze w procesie nauczania czyli zaangażowanie jednej i drugiej strony, pomagają w tym również idealne warunki stworzone tam do nauki.
Awatar użytkownika
ewela
Posty: 96
Rejestracja: 09 paź 2019, 22:21

Re: Jaka szkoła?

Post autor: ewela »

Ja pracuje w szkole podstawowej od kilku lat jako nauczyciel. Prowadzę zajęcia z języka angielskiego . Polecam do nauki dzieci podręcznik "Teen Explorer 8. Podręcznik. Język angielski. Szkoła podstawowa " . Można go kupić w tym sklepie tutaj https://www.taniaksiazka.pl/wydawnictwo/nowa-era . Został w 100% dostosowany do wymogów nowej podstawy programowej i gwarantuje nauczycielowi realizację wszystkich jej założeń.
Awatar użytkownika
kilobajt
Posty: 288
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:18

Re: Jaka szkoła?

Post autor: kilobajt »

Samych szkół języka angielskiego jest cała masa, ale faktycznie wybrać tą odpowiednią to już jest nie lada problem. Ja mogę polecić jak najbardziej szkołę językową https://lincoln.edu.pl/ gdyż sama zdążyłam ją przetestować. Co by nie było, to mój poziom znajomości języka obcego jest teraz o wiele wyższy niż przed rozpoczęciem kursu.

montaż uchwytu do telewizora
ginamó

Re: Jaka szkoła?

Post autor: ginamó »

Żydowska szkoła podstawowa dialogu kultur była tym, za czym się rozglądaliśmy dla naszego dziecka. Mowa tutaj o ofercie http://www.etzchaim.pl/szkola z której to postanowiliśmy skorzystać. Nasze dziecko od najmłodszych lat powinno uczyć się w oryginalnych i nietuzinkowych warunkach. Polecam!
Awatar użytkownika
Oleandro
Posty: 60
Rejestracja: 07 paź 2019, 18:54

Re: Jaka szkoła?

Post autor: Oleandro »

Szkół jest sporo, ale też i nowe powstają:) Na pewno jest znacznie więcej szkół prywatnych niż kiedyś, także i przedszkoli oczywiście. Ja to zastanawiam się nad takim pomysłem na biznes, myślę, że można tak całkiem sporo zarobić. Do tego trzeba bardzo dobrze się przygotować. Poczytajcie sobie o kadrach w oświacie na stronie https://www.portaloswiatowy.pl/kadry-w-oswiacie-566 także i innych informacjach z tej branży.
myśka

Re: Jaka szkoła?

Post autor: myśka »

Oferty edukacyjne się cały czas zmieniają i rozwijają. Ostatnio siostrzeniec oznajmił że chce zostać maszynistą, zapisał się do szkoły kolejowej - http://www.wce.pl/szkola-kolejowa tutaj, bo podobno bardzo dobrze uczą. W moich czasach raczej technik transportu kolejowego to nie była popularna profesja. Chyba najlepiej zastanawiać się nad tym jaka szkoła przeglądając po prostu oferty.
dominiśa

Re: Jaka szkoła?

Post autor: dominiśa »

Coś w miarę blisko, to jest wiadomo nie najważniejsze, ale też ważne. Będziecie zawozić i odbierać swoje dzieci pewnie przez długi czas. No i u mnie tak bardzo fajnie się sprawdziła Te Vizja Wawer. Nauczyciele są tu spoko, na lekcjach, w szkole panuje super atmosfera i to się udziela wszystkim.
Awatar użytkownika
Dzony82
Posty: 1120
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:12

Re: Jaka szkoła?

Post autor: Dzony82 »

Fundusze dla edukacji dziś, gdy wiele szkół cierpi na niedobory finansowe, są szczególnie ważne. Odpowiedzią na te palące potrzeby współczesnej szkoły jest działalność prowadzona przez różnorodne organizacje i fundacje, w tym między innymi oferowane przez nie granty na projekty edukacyjne. Między innymi przez https://efc.edu.pl/programy/edukacja-in ... edukacyjne.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Arktyczna
Posty: 19
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:20

Re: Jaka szkoła?

Post autor: Arktyczna »

Szkoła, która zapewni przyszłość dzieciom, a takich szkół nie brakuje. Dobre zaplecze edukacyjne, świetni nauczyciele i dobrze przygotowane zajęcia, plan zajęć. Mnie to osobiście bardzo przekonało do tego żeby wybrać Te Vizje na Gdańskiej Morenie. Mogę polecić.
amelka877

Re: Jaka szkoła?

Post autor: amelka877 »

Ja jakiś czas temu szukałam szkoły dla córki, która choruje na autyzm. Mamy to szczęście, że mieszkamy w Warszawie w której jest jedyna szkoła terapeutyczna dla dzieci z zespołem Aspergera i Autyzmem - http://www.centrum-terapii.pl/ Mam zamiar zapisać ją tam od przyszłego roku. Placówka zapewnia dzieciom terapię na najwyższym poziomie i indywidualne podejście.
ODPOWIEDZ