Język niemiecki

Tutaj prowadzimy dyskusje na dowolne tematy, nie mające związku z głównymi kategoriami.
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 91
Rejestracja: 03 lip 2019, 17:24

Język niemiecki

Post autor: paniola »

W dzisiejszych czasach bardzo ważna jest znajomość językw obcych, niedawno zmieniłam prace i był wymóg jężyka niemieckiego. Postanowiłam skorzystać z nauki języka niemieckiego w warszawie https://www.warszawa.oei.org.pl/nauka-n ... warszawie/ Juz po kilku zajeciach wiedzialam, że ten język jest dla mnie. Oczywiscie wszystko też dzieki świetnej organizacji zajęć. A wy jaki język obcy znacie?
Awatar użytkownika
Dziewczyna
Posty: 861
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Re: Język niemiecki

Post autor: Dziewczyna »

Ja osobiście bardzo lubię język niemiecki ;) Widziałam, że można się zapisać na taki kurs w Szkole Językowej ProfiLingua, której ofertę znalazłam na stronie https://www.profi-lingua.pl/. Czy ktoś z Was miał może wcześniej z tą szkołą do czynienia? I jak wrażenia? Warto się tam Waszym zdaniem zapiać na niemiecki?
Awatar użytkownika
domowniko
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2020, 9:58

Re: Język niemiecki

Post autor: domowniko »

Poszukuje właśnie szkolenia dla moich nastoletnich dzieci. Chodzi mi o kurs języka niemieckiego Kraków, opinie w internecie są całkiem zadowalające ale co myślicie: https://www.krakow.oei.org.pl/nauka-nie ... -krakowie/ ?
Awatar użytkownika
parksa
Posty: 146
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:58

Re: Język niemiecki

Post autor: parksa »

Ja uważam, że naprawdę warto uczyć się języków. Tak naprawdę nie ma znaczenia jakiego, jakiś warto znać. To w przyszłości może bardzo ładnie zaprocentować. Ja się ich dość łatwo uczę i zaczęłam interesować się tłumaczeniami. Czytam sobie różne artykuły na ten temat. Wiele ciekawych znalazłam na https://slowacki24.pl/. Sama zastanawiam się nad praca tłumacza. To odpowiedzialne zajęcie, często trudne, jednak ja lubię takie wyzwania.
Awatar użytkownika
merle29
Posty: 6
Rejestracja: 19 cze 2020, 16:52

Re: Język niemiecki

Post autor: merle29 »

Znajomość języka niemieckiego lub angielskiego to obecnie jedna z podstawowych umiejętności.
Awatar użytkownika
ewela
Posty: 96
Rejestracja: 09 paź 2019, 22:21

Re: Język niemiecki

Post autor: ewela »

Na przyszły rok szkolny zamówiłam swojemu dziecku podręcznik do nauki języka niemieckiego . Skorzystałam z tego sklepu tutaj https://www.taniaksiazka.pl/wydawnictwo/nowa-era . Podręcznik jest do gimnazjum i zawiera ćwiczenia i 2CD .
Awatar użytkownika
domowniko
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2020, 9:58

Re: Język niemiecki

Post autor: domowniko »

Jeśli mówimy o nauce tego języka to ja ze swojej strony polecam kurs języka niemieckiego w Niemczech. W naturalnych warunkach bardzo dobrze przyswaja się nowe umiejętności.
Awatar użytkownika
mayczak
Posty: 162
Rejestracja: 31 sie 2019, 21:21

Re: Język niemiecki

Post autor: mayczak »

Jeśli chodzi o mnie to ja języka niemieckiego i też angielskiego uczyłam się w szkole językowej i nauczyłam się ich obu biegle. Jak nie wiecie jaką szkołę wybrać to ja polecam wam tą https://lincoln.edu.pl/ bo mają tam dobrych nauczycieli języka.
Awatar użytkownika
edran
Posty: 245
Rejestracja: 02 sie 2019, 10:46

Re: Język niemiecki

Post autor: edran »

Warto rozejrzeć się za jak najlepszą szkołą językową, w której będziemy uczyć się wybranego przez nas języka. Ja od siebie mogę wam polecić szkołę http://www.szkolajezykowaczechowice.pl/ w Bielsku-Białej. Organizują tam między innymi kursy z języka niemieckiego, które stoją na bardzo wysokim poziomie.
Awatar użytkownika
kumpel
Posty: 46
Rejestracja: 22 maja 2020, 14:40

Re: Język niemiecki

Post autor: kumpel »

Moja mam chce podjąć pracę na terenie Niemiec. Do tego właśnie zdecydowanie przyda jej się znajomość języka niemieckiego. Szukałem jakichś poradników, z których można dowiedzieć się czegoś w tym temacie i na http://www.careteam.pl/nauka-jezyka/ znalazłem pomocne artykuły. Warto wiedzieć gdzie uczyć się języka, który przyda się w opiece nad seniorami.
Oluś

Re: Język niemiecki

Post autor: Oluś »

Pewnie, że znajomość języków w tych czasach jest najważniejsza. Nawet małe dzieci już się uczy od kiedy tylko zaczynają mówić, a czasem i wcześniej. Dla starszych fajna jest nauka niemieckiego online. Nic nas nie ogranicza, możemy uczyć się z cieplutkiego domu. Na https://akcent-edu.pl/kursy-jezyka-niem ... w-137.html można zobaczyć atrakcyjne oferty.
środa

Re: Język niemiecki

Post autor: środa »

Ich glaube, dass die Fremdsprachenkenntnisse wichtig ist, weil das im Leben helfen kann. Oder wenn wir zum Beispiel etwas im Internet finden wollen. Ich habe zum Beispiel vor ein paar Wochen, eine deutsche Seite gefunden. Da kann man Instagram Follower kaufen. Wenn ich kein Deutsch könnte, würde ich diese Seite nicht finden.
józefinka

Re: Język niemiecki

Post autor: józefinka »

To prawda znajomość języków obcych obecnie to podstawa. Szczególnie jeśli człowiek zastanawia się nad podjęciem wyzwania jakim jest praca poza granicami kraju. Wtedy bez języka ani rusz. Ja muszę nauczyć się niemieckiego i to jak najszybciej. Stąd https://elubaczow.com/2021/07/26/jak-sz ... mieckiego/ dowiedziałam się ja można uczyć się go szybko. Im szybciej go przyswoję tym szybciej będę mogła podjąć pracę opiekunki dla osób starszych.
ODPOWIEDZ