JPK VAT

Tutaj prowadzimy dyskusje na dowolne tematy, nie mające związku z głównymi kategoriami.
Awatar użytkownika
matylda20
Posty: 82
Rejestracja: 05 lip 2020, 11:26

JPK VAT

Post autor: matylda20 »

Liczę na waszą pomoc, niestety nie potrafię sobie poradzić z JPK VAT prowadzę firmę od niedawna i to dla mnie nowość. Możecie mi pomóc w tym temacie, jak do tego tematu podejść?
Maćko

Re: JPK VAT

Post autor: Maćko »

Akurat ja dopiero co uczę się wszystkich kwestii podatkowych i faktycznie podatek VAT najbardziej mnie interesuje. Muszę przyznać, że także dość ważną sprawą jest to co napisano w https://taxology.co/pl/vat-oss-zasady-i ... zy-amazon/ i warto wiedzieć jak wygląda kwestia podatków przy sprzedaży na Amazonie.
somiś9544

Re: JPK VAT

Post autor: somiś9544 »

JPK to bardzo szeroki temat i można rozmawiać o tym naprawdę bardzo długo. Koniecznie zerknijcie sobie na taki temat, jak kara za błędy w jpk . Myślę, że to ważna kwestia, aby móc się zorientować, co i jak i aby móc poznać wszystkie najważniejsze informacje. Warto mieć odpowiednią wiedzę.
Awatar użytkownika
mayczak
Posty: 162
Rejestracja: 31 sie 2019, 21:21

Re: JPK VAT

Post autor: mayczak »

Też mam pytanie podatkowe. Rozliczacie się na innych zasadach jeżeli samodzielnie wychowujecie dzieci? Ja ostatnio dowiedziałem się, że jest taki sposób z https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... kowej.read . Wcześniej o tym nie słyszałem i teraz się zastanawiam czy tego nie spróbować w przyszłym roku.

echinacea zioła
Kaźmirz

Re: JPK VAT

Post autor: Kaźmirz »

Tymi sprawami to u mnie zajmuje się księgowa, ale żeby nie było ja również zaczynam co nieco czytać na temat podatku oraz ulgi B+R. Myślę, że bardzo fajnie na ten temat napisano na stronie https://manager24.pl/czym-jest-ulga-br/ i jak najbardziej jest to coś o czym warto jest wiedzieć.
Mikuś

Re: JPK VAT

Post autor: Mikuś »

Takie kwestie akurat u mnie w firmie załatwia księgowa, ale aby nie było ja również się tymi tematami interesuję. Właśnie dlatego chciałbym każdemu polecić świetny wpis http://www.secus.pl/zmiany-podatkowe-w- ... -nas-czeka gdzie właśnie dokładnie opisano to jakie zmiany podatkowe będą w 2022 roku.
Gaszko

Re: JPK VAT

Post autor: Gaszko »

Jednak moim zdaniem nic nie zastąpi naprawdę profesjonalnej i doświadczonej ksiegowej, albo księgowego. W obliczu tych nowych zmia ma to duże znaczenie. Z własnego doświadczenia mogę polecić współpracę z https://www.adamus.net.pl/. Mają odpowiednie zaplecze, oprogramowanie, można wszystkie problemy wyjaśnić na bieżąco, przez telefon lub mailowo

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
ODPOWIEDZ