Opiekunka ?

Tutaj prowadzimy dyskusje na dowolne tematy, nie mające związku z głównymi kategoriami.
Baśka

Opiekunka ?

Post autor: Baśka »

Hej wszystkim! Zastanawiam się nad opiekunką dla starszych osób? Niestety nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie, nie wiem czy opiekunka czy dom seniora. Moja znajoma poleca mi to miejsce https://podtopolami.eu/ i myślę, że w takim ośrodku jest w stanie otrzymać to co będzie potrzebować najbardziej, a opiekunka jej tego nie zapewni.
Łucja04

Re: Opiekunka ?

Post autor: Łucja04 »

A nie myślałaś żeby wyjechać za granicę, do Niemiec na przykład? Tam jednak taka praca jest dużo lepiej płatna i charakter pracy jest nieco inny. Według mnie lepiej mieć jedną osobę do opieki, niż kilka jak to jest w takich domach opieki. Z resztą zerknij sobie na stronę https://eopiekunka.pl/ , to agencja która zajmuje się organizacją takich właśnie wyjazdów. Masz tam wszystkie potrzebne informacje, kontakt, można też zadzwonić i pytać o wszystko. Praca jest legalna, z ubezpieczeniem zdrowotnym, też dbają o warunki. Spróbuj :)
eluś5333

Re: Opiekunka ?

Post autor: eluś5333 »

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, aby pracować na odpowiednich umowach. Niestety w biznesie nie można bezgranicznie nikomu ufać, a jeśli podpiszemy złą umowę, to również możemy mieć pretensje do siebie. Ja ze swojej strony mogę podpowiedzieć, że jeśli ktoś chciałby pracować jako opiekunka osób starszych w Niemczech, to tylko z Promedica24.
gabi

Re: Opiekunka ?

Post autor: gabi »

Do każdej pracy trzeba mieć predyspozycje. Jeśli np. chcesz pracować z seniorami to musisz sie liczyć z tym, że to nie jest lekka praca. Ja jeestem opiekunką osób starszych w Promedica - https://promedica24.com.pl/ Wyjeżdżam z nimi do Niemiec już jakiś czas. Praca niekiedy jest bardzo ciężka, ale nie poddaję się :) Zarobki mam bardzo dobre a na tym mi głównie zależało.
ODPOWIEDZ