Pisanie listów

Tutaj prowadzimy dyskusje na dowolne tematy, nie mające związku z głównymi kategoriami.
Awatar użytkownika
malyswiat5
Posty: 528
Rejestracja: 02 kwie 2019, 11:17

Pisanie listów

Post autor: malyswiat5 »

To piękna tradycja, która zachwyca wiele osób - przede wszystkim dlatego, że związana jest z uczuciami, emocjami oraz daje wyraz konkretnych emocji. Stąd też ja polecam skorzystać z pomocy i znaleźć najlepsze artykuły do pisania, które pomogą Ci w stworzeniu Twojego listu na wysokim poziomie!
Awatar użytkownika
daga
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2020, 0:52

Re: Pisanie listów

Post autor: daga »

jeśli mam być szczera to niestety w dobie internetu listy niestety odeszły do lamusa. A szkoda, ja sama nie pamiętam kiedy ostatnio napisałam list do kogokolwiek. Myślę, że to z jakieś 20 lat do tyłu.
Awatar użytkownika
ladnapogoda
Posty: 86
Rejestracja: 18 maja 2019, 12:37

Re: Pisanie listów

Post autor: ladnapogoda »

Czasem warto wspomagać się słownikiem synonimów, dobry znajdziemy tutaj https://synonim.com.pl/ . Często warto wzbogacić swój list o nowe słowa, można dzięki temu zmienić jego charakter lub nadać nowy sens pewnym zdaniom. Listy często są czymś bardzo osobistym, dobrze jest więc wyrazić tam pewne emocje czy przekaz po prostu jak najlepiej.
Grażyna11

Re: Pisanie listów

Post autor: Grażyna11 »

Ciekawa sprawa. Mam wrażenie, że dzisiaj pisanie listów pozostało bardziej widoczne szczególnie w oficjalnych tekstach. Jeśli chodzi o listy otwarte, to na pewno przed ich publikacją warto zadbać o to, by treść przeszła przez takie osoby jak korektor tekstu. Dzięki temu ograniczycie ryzyko negatywnych komentarzy po publikacji.
ODPOWIEDZ