Problem uzależnienia

Tutaj prowadzimy dyskusje na dowolne tematy, nie mające związku z głównymi kategoriami.
Awatar użytkownika
Budex
Posty: 58
Rejestracja: 19 sty 2019, 13:45

Problem uzależnienia

Post autor: Budex »

Zauważyliście, że coraz częściej spotyka się osoby, które mają problem z jakimś nałogiem? Wokół mnie nawet jest w pracy dwóch alkoholików i jedna lekomanka. Jednego tylko nie rozumiem, dlaczego nikt szczególnie z osób w ich rodzinie nie zwraca na to uwagi i pozwala się im pogrążać. Przecież istnieją różne miejsca, w których pomagają takim osobom. Choćby Ośrodek Terapii Uzależnień Nefo.
Awatar użytkownika
halynka
Posty: 132
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:23

Re: Problem uzależnienia

Post autor: halynka »

Decydując się na podjęcie leczenia alkoholizmu stajesz przed nie lada wyzwaniem. Przed Tobą długa, trudna i żmudna droga, często przez wyboje, usiana porażkami i zwątpieniem. Jednak warta podjęcia. Bez niej nie rozpocznie się cały proces walki o zdrowie. Nierzadko podejmowana pod wpływem bliskich osób, często poprzedzona jest łzami, awanturami i milczeniem członków rodziny. Jeśliw waszym gronie macie taką osobe warto porozmawiac i zaproponować leczenie w Ośrodku Wiosenna.
Awatar użytkownika
rysia
Posty: 139
Rejestracja: 24 cze 2019, 8:05

Re: Problem uzależnienia

Post autor: rysia »

Uzależnienie to bardzo ciężka choroba z której sami sobie wyjść nie poradzimy. Dlatego też tak bardzo ważne jest przyznanie się do uzależnienia i poproszenie o pomoc. Bardzo dobrym i poważanym ośrodkiem jest ten ośrodek Detoks Fenix Jest to ośrodek w którym odbyć można detoks co ma bardzo duże znaczenie. Poza tym personel jaki zatrudniają ma bardzo duże doświadczenie i wykształcenie
Awatar użytkownika
svonrueden
Posty: 8
Rejestracja: 18 sie 2020, 15:37

Re: Problem uzależnienia

Post autor: svonrueden »

Uzależnienia są ciężkim problemem.
Awatar użytkownika
Agnieszka09
Posty: 3
Rejestracja: 20 gru 2019, 23:04

Re: Problem uzależnienia

Post autor: Agnieszka09 »

Najgorsze jest to, że ludzie myślą, że uzależnienie to tylko alkohol czy narkotyki. Nie są świadomi tego, że uzależnić można się dosłownie od wszystkiego. Przykładem może być uzależnienie od solarium, co też jest na prawdę poważnym problemem. Bardzo dużo na temat takich nowopowstałych uzależnień można dowiedzieć się tutaj https://osrodkiterapeutyczne.pl/uzalezn ... znien.html , na prawdę warto się z tym zapoznać.
Awatar użytkownika
Gina
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2019, 14:57

Re: Problem uzależnienia

Post autor: Gina »

Walka z nałogiem, w tym też z uzależnieniem od alkoholu jest bardzo ciężka i skomplikowana, aczkolwiek możliwa. Na przykład za pomocą leczenia farmakologicznego. W tym artykule http://lottonet.pl/terapia-alkoholowa-w ... ziala.html został dokładnie opisany jest proces leczenia alkoholizmu Esperalem. Jeżeli ktoś chce ułatwić sobie życie to jest dobra metoda.
Awatar użytkownika
Agnieszka09
Posty: 3
Rejestracja: 20 gru 2019, 23:04

Re: Problem uzależnienia

Post autor: Agnieszka09 »

Uzależnienia to naprawdę bardzo poważna sprawa i w żadnym wypadku nie można ich bagatelizować. Jedynie można pomyśleć dlatego dana osoba uciekła w używki. Może problemy w pracy, albo depresja? Wszystko ma swoją przyczynę i to od niej należy zacząć. W takiej sytuacji dużo może zdziałać wizyta u psychiatry, a teraz kiedy jest to utrudnione można pomyśleć o wizycie online, takich konsultacji udziela klinika Psychomedic online. Warto zgłosić się do nich po pomoc.
Awatar użytkownika
hopee5656
Posty: 130
Rejestracja: 05 lis 2019, 15:20

Re: Problem uzależnienia

Post autor: hopee5656 »

Czytajcie tutaj https://jazdapopijaku.pl/ , bo można znaleźć w tym miejscu taką osobę, jak adwokat jazda po alkoholu, którego ja polecam. Dowiecie się, co grozi za jazdą pod wpływem alkoholu, bo kary są wysokie. Można jednak jakoś walczyć o zmniejszenie kary, nawet wtedy jeśli zabrano Wam prawo jazdy.
łajba

Re: Problem uzależnienia

Post autor: łajba »

Tak się zastanawiam czy wiecie co powoduje uzależnienie od alkoholu. uzależnienie od alkoholu to bardzo częsty problem w polskim społeczeństwie o którym wiele osób może nie zdawać sobie sprawy. niekiedy uzależnienie od alkoholu danego osobnika nie jest widoczne. alkoholizm jest jednak chorobą postępującą dlatego też warto ją leczyć a najlepiej zgłosić się do ośrodka Terapii Uzależnień Nefo
Dżesika

Re: Problem uzależnienia

Post autor: Dżesika »

Ale jeśli jesteście uzależnieni od czegoś, to koniecznie powinniście jak najszybciej sięgnąć po odpowiednią pomoc. Ja na pewno mogę Wam już teraz zasugerować, byście skorzystali z opieki, na którą możecie liczyć w Klinice Psychomedic.Online. W https://psychomedic.online/ macie do nich kontakt, więc warto już teraz zarezerwować sobie wizytę. Myślę, że może być to dla Was ogromnym wsparciem, przekonajcie się o tym sami.
Królik

Re: Problem uzależnienia

Post autor: Królik »

Nałogi i uzależnienia nasiliły się czasie pandemii a państwowa służba jest niewydolna i nie potrafi dać odpowiedniego leczenia. Jedynym sensownym wyjściem dla osób chcących się leczyć jest skorzystanie z takiej oferty https://medi-life.pl/zakres-swiadczen/o ... i-terapii/ Dzięki nim staniesz na nogi a nawet możesz się rozwinąć korzystając z reszty ich oferty.
Miłosz

Re: Problem uzależnienia

Post autor: Miłosz »

Słyszałem, że leczenie uzależnień we Wrocławiu jest bardzo skuteczne. Mój brat w taki sposób wyszedł z alkoholizmu i może cieszyć się życiem. Uzależnienie to straszna choroba, która naprawdę potrafi zniszczyć człowiekowi życie, jeżeli w porę nie zareaguje.
Aduśka65

Re: Problem uzależnienia

Post autor: Aduśka65 »

Razem z mężem prowadzimy sklep, który przez pandemie dostarcza nam coraz mniej środków do życia. Mąż znalazł swój sposób na stres-alkohol. Nie widzi w sobie problemu i nie chce sobie pomóc. A mam dla niego odpowiedni ośrodek terapii uzależnień Nefo. Tylko jak go przekonać do terapii?
Kaśka46

Re: Problem uzależnienia

Post autor: Kaśka46 »

Uzależnień jest wiele i niestety coraz więcej osób boryka się z niektórymi schorzeniami zwłaszcza teraz po pandemii. Moja siostra musiała odbyć terapię, bo po stracie bistro popadła w alkoholizm. Zabrałam ją w nasze rodzinne strony bo przeczytałam, że znajduje się tam Ośrodek Terapii Uzależnień Madarvit . Mam nadzieję, że wszystko się ułoży i siostra potraktuje to jako lekcję od życia.
Awatar użytkownika
Dorcia
Posty: 194
Rejestracja: 19 sty 2019, 13:43

Re: Problem uzależnienia

Post autor: Dorcia »

Nic na to niestety nie poradzimy. Pozostaje nam jedynie wspierać z całych sił takie osoby. Mam znajomą alkoholiczkę i staram się z nią często rozmawiać. Łudzę się nawet, że w końcu da się przekonać do leczenia w Ośrodku Terapii Mental Relax. Prowadzą tam bardzo skuteczne terapie.
Malaśz

Re: Problem uzależnienia

Post autor: Malaśz »

Jeśli szukacie dobrego ośrodka, w którym pomogą wam wyjść z uzależnienia to sprawdzonym miejscem jest warszawskie centrum Medyczny Detox, pomagają w walce z alkoholizmem i uzależnieniem od narkotyków. Po rozmowie z osobą uzależnioną dobierają odpowiednią ścieżkę wyjścia z uzależniania, dzięki nim mój przyjaciel jest czysty od kilku lat.
Hańka

Re: Problem uzależnienia

Post autor: Hańka »

Ważnym elementem wsparcia przy wyjściu z uzależnienia jest pomoc doświadczonego psychologa, takich można znaleźć na platformie Wetalk przez która kontaktujesz się ze swoim psychologiem w formie online - tekstowo lub wideo, tekstowo można rozmawiać nawet codziennie co w znacznym stopniu ułatwia pokonanie swojego uzależnienia.
Maruś24

Re: Problem uzależnienia

Post autor: Maruś24 »

Aduśka65 pisze: Razem z mężem prowadzimy sklep, który przez pandemie dostarcza nam coraz mniej środków do życia. Mąż znalazł swój sposób na stres-alkohol. Nie widzi w sobie problemu i nie chce sobie pomóc. A mam dla niego odpowiedni ośrodek terapii uzależnień Nefo. Tylko jak go przekonać do terapii?
Alkohol niszczy zdrowie, dlatego też nie jest to dobre rozwiązanie na stres.
____
esperal szczecin
Grażyna J.

Re: Problem uzależnienia

Post autor: Grażyna J. »

Mimo iż kierowcy zdają sobie sprawę z konsekwencji jazdy „na podwójnym gazie”, mundurowi rokrocznie zatrzymują dziesiątki tysięcy pijanych użytkowników samochodów. Oczywiście nie oznacza to, że wszyscy wykazują podręcznikowe objawy upojenia alkoholowego. Przeczytaj ten artykuł https://alkomaty.net.pl/blog/74_Alkotes ... %C5%82anie - pozwoli ci uniknąć przykrych wpadek. W sporej części przypadków kierowcy zwyczajnie nie zdają sobie sprawy z tego, że alkohol jeszcze do końca „nie uleciał” z organizmu.
Koszeł

Re: Problem uzależnienia

Post autor: Koszeł »

Zazula pisze: Zauważyliście, że coraz częściej spotyka się osoby, które mają problem z jakimś nałogiem? Wokół mnie nawet jest w pracy dwóch alkoholików i jedna lekomanka. Jednego tylko nie rozumiem, dlaczego nikt szczególnie z osób w ich rodzinie nie zwraca na to uwagi i pozwala się im pogrążać. Przecież istnieją różne miejsca, w których pomagają takim osobom. Choćby Ośrodek Terapii Uzależnień Nefo.
Z uzleżnieniami w Warszawie skutecznie radzą sobie w ośrodku Medyczny Detox, polecam skorzystać z ich wsparcia i doświadczenia.
Hubert

Re: Problem uzależnienia

Post autor: Hubert »

Nie wyobrażam sobie pozostawić bliskiej mi osoby samej z takim problem. Ale tak jak piszesz, obecnie panuje ogromna znieczulica i ludzie martwią się tylko o siebie. Faktycznie metod leczenia jest wiele, chociażby wszycie Esperalu w Bielsko Białej. Jest on wszywany pod skórę w niewidocznym miejscu, a sam zabieg wraz ze znieczuleniem trwa około 30 minut. Wielu terapeutów podkreśla, że Esperal może być jedną z metod leczenia alkoholizmu, ale nie może być jedyną metodą pozbycia się nałogu z naszego życia.
ODPOWIEDZ