Problem uzależnienia

Tutaj prowadzimy dyskusje na dowolne tematy, nie mające związku z głównymi kategoriami.
Awatar użytkownika
Budex
Posty: 58
Rejestracja: 19 sty 2019, 13:45

Problem uzależnienia

Post autor: Budex »

Jeśli mamy problem z jakimkolwiek uzależnieniem i w rodzinie jest obecna taka osoba, to koniecznie trzeba poradzić się w tej kwestii specjalistów z Ośrodka Terapii Uzależnień Nefo. Najlepiej zadzwonić i zasięgnąć informacji o warunkach leczenia związanych z danym nałogiem. To profesjonalny zespół lekarzy i psychoterapeutów, którzy zostali specjalnie wyszkoleni, aby pomagać uzależnionym i ich bliskim.
Awatar użytkownika
halynka
Posty: 132
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:23

Re: Problem uzależnienia

Post autor: halynka »

Trudnym krokiem w leczeniu alkoholizmu jest przyznanie się przed sobą oraz innymi osobami do choroby. Dlatego, jednym z kroków psychoterapeutycznych jest umiejętność mówienia o sobie – ja, alkoholik. To forma przyznania się do uzależnienia, zaakceptowania go i przyjęcia gotowości do walki z nałogiem. Jesli już zdecydujesz się na leczenie wybierz dobry ośrodek a jest ich wiele np. Ośrodek Terapii Forest.
Eluś

Re: Problem uzależnienia

Post autor: Eluś »

Problem z uzależnieniem i to od alkoholu to bardzo poważne uzależnienie a wręcz choroba. Bo tak można nazwać każdy rodzaj uzależnienia bo jednak samemu sobie nie poradzimy z tą nierówną walką. Dlatego też tak ważne jest aby w przypadku alkoholizmu namówić alkoholika na odbycie detoksu alkoholowego. I taki detoks można odbyć w ośrodku Detoks Fenix w Warszawie. Jest to palcówka medyczna posiadająca bardzo duże doświadczenie w takich detoksach alkoholowych.
Małgośka

Re: Problem uzależnienia

Post autor: Małgośka »

Problem z uzależnieniem od alkoholu niestety dopadł także mojego męża.. Nie bije mnie ani się nie awanturuje ale zapija smutki w kieliszku a ja nie wiem jak do niego trafić.. Covid zabrał moich teściów zaledwie w jeden miesiąc i wiem, że to co przeżywa mój mąż jest ciężkie.. Ostatnio dość poważnie się zatruł alkoholem więc zadzwoniłam do ośrodka Forest i poprosiłam o przyjazd bo wiem że robią detoksykację w domu. Dostałam namiar do psychologa ale mąż nie chce tam jechać :(
ODPOWIEDZ