Przeprowadzka przestrzenna czy wagowa?

Tutaj prowadzimy dyskusje na dowolne tematy, nie mające związku z głównymi kategoriami.
Awatar użytkownika
sao
Posty: 31
Rejestracja: 28 maja 2019, 17:47

Przeprowadzka przestrzenna czy wagowa?

Post autor: sao »

Witam serdecznie, jestem zmuszona poprosić Was o pomoc. Muszę się przesiedlić do męża do Wielkiej Brytanii. Tam jest sporo Polaków, on ma dobrą pracę, dlatego pomyślałam, że możemy tam zamieszkać, skoro i tak rzadko się widujemy, a ja siedzę w domu sama, bo dzieci nie mamy. Pomysł mu się spodobał, ale muszę rozwikłać jeszcze kwestię transportu rzeczy. Trochę bym miała do załatwienia i teraz zastanawiam się, czy wybrać przeprowadzkę wagową czy przestrzenną. Co taniej wychodzi?
Awatar użytkownika
radzio
Posty: 118
Rejestracja: 21 wrz 2019, 17:20

Re: Przeprowadzka przestrzenna czy wagowa?

Post autor: radzio »

No to to chyba proste, nie? Jak paczka ma duże rozmiary, a mało waży, to powinnaś ją nadać ze względu na wagę, a jak dużo waży, a mało miejsca zajmuje, to ze względu na przestrzeń zajmuje. U wielu kurierów to ty wybierasz, jak paczkę nadajesz i nie martwisz się, że będzie ciężka, a nadałaś gabarytem. To ich problem będzie. A cennik poznasz bezpośrednio u kuriera na przykład. Za meble inaczej się też płaci.
Awatar użytkownika
cukrowa
Posty: 46
Rejestracja: 09 sie 2019, 14:49

Re: Przeprowadzka przestrzenna czy wagowa?

Post autor: cukrowa »

Ja tam wszystko przestrzennie wysyłam ale jak już, są to małe przedmioty, dlatego mi się to opłaca. Od wagi to krajowe, bo nie jest to wcale drogie i jak już, to InPostem nadaję, bo najszybciej to idzie i nie trzeba w kolejkach stać, tylko się człowiek do paczkomatu wybiera i nie ma problemu. Tylko, że na pewno oni przeprowadzkami się nie zajmują, więc w tym względzie Ci na pewno nie pomogę. A kogoś innego polecić nie mogę, bo nie znam.
Awatar użytkownika
halynka
Posty: 132
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:23

Re: Przeprowadzka przestrzenna czy wagowa?

Post autor: halynka »

Dobrze Ci tu piszą, że wszystko zależy i od przewoźnika, ale po prostu od transportu, jaki ma być przewieziony. Wiadomo , że ciężkie meble lepiej nadać przestrzennie, jak tu już wspominano. Zgodzę się też, że cennik jest typowo u kuriera, przy czym chętnie dodam, że jednostki takie jak Speedpack https://www.speedpack.com.pl/ na swoich stronach mają specjalne kalkulatory, niezbędne przy liczeniu kosztów przesyłki i transportu mebli.
Awatar użytkownika
Alusia
Posty: 113
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:40

Re: Przeprowadzka przestrzenna czy wagowa?

Post autor: Alusia »

Ciekawy wątek, bo jesteśmy na etapie planowania przeprowadzki brata do Wrocławia na studia, więc wszystkie informacje są bardzo przydatne i na pewno skorzystamy.
Mój brat właśnie załatwia akademik we Wrocławiu, w którym będzie mieszkał od października, więc musi przetransportować kilka niezbędnych rzeczy.
Na szczęście to nowoczesny obiekt, z nowymi mikroapartamentami, funkcjonalnie urządzonymi, więc nie będzie potrzeby przewożenia niczego wielkogabarytowego.
Awatar użytkownika
elza
Posty: 211
Rejestracja: 21 sie 2019, 20:42

Re: Przeprowadzka przestrzenna czy wagowa?

Post autor: elza »

A czy ktoś z was słyszał o firmie https://mrowka-bagazowka.pl/przeprowadzki-biur-i-firm/ ? Oni profesjonalnie zajmują się przeprowadzkami. Ich oferta jest skierowana do osób prywatnych, jaki i firm. Co fajne, że możecie do swoich potrzeb wybrać odpowiedni zakres usług.
Awatar użytkownika
Lelek
Posty: 198
Rejestracja: 07 paź 2019, 20:55

Re: Przeprowadzka przestrzenna czy wagowa?

Post autor: Lelek »

Na pewno warto będzie tu zlecić to zadanie firmie zewnętrznej, szczególnie jeżeli chodzi o przeprowadzkę międzynarodową. Wy skupcie się na odpowiednim zapakowaniu waszych rzeczy, tak żeby nic im się nie stało w transporcie. Zerknijcie sobie tu na ofertę od https://tiptoptrans.pl/ Zajmują się tu kwestiami transportu, przeprowadzkami, także i tymi zagranicznymi.
Awatar użytkownika
bambi
Posty: 121
Rejestracja: 17 maja 2019, 20:36

Re: Przeprowadzka przestrzenna czy wagowa?

Post autor: bambi »

A jak to wygląda w kwestii przeprowadzki zza granicy? Wiecie może? W szczególności interesują mnie przeprowadzki z Anglii do Polski. Zastanawiam się czy wszystkie firmy świadczące usługi przeprowadzek mają takie same wytyczne czy też każda ma jakieś tam swoje. Popytałam się znajomych i jedna z nich podesłała mi ten link https://www.business-europa.co.uk/ dzięki któremu bardzo dużo się dowiedziałam i wiem jak do tego teraz podejść
Awatar użytkownika
janix
Posty: 20
Rejestracja: 22 lut 2020, 21:21

Re: Przeprowadzka przestrzenna czy wagowa?

Post autor: janix »

zależy od firmy i tego co się ma do przewiezienia
Awatar użytkownika
Dorcia
Posty: 194
Rejestracja: 19 sty 2019, 13:43

Re: Przeprowadzka przestrzenna czy wagowa?

Post autor: Dorcia »

Z kolei u nas jest na odwrót :) Mój mąż wraca z Anglii do Polski, z czego ogromnie się cieszę. Oczywiście nie będzie to łatwe, bo taka przeprowadzka może dużo kosztować. Załatwienie wszystkich formalnych spraw oraz cena z wiązana z wynajęciem ekipy transportowej. Bardzo pomocne porady znajdują się na tej stronie https://przeprowadzkiexpress.co.uk/jaki ... ki-cennik/ . Nawet dotyczące stresu związanego z przeprowadzką.
ODPOWIEDZ