Psycholog dla dziecka

Tutaj prowadzimy dyskusje na dowolne tematy, nie mające związku z głównymi kategoriami.
Awatar użytkownika
sikorka
Posty: 23
Rejestracja: 08 cze 2019, 11:22

Psycholog dla dziecka

Post autor: sikorka »

Znacie może dobrego psychologa dla dzieci? Zależy mi na kimś sprawdzonym, kto ma odpowiednie podejście do dzieci i dużą wiedzę. A może słyszeliście o takim miejscu jak http://centrum-futurum.pl/ ? Jestem ciekawa, co inni o nim sądzą.
Awatar użytkownika
Oleandro
Posty: 60
Rejestracja: 07 paź 2019, 18:54

Re: Psycholog dla dziecka

Post autor: Oleandro »

Jak widać także z dziećmi warto wybrać się czasem do psychologa. Taka osoba potrafi wszystko fajnie poukładać, nakierować zarówno rodzica jak i dziecko na odpowiednie podejście do niektórych problemów. Myślę, że w takich sprawach świetnie sprawdzą się psycholodzy od http://poradniasalomon.com.pl/psychoterapia/ Będziecie mogli liczyć tu zarówno na porady, jak i na wdrożenie skutecznej psychoterapii. Postawcie na kogoś doświadczonego.
Awatar użytkownika
Kafejkowa
Posty: 126
Rejestracja: 29 lip 2019, 15:46

Re: Psycholog dla dziecka

Post autor: Kafejkowa »

Wszystko zależy od tego kto gdzie mieszka. jak ktoś mieszka w Mińsku mazowieckim to wiem, ze są tutaj terapie dla dzieci i młodzieży, które sa prowadzone w Centrum Psychologicznym Sens. Bardzo dobre podejście, okazanie wsparcia. ja tutaj byłam w innej sprawie i wiem że mają na prawde dobrych specjalistów ;)
Awatar użytkownika
nicon
Posty: 4
Rejestracja: 20 lis 2019, 23:24

Re: Psycholog dla dziecka

Post autor: nicon »

Nie jestem ekspertem w tych sprawach. Ale z łatwością takiego znajdziesz.
Awatar użytkownika
Lubasia
Posty: 33
Rejestracja: 19 sty 2019, 14:08

Re: Psycholog dla dziecka

Post autor: Lubasia »

Najgorzej jak dzieci wpadają w uzależnienie i pomoc psychologa, nie wystarcza. Obawiam się, że syn mojej przyjaciółki nie może żyć bez komputera i trzeba mu w jakiś sposób pomóc. Nawet znalazłam w internecie najlepszy w rankingu Ośrodek Terapii Uzależnień Nefo, który radzi sobie nawet z takimi sytuacjami. Opracowali specjalny autorski program, dzięki któremu może też pomogą temu chłopakowi.
Awatar użytkownika
radzio
Posty: 118
Rejestracja: 21 wrz 2019, 17:20

Re: Psycholog dla dziecka

Post autor: radzio »

No fakt, najgorzej, jeśli się właśnie dziecko od czegoś uzależni. Wydaje mi się, że to zaraz po stracie, najgorszy ból dla rodzica. Sama wiem, jak to jest, dlatego podpowiadam wszystkim, że w Rankingu Ośrodków Terapii znajdziecie miejsce, w którym dziecko zostanie wyleczone. O ile oczywiście samo będzie tego chciało. Bo każdy ma przecież wolną wolę.
Awatar użytkownika
Olena22
Posty: 22
Rejestracja: 28 maja 2019, 14:42

Re: Psycholog dla dziecka

Post autor: Olena22 »

mucha pisze: Znacie może dobrego psychologa dla dzieci? Zależy mi na kimś sprawdzonym, kto ma odpowiednie podejście do dzieci i dużą wiedzę.
Widzę, że jesteś z Łodzi. Akurat tu mam namiary na dobrą klinikę. Popatrz sobie na klinikę PsychoMedic Łódź. Rzetelni, kompetentni z doświadczeniem. Pomogli wielu osobom, w różnym wieku. Otwarci na pacjenta, empatyczni. Możesz skorzystać np. z wizyty domowej. W przypadku dziecka to dobra moim zdaniem opcja. Tu 42 644 44 44 ich bezpośredni numer.
Awatar użytkownika
Agnes
Posty: 38
Rejestracja: 17 mar 2020, 18:37

Re: Psycholog dla dziecka

Post autor: Agnes »

Jesli chodzi o uzależnienia w rodzinie zwłaszcza od alkoholizmu (co później nie zostaje zapomniane przez dziecko) to wiadomo - ciezka sprawa.Warto sięgnąć po profesjonalną opiekę bez względu na rodzaj uzależnienia. Prywatna klinika Medox u ktorej mozna wybrac sie na takie skuteczne leczenie alkoholizmu , od wielu lat z sukcesem rozwiązuje wszelkie takie problemy . Warto dbać o siebie i swoje zdrowie bo mamy je tylko jedno

garderoby na buty
Awatar użytkownika
dromader
Posty: 26
Rejestracja: 26 cze 2019, 8:56

Re: Psycholog dla dziecka

Post autor: dromader »

No właśnie mi też do ulezienia kuzynki polecono ośrodek NEFO, ale muszę do nich zadzwonić, czy zajmują się także problemem z komputerem, bo z tym to zaczyna mieć problem moje młodsze dziecko. Kuzynkę dotknął hazard i wiem, że tam akurat z tego leczą. W sumie już powinna się tam meldować. A też sportem leczą, co jej jsię spodoba.
Awatar użytkownika
sao
Posty: 31
Rejestracja: 28 maja 2019, 17:47

Re: Psycholog dla dziecka

Post autor: sao »

Najgorszej, kiedy dziecko popada w złe towarzystwo, potem pojawiają się problemy z uzależnieniami, albo kradzieżami czy napadami. Wiem, co mówię, bo sąsiadka zamknęła syna w ośrodku Terapii Forest i powiem szczerze, modli się o jego wyzdrowienie. Narkotyki wyniszczyły zdrowie tego młodego człowieka i psychikę tej pani. Miejcie to na uwadze.
Awatar użytkownika
ja1234
Posty: 2
Rejestracja: 03 kwie 2020, 12:16

Re: Psycholog dla dziecka

Post autor: ja1234 »

Jeśli szukacie sprawdzonych i naprawdę skutecznych psychologów czy terapię polecam Ośrodek Nefo, to ich str https://nefo.pl/. Mój siostrzeniec tam miał terapie, był zamkniętym w sobie dzieckiem, mało mówił, żył w swoim świecie. Po terapii jest dużo lepiej, więcej mówi i chętniej przebywa w naszym towarzystwie.
Awatar użytkownika
Hector Salamanca
Posty: 52
Rejestracja: 26 wrz 2019, 10:56

Re: Psycholog dla dziecka

Post autor: Hector Salamanca »

Znajoma chodzi z synem na terapie autyzm Kraków, ze względu na jego chorobę. Bardzo jej współczuję gdyż to musi być naprawdę ciężkie, dobrze jednak że istnieją ludzie, którzy chociaż trochę mogą pomóc.
Awatar użytkownika
tron
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2020, 9:48

Re: Psycholog dla dziecka

Post autor: tron »

disaja pisze: Najgorszej, kiedy dziecko popada w złe towarzystwo, potem pojawiają się problemy z uzależnieniami, albo kradzieżami czy napadami. Wiem, co mówię, bo sąsiadka zamknęła syna w ośrodku Terapii Forest i powiem szczerze, modli się o jego wyzdrowienie. Narkotyki wyniszczyły zdrowie tego młodego człowieka i psychikę tej pani. Miejcie to na uwadze.
Możesz powiedzieć coś więcej o tym ośrodku? Potrzebuję informacji, ponieważ bliska mi osoba prawdopodobnie zdecyduje się na pobyt w Foreście. To prawda, że taki dobry ten ośrodek?
Kaśkaa23

Re: Psycholog dla dziecka

Post autor: Kaśkaa23 »

Wiadomo, przecież dzisiaj jesteście w stanie bez problemu zorganizować odpowiednie wsparcie dla Waszych dzieci. Jeśli nie wiecie, do kogo warto wybrać się z tym tematem, to najlepiej zajrzyjcie do https://lekarzebezkolejki.pl//blog/nerw ... iem/w-1321 Tam macie gotowy spis psychologów, którzy na pewno będą służyli Wam pomocą.
Awatar użytkownika
anula
Posty: 91
Rejestracja: 25 kwie 2019, 21:51

Re: Psycholog dla dziecka

Post autor: anula »

Powiem wam szczerze, że lepiej pójść do lekarza prywatnie niż na NFZ. Chyba, że chcecie czekać po 6 miesięcy na wizytę? Tym bardziej że psycholog jest dość pilną sprawą, w szczególności w przypadku dzieci. Wejdźcie sobie na stronę https://polmed.pl/ - tutaj szybko wyszukacie specjalistę, który przyjmie was praktycznie z dnia na dzień.
Awatar użytkownika
sanderka
Posty: 47
Rejestracja: 06 lis 2019, 15:59

Re: Psycholog dla dziecka

Post autor: sanderka »

Hmm, może warto wziąć pod uwagę konsultacje online? Sporo osób decyduje się właśnie na taki krok, jeśli np mieszkają poza miastem i nie mają możliwości na tradycyjne wizyty, bądź po prostu boją się kontaktu z obcą osobą. Ja sama korzystałam z opcji: https://psychomedic.online/ i naprawdę dużo mi to pomogło. W końcu zaczęłam inaczej postrzegać świat.
Buśka

Re: Psycholog dla dziecka

Post autor: Buśka »

autyzm terapia to było dla nas najlepsze rozwiązanie przy naszej córce, która ma autyzm, na początku się załamaliśmy gdy wyszło na jaw z jakim problemem się zmaga. Teraz już wiemy na czym stoimy i uważam, że świat się nie wali. Pamiętajcie, że wystarczy odpowiednia opieka, psycholog i terapia i będzie dobrze.
Gośka

Re: Psycholog dla dziecka

Post autor: Gośka »

moim zdaniem dla dziecka najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy psychologa online, w tej formie kontaktu dziecko na pewno będzie czuło się swobodniej i łatwiej będzie się otworzyć, przez co szybciej uda się psychologowi pomóc, polecić mogę platformę online wetalk, tutaj możesz zobaczyć https://wetalk.pl/jak-to-dziala jak taka pomoc wygląda.
Błyśka

Re: Psycholog dla dziecka

Post autor: Błyśka »

Stasio od najmłodszych lat miał problem z wyraźnym wypowiadaniem głosek. Po mimo ćwiczeń logopedycznych nie było poprawy. Dowiedzieliśmy się o terapii prowadzonej w Warszawie w poradni Sensorium. Na wstępie nasz synek został dokładnie zdiagnozowany, a później podany terapii integracji sensorycznej. Trening słuchowy metodą Tomatisa https://sensorium.warszawa.pl/oferta/metoda-tomatisa okazał się zbawienny dla naszego dziecka. Stasio szybko dogonił swoich rówieśników.
ODPOWIEDZ