Rozliczenie PIT - online

Tutaj prowadzimy dyskusje na dowolne tematy, nie mające związku z głównymi kategoriami.
Awatar użytkownika
mayczak
Posty: 162
Rejestracja: 31 sie 2019, 21:21

Rozliczenie PIT - online

Post autor: mayczak »

Hej! Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób rozliczacie się z podatku za zeszły rok? Pytam, ponieważ ostatnio się spotkałem z informacją, że nie wszyscy moi znajomi rozliczają się on-line tylko drogą tradycyjną w biurze rachunkowy. Nie ukrywam, że w dzisiejszych czasach jest to dla mnie cos niezrozumiałego. Od kilku lat rozliczam się droga internetową i zawsze mója deklaracja jest poprawnie wypełniona. Wszystko dzieki programowi e-pity https://www.e-pity.pl/abc_podatki/deklaracje/pit_37/
Awatar użytkownika
barbara34
Posty: 66
Rejestracja: 10 gru 2019, 17:26

Re: Rozliczenie PIT - online

Post autor: barbara34 »

Są różne sposoby rozliczania podatku, każdy robi to w sposób dla niego bardziej przystępny. Ja sama też czasem korzystam z pomocy, przykładowo przy rozliczeniu podatku z Niemiec. Nie zawsze wymogi są jasne i czasem warto poradzić się specjalistów.
Awatar użytkownika
lueilwitzstephen
Posty: 9
Rejestracja: 09 lip 2020, 9:15

Re: Rozliczenie PIT - online

Post autor: lueilwitzstephen »

Internetowe rozliczanie się z urzędem jest dobrym rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
vaughn.reichert
Posty: 2
Rejestracja: 21 lip 2020, 13:03

Re: Rozliczenie PIT - online

Post autor: vaughn.reichert »

Jest to straszny wygodny i prosty sposób jeśli mowa o rozliczeniach.
Awatar użytkownika
paluszek
Posty: 32
Rejestracja: 16 kwie 2019, 8:23

Re: Rozliczenie PIT - online

Post autor: paluszek »

Jeśli macie problem z samodzielnym rozliczeniem podatków, może warto zlecić to fachowcom? Od lat moje finanse są dopilnowane przez https://www.kancelaria-walterowicz.pl/. Niczym nie muszę się martwić :)
Awatar użytkownika
Adi3883
Posty: 23
Rejestracja: 15 gru 2019, 10:58

Re: Rozliczenie PIT - online

Post autor: Adi3883 »

Teraz na fali są zeznania roczne PIT. Ja w tej kwestii już kolejny raz korzystam z usług doradztwa podatkowego u https://pukaluk.pl/zeznania-roczne-pit/. Jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby coś zostało błędne wypełnione. Dzięki temu zawsze szybko mam zwrot i muszę się bawić w składanie korekt. Z tego, co mi wiadomo to działają także w kwestii rozliczenia podatku za granicą. Warto nawiązać współpracę z takimi fachowcami.
Awatar użytkownika
Lelek
Posty: 198
Rejestracja: 07 paź 2019, 20:55

Re: Rozliczenie PIT - online

Post autor: Lelek »

Jest to wygodne przyznaje, sama teraz w ten sposób się rozliczałam. Jeżeli chodzi o pracę za granicą to na pewno jest to trudniejsze i może warto skorzystać z pomocy firm od takich zadań? Ja akurat szukam pracy w Niemczech. Na stronie https://fachpraca.pl/oferty-praca-za-granica/ już całkiem sporo ofert udało mi się znaleźć.
Kaźmirz

Re: Rozliczenie PIT - online

Post autor: Kaźmirz »

Akurat z takimi sprawami to raczej nie ma większego problemu i ja jestem również zdania, że o samych podatkach warto jest co nieco wiedzieć. Właśnie dlatego ja również chciałbym każdemu polecić bardzo fajny artykuł https://taxology.co/pl/co-to-jest-vat-oss/ gdzie właśnie fajnie wyjaśniono czym jest podatek VAT OSS.
ODPOWIEDZ