Szkoła dla dziecka

Tutaj prowadzimy dyskusje na dowolne tematy, nie mające związku z głównymi kategoriami.
Awatar użytkownika
sikorka
Posty: 23
Rejestracja: 08 cze 2019, 11:22

Szkoła dla dziecka

Post autor: sikorka »

Cześć wszystkim. Jestem w trakcie poszukiwań klasy dwujęzycznej dla swojego dziecka. Widziałam ofertę Szkoły Europejskiej w Łodzi https://szkolaeuropejska.pl/ , która prowadzi taką klasę. Mają oni w ofercie rozpoczęcie edukacji już od szkoły podstawowej, liceum oraz wiele kursów językowych. Bardzo prosiłabym o opinie lub inne propozycje.
Awatar użytkownika
Dziewczyna
Posty: 861
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: Dziewczyna »

A skoro już o edukacji dziecka mowa, to jakie pomoce dydaktyczne warto takiemu dziecku kupić? Czy tablica magnetyczna dla dzieci, taka jak na przykład ta na stronie https://tablice-magnetyczne.com/tablice ... zieci.html będzie Waszym zdaniem dobrym pomysłem?
Awatar użytkownika
Kafejkowa
Posty: 126
Rejestracja: 29 lip 2019, 15:46

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: Kafejkowa »

U mnie dziecko chodzi do szkoły państwowej, ale np na zajęcia językowe chodzi prywatnie do szkoły językowej Pi school ;) Super podejście do dzieci, język angielski jest na najwyższym poziomie.
Awatar użytkownika
Oleandro
Posty: 60
Rejestracja: 07 paź 2019, 18:54

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: Oleandro »

Jest tu sporo czynników które będą decydować o wyborze szkoły
Awatar użytkownika
roletka
Posty: 147
Rejestracja: 23 paź 2019, 17:29

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: roletka »

Języki obce, są teraz bardzo przydatne, m.in. na rynku pracy. Dlatego warto pomyśleć o nauce i najlepiej zapisać się na jakiś kurs, np. tutaj : https://www.bs-ict.pl/blog/narzedzia-i- ... gielskiego Wtedy nauka nie pójdzie na marne, ponieważ będziesz mógł bardzo szybko powtórzyć zdobytą wiedzę na lekcjach. Dzięki pomocy nauczycieli nauka też nie będzie nudna i męcząca.
Awatar użytkownika
serce
Posty: 66
Rejestracja: 08 sty 2020, 8:08

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: serce »

Rodzice oczywiście chcą dobrze, ale nieraz podpowiadają dziecku to , co byłoby dobre dla nich a nie dla niego. Myślę, że warto zwrócić uwagę na to, co dziecko lubi robić w czasie wolnym i zapewniać mu też taką rozrywkę, która czegoś uczy. Na przykład wiele dzieci jest uzdolnionych plastycznie, a rodzicom się wydaje, że nie da się tego wiązać z przyszłością. Jednak okazuje się, że można zostać na przykład grafikiem komputerowym. Myślę, że takie zajęcie które rodzi się z pasji jest najlepsze. Z tego względu warto zapoznać się z ofertą dostępną tutaj. Taki kurs może z pewnością świetnie się sprawdzić.
Awatar użytkownika
Dawca
Posty: 55
Rejestracja: 27 wrz 2019, 20:20

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: Dawca »

Mój syn już będzie teraz kończyć szkołę ale zanim to nastąpi to czeka go jeszcze egzamin maturalny. Na szczęscie na stronach takich jak https://www.taniaksiazka.pl/repetytoriu ... 54773.html znalazłam wiele interesujących ofert odnośnie książek pomocniczych do matury z którymi na pewno uda mu się zdać.
Awatar użytkownika
megi182
Posty: 10
Rejestracja: 20 lut 2020, 21:04

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: megi182 »

nie bardzo znam się na tym, ale z chęcią przeczytam opinie innych
Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim.
Awatar użytkownika
Hector Salamanca
Posty: 52
Rejestracja: 26 wrz 2019, 10:56

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: Hector Salamanca »

Moja córka od września pójdzie do przedszkola, ale powiem wam, że wybór odpowiedniego nie był łatwy. Zdecydowałam się jednak na przedszkole Nowa Huta, które cieszy naprawdę dobrą opinią, liczę że się nie zawiodę. ;)
Awatar użytkownika
bwuckert
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2020, 22:01

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: bwuckert »

Rok temu wysłałam swoje dziecko do przedszkola. Długo czekałam na miejsce w publicznej placówce, aczkolwiek się nie doczekałam. Postanowiłam posłać dziecko do niepublicznego przedszkola w Warszawie .

_______________
niepubliczne przedszkole w Warszawie
Awatar użytkownika
ladyinmask
Posty: 27
Rejestracja: 18 sty 2020, 14:53

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: ladyinmask »

Na pewno do nauki dla dziecka przydadzą się również dobre podręczniki czy ćwiczenia. Z tego co zauważyłam Nowa Era https://www.nowaera.pl/oferta-edukacyjn ... a/biologia ma sporo do zaoferowania i to z każdego przedmiotu można znaleźć dobre materiały.
Awatar użytkownika
adolphus35
Posty: 8
Rejestracja: 03 cze 2020, 18:12
Lokalizacja: Katowice

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: adolphus35 »

Wybór szkoły to ważna decyzja, trzeba sprawdzić placówki pod względem poziomu kształcenia.
Awatar użytkownika
ectatend
Posty: 32
Rejestracja: 18 lut 2020, 15:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: ectatend »

Jeśli masz wybór to ja polecam prywatne przedszkole Józefów. Jest to dobry pomysł jeśli mieszkasz w okolicach Warszawy.
Awatar użytkownika
teodor
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2021, 9:54

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: teodor »

Gdzie kupujecie pomoce dydaktyczne swoim dzieciom? Dla mnie to bardzo ważna sprawa - ich rozwój.
Awatar użytkownika
jacobi.hollis
Posty: 4
Rejestracja: 13 cze 2020, 21:40

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: jacobi.hollis »

Szkoła to ważny etap w życiu dziecka, powinna być to placówka z wysokim poziomem nauczania.
Awatar użytkownika
MartaPowalska
Posty: 3
Rejestracja: 29 lut 2020, 11:58

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: MartaPowalska »

Teodor pisze: Gdzie kupujecie pomoce dydaktyczne swoim dzieciom? Dla mnie to bardzo ważna sprawa - ich rozwój.
Trudno się nie zgodzić z tym co piszesz. Zadaniem każdego rodzica jest odpowiednie przygotowanie swojego dziecka do życia po przez między innymi edukację. Czasami trzeba działać we własnym własnym zakresie jeśli chcemy przyśpieszyć oczekiwane rezultaty. Nie zawsze w placówce edukacyjnej znajdzie wszystkie potrzebne do rozwoju pomoce dydaktyczne . W sieci znajdziemy sklepy oferujące ten asortyment, jednym z bardziej rozponawalnych jest - https://edusklep.pl Pamiętajmy o jednym, połaczenie zabawy z nauką daje zawsze dużo satysfakcji obydwu stronom :) Moi rodzice mieli w stosunku do mnie takie podejście przez co mam same pozytywne wspomnienia z tego okresu.
Awatar użytkownika
elza
Posty: 211
Rejestracja: 21 sie 2019, 20:42

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: elza »

A czy ktoś z was słyszał może o takim miejscu jak ABC Kids Club? Tam mają świetne atrakcje dla dzieci białystok , które kształtują różne umiejętności. Jeżeli chcecie edukować swoje dzieci poprzez pobudzanie różnych bodźców u dzieci, to warto do tego klubu zapisać swoją pociechę. Tam poprzez różnorodne zajęcia będzie mogła lepiej się rozwijać.
Awatar użytkownika
svonrueden
Posty: 8
Rejestracja: 18 sie 2020, 15:37

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: svonrueden »

Obecnie w większości przedszkoli występuje odpowiedni system zarządzania przedszkolem https://inso.pl . Jest to świetna alternatywa dla opiekunów i dyrektora placówki. Dzięki takiemu oprogramowaniu możemy automatyczne generować rozliczenia faktury, sprawdzać obecność za pomocą jednego kliknięcia, a także automatycznie księgować płatności, dzięki integracji z kontem bankowym. Według mnie jest to super rozwiązanie.
Awatar użytkownika
schinner.reece
Posty: 12
Rejestracja: 13 cze 2020, 17:12
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: schinner.reece »

Warto dobrze sprawdzić placówkę szkolną pod kątem poziomu edukacji.
Awatar użytkownika
sanderka
Posty: 47
Rejestracja: 06 lis 2019, 15:59

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: sanderka »

Ubezpieczenie szkolne w https://cuk.pl/kalkulator-nnw-dziecka to przede wszystkim ochrona podczas lekcji. Polisa obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków powstałych podczas uczestnictwa w zajęciach wychowania fizycznego oraz uprawiania dyscyplin sportowych, także w pozaszkolnych sekcjach i klubach. Warto się poważnie zastanowić nad tym tematem.
Awatar użytkownika
roletka
Posty: 147
Rejestracja: 23 paź 2019, 17:29

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: roletka »

Hej, polecam też szkołę językową http://www.szkolajezykowa-opole.pl/. Bardzo polecam ze względu na świetną kadrę oraz takie rzeczy też jak e-learning, który myślę, ze w obecnej sytuacji jest bardzo dobrym rozwiązaniem
Awatar użytkownika
Ruddzia
Posty: 152
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:14

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: Ruddzia »

Przeprowadzając się do nowego miasta musiałam wybrać szkołę dla dziecka i to na szybko. Na całe szczęście bardzo blisko znalazłam prywatną szkołę Te Vizja. Na początku nie byłam przekonana, no ale wszyscy miło nas tam przyjęli. Oferta edukacyjna jest też świetna, to ile tu jest dodatkowych zajęć, kół to chyba nigdzie nie widziałam jeszcze.
Śmiech

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: Śmiech »

Cześć. Będąc w temacie nauki, moja córka chciałaby w przyszłym roku podejść do matury z chemii. Nie ukrywam, że trochę się tego obawiam, ona z resztą też, dlatego już teraz poszukujemy jakiejś sprawdzonej szkoły, która oferowałaby dodatkowe korepetycje z tego zakresu. Jak wiemy, nauka chemii nie jest prosta, dlatego chciałabym jakoś wspomóc córkę w tym zakresie.
Awatar użytkownika
Oleandro
Posty: 60
Rejestracja: 07 paź 2019, 18:54

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: Oleandro »

A wiecie czy zdecydujecie się na prywatną, czy też może państwową? Ja ostatecznie wybrałam prywatną dla mojego dziecka, a konkretnie to Te Vizje. Lepiej wybrać nie mogłam, szkoła jest blisko, więc nie ma problemów z dojazdami, a też jest tu to na czym mi bardzo zależało - dużo angielskiego.
Maćko

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: Maćko »

Też polecałabym Te Vizje. W Warszawie akurat szkół nie brakuje, więc możecie sobie powybrzydzać przy tym wyborze. Tak warto wziąć pod uwagę Te Vizje Okopowa. Super jest to, że tu w jednym miejscu znajdziecie przedszkole, szkołę podstawową i też liceum z maturą międzynarodową.
ODPOWIEDZ