Trudny wybór - wybór szkoły

Tutaj prowadzimy dyskusje na dowolne tematy, nie mające związku z głównymi kategoriami.
Awatar użytkownika
Lelek
Posty: 198
Rejestracja: 07 paź 2019, 20:55

Trudny wybór - wybór szkoły

Post autor: Lelek »

Powoli przygotowujemy się z mężem do wyboru szkoły dla dziecka. Z przedszkola nie jesteśmy zadowoleni, chcemy teraz chyba wybrać podstawówkę prywatną, szczególnie że w Warszawie jest w czym wybierać... Macie może coś godnego polecenia? Nie chcielibyśmy w trakcie roku szkolnego szukać nowej szkoły...
Awatar użytkownika
Ruddzia
Posty: 152
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:14

Re: Trudny wybór - wybór szkoły

Post autor: Ruddzia »

My od razu wybraliśmy przedszkole prywatne, dwujęzyczne, więc i od najmłodszych lat syn miał doświadczenie z językiem angielskim. Tak cała placówka przy Okopowej nas przekonała do siebie, w jednym miejscu można zadbać o całą edukacje dziecka, od przedszkola aż po studia. Myślę, że zapisanie dziecka do szkoły podstawowej tu to super wybór, na pewno nadrobi.
Awatar użytkownika
Balwinka
Posty: 23
Rejestracja: 20 mar 2020, 18:02

Re: Trudny wybór - wybór szkoły

Post autor: Balwinka »

Jeżeli chodzi o najlepsze zadbanie o dzieci to Te Vizja sprawdza się genialnie - potwierdzam, nawet przy pandemii. Zajęcia nie są prowadzone w dużych grupach, więc każde dziecko może liczyć na uwagę nauczyciela, a na pewno jest to bardzo ważne, szczególnie przy tych wczesnych etapach edukacji.
Awatar użytkownika
Plandobrymam
Posty: 44
Rejestracja: 15 sie 2019, 14:30

Re: Trudny wybór - wybór szkoły

Post autor: Plandobrymam »

A ja to akurat jeszcze mam trochę czasu ale małe rozeznanie robiłam w temacie, mam kilka koleżanek, które mają już starsze dzieci, zarówno po przedszkolu, też niektóre i po podstawówkach. Przekonały mnie do prywatnych placówek i na pewno też swoją córkę do takiej zapisze. Możliwości jest tu bardzo dużo.
Awatar użytkownika
finky
Posty: 126
Rejestracja: 03 lip 2019, 22:25

Re: Trudny wybór - wybór szkoły

Post autor: finky »

Olgira pisze: Powoli przygotowujemy się z mężem do wyboru szkoły dla dziecka. Z przedszkola nie jesteśmy zadowoleni, chcemy teraz chyba wybrać podstawówkę prywatną, szczególnie że w Warszawie jest w czym wybierać... Macie może coś godnego polecenia? Nie chcielibyśmy w trakcie roku szkolnego szukać nowej szkoły...
Tylko bierz pod uwagę koszt takiej prywatnej placówki.
Awatar użytkownika
Giula
Posty: 22
Rejestracja: 27 kwie 2020, 21:41

Re: Trudny wybór - wybór szkoły

Post autor: Giula »

Dużo angielskiego, też kierunki ścisłe. Nie wiem jakie wy macie do tego podejście, ale mi na tym najbardziej zależało i tym kierowałam się przy wyborze szkoły podstawowej dla mojego syna. Te Vizja, ta szkoła przy Okopowej właśnie, zaproponowała super warunki i jak na razie ja jestem zadowolona i syn też chętnie chodzi do szkoły, ma już wielu kolegów.
moniuś

Re: Trudny wybór - wybór szkoły

Post autor: moniuś »

Moje dziecko zastanawia się jaką wybrać szkołę po maturze . Wszystko zależy od tego ile punktów dostatnie najbardziej obawia się języka niemieckiego . Zamówilismy przez internet dodatkowy materiał do powtórki to " Teraz matura. Język niemiecki. Arkusze maturalne. Poziom podstawowy i rozszerzony" z tego sklepu tutaj https://www.taniaksiazka.pl/t/matura-je ... iecki-2021 . Język niemiecki wymaga tego, by na bieżąco powtarzać nauczone się przez nas słówka i w praktyce ćwiczyć konstrukcje gramatyczne.
Marćka22

Re: Trudny wybór - wybór szkoły

Post autor: Marćka22 »

Czy wasze dzieci tez miały problem z matematyką? :( Moje nawet nie chcą o tym słyszeć , polecam sobie przeczytać poradnik jak zachęcić dziecko https://kidos.pl/blog/matematyka-co-zro ... -polubilo/
, wiadomo praca długoterminowa, ale myślę, że w końcu uda mi sie je przekonać do przedmiotów ścisłych;)
Awatar użytkownika
IngaB
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2020, 9:30

Re: Trudny wybór - wybór szkoły

Post autor: IngaB »

Przedszkole nie jest może najważniejsze, no ale jest ważne. Za to właśnie wybierając podstawówkę można, a nawet należałoby już coś zmienić, wybrać coś lepszego. My o samego przedszkola postawiliśmy na Te Vizje, gdzie jest dużo angielskiego, matematyki i też pełno fajnych zajęć dodatkowych.
Awatar użytkownika
Danicju
Posty: 5
Rejestracja: 29 kwie 2020, 15:07

Re: Trudny wybór - wybór szkoły

Post autor: Danicju »

Ja bym była bliżej prywatnej szkoły, mam w sumie kilku znajomych którzy posłali swoje dzieci do takich i bardzo sobie chwalą, nie muszą już nic dodatkowego szukać, organizować wszystko w ramach szkoły. Tak samo jest i w naszym przypadku. Te Vizja Okopowa daje ogromne możliwości
Maśka0

Re: Trudny wybór - wybór szkoły

Post autor: Maśka0 »

Jak już wybierać to dobrze, po co zmieniać szkołę jak nie trzeba, a to zawsze jest dodatkowy stres przecież... Dobra szkoła, może właśnie prywatna i każdy będzie zadowolony. Mówię tak właśnie bo mam dwójkę dzieci w Te Vizji i jako prywatna szkoła cały czas mnie zaskakuje i to pozytywnie.
Awatar użytkownika
robertpolerski
Posty: 97
Rejestracja: 07 wrz 2020, 14:31

Re: Trudny wybór - wybór szkoły

Post autor: robertpolerski »

Ja mogę powiedzieć, że to faktycznie trudny wybór. Prywatne szkoły podstawowe są bardzo różne. Mają bardzo różny, często wyjątkowo specyficzny profil. Bywa i tak, że taką szkołę, trzeba wybrać po wielu różnych konsultacjach. Ja na pewno mogę powiedzieć, że jaki to by nie był wybór od każdej prywatnej szkoły podstawowej trzeba przede wszystkim wymagać. Czy się tego chce czy nie.
Łucia

Re: Trudny wybór - wybór szkoły

Post autor: Łucia »

My wybierając przedszkole dla dziecka, patrzyliśmy na wiele już tu opisanych aspektów, ale nie ukrywam, że bardzo istotnym elementem było to jakie wyżywienie jest w danych przedszkolu podawane dzieciom. Zależało nam by dziecko miało zdrowe posiłki, dopasowane do potrzeb małego człowieka. Zdecydowaliśmy się na przedszkole, gdzie jest catering a dania dowozi firma Smakuś - http://www.smakus.eu/ (działa na terenie całego woj. mazowieckiego). I to był bardzo dobry wybór. Firma przygotowuje dania tylko do placówek edukacyjnych. Ma doświadczonych kucharzy, którzy przygotowują dania ze świeżych produktów, bez wzmacniaczy smaków, z dużą ilością warzyw, kasz i owoców. Dzieci mają pyszne, zdrowe dania, które chętnie zjadają.
Awatar użytkownika
mayczak
Posty: 162
Rejestracja: 31 sie 2019, 21:21

Re: Trudny wybór - wybór szkoły

Post autor: mayczak »

Nie zawsze tani plecak jest najlepszy. Ale można kupić dobre plecaki, w konkurencyjnej cenie. Zwłaszcza jeśli się wie gdzie kupować. Online na pewno znajdziecie fajny sklep. Wybór ogromny. Plecaki i dla młodzieży, i dla dzieci, i dla dorosłych. Myślę, że bez problemu dostaniesz coś w konkurencyjnej cenie. Mnie spodobały się tornistry szkolne dla chłopców
aśka

Re: Trudny wybór - wybór szkoły

Post autor: aśka »

Jeśli chodzi o przedszkole, a w szczególności placówkę językową to faktycznie jego wybór nie należy do najłatwiejszych zadań. My za namową znajomych zapisaliśmy córkę do Tequesty na Białołęce i bardzo jesteśmy zadowoleni. Właśnie zakończył się rok szkolny i przed nami zerówka - mała już nie może doczekać się września.
Kąśliwa03

Re: Trudny wybór - wybór szkoły

Post autor: Kąśliwa03 »

Nikt nie mówił, że będzie łatwo;) No ale możecie, nawet powinniście podpytać znajomych, może poszukać opinii w internecie. Ja tak dużo dobrych opinii znalazłam o szkole Te Vizja na Ochocie. Dobrze się złożyło bo mam tu bardzo blisko, więc jestem bardzo zadowolona.
Maciuś

Re: Trudny wybór - wybór szkoły

Post autor: Maciuś »

mayczak pisze: Nie zawsze tani plecak jest najlepszy. Ale można kupić dobre plecaki, w konkurencyjnej cenie. Zwłaszcza jeśli się wie gdzie kupować. Online na pewno znajdziecie fajny sklep. Wybór ogromny. Plecaki i dla młodzieży, i dla dzieci, i dla dorosłych. Myślę, że bez problemu dostaniesz coś w konkurencyjnej cenie. Mnie spodobały się tornistry szkolne dla chłopców
Dokładnie. Tanie plecaki szybko mogą sie po prostu rozlecieć. A do tego nie są zbyt wygodne w noszeniu. Nie są ergonomiczne. Fajne plecaki dla dzieci to są od Coocazoo. Widzę, że w tym sklepie o którym piszesz, mają je też. To fajna firma. Bardzo dbają o to, by osoba je nosząca miała właściwą postawę.
Staśia

Re: Trudny wybór - wybór szkoły

Post autor: Staśia »

Już etap wyboru przedszkola, powinien być ważny. Dlatego jeśli jesteście z Warszawy i stoicie przed takim wyborem, to polecam wybrać te przedszkole - https://www.fiqmiku.pl/. Posiadają wiele zajęć dodatkowych, dzięki czemu dziecko odkrywa swoje talenty oraz pasje ;)
Kąkola

Re: Trudny wybór - wybór szkoły

Post autor: Kąkola »

Nie powiem, jest to trudny wybór, no ale od czego są przecież opinie, w wielu przypadkach mi te pomogły, tak samo i przy wyborze szkoły. Jak ja jestem zadowolona z wyboru szkoły - Te Vizja Okopowa, tak i ja mogę dalej polecać to miejsce. Zaczynałam od przedszkola, teraz już jestem na etapie podstawówki u mojego synka. Mogę polecić pod kątem najbardziej języków obcych, ale też i zajęć dodatkowych, których jest tu bardzo dużo o wyboru. Super sprawa!
ODPOWIEDZ