Uprawa pszenicy

Tutaj prowadzimy dyskusje na dowolne tematy, nie mające związku z głównymi kategoriami.
Awatar użytkownika
anulka30
Posty: 49
Rejestracja: 31 paź 2019, 19:02

Uprawa pszenicy

Post autor: anulka30 »

Czy jesteście za uprawą pszenicy ozima? Wiele się mówi o ekologii i o ekologicznych produktach. Czytałam ostatnio dużo o tej pszenicy na https://www.syngenta.pl/uprawy/zboza/pszenica-ozima i jest to najczęściej wybierana od dłuższego czasu ziarno zbożowe do uprawy. Dobre warunki do wzrostu u nas i łatwa uprawa. Ciekawa jestem jak wychodzi tak naprawdę?
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 258
Rejestracja: 23 paź 2019, 19:04

Re: Uprawa pszenicy

Post autor: Andrzej1 »

Oczywiście, że tak. Dobrze, że dzisiaj coraz wiecej osób zwraca uwagę na to, w jaki sposób realizowana jest cała uprawa i z jakich odmian się korzysta. Ja na pewno mogę Wam zasugerować, byście zwrócili szczególną uwagę na jakość ziaren do siewu. W https://www.nasionka24.pl/44-zyto-dankowskie-agat.html możecie zakupić żyto dankowskie Agat, które powinno się dobrze sprawdzić w przypadku Waszego gospodarstwa. Pamiętajcie o tym.
wójcikW

Re: Uprawa pszenicy

Post autor: wójcikW »

Uprawa pszenicy jest bardzo popularnym rodzajem upraw w Polsce. Myślę że też warto pomyśleć o stosowaniu odpowiednich preparatów do wzmocnienia roślin. Ja mogę polecić adiuwant silver leaf.
Ślepak

Re: Uprawa pszenicy

Post autor: Ślepak »

Sama uprawa pszenicy wymaga również od nas odpowiedniej wiedzy, gdyż łatwo jest coś przeoczyć i wtedy niestety pojawi się jakaś choroba. Właśnie o chorobach pszenicy fajnie napisano w artykule http://www.nadwisla.pl/najczesciej-wyst ... -pszenicy/ i myślę, że jak najbardziej warto jest się zapoznać z tym tematem.
ODPOWIEDZ