Kremacja

Masz pytanie, szukasz podpowiedzi i rady? Odpowiedź znajdziesz tutaj.
Dołek

Kremacja

Post autor: Dołek »

Mnie się wydaje, że kremacja u nas to ciągle jakby trochę tabu, też tak myślicie? Przyjaciel chował ojca i rodzina właśnie zdecydowała się na kremację u https://www.dpsz.pl/kremacja i sąsiedzi oraz dalsi krewni byli w szoku - że ale jak to tak... A ceremonia była bardzo skromna, ale z poszanowaniem tradycji i powiem szczerze, że taka forma nawet bardziej skłania do zadumy i pozwala pożegnać się ze zmarłym. Mniej w tym patetyczności i "szopki" a więcej dostojności. Co o tym sądzicie?
Kraśka

Re: Kremacja

Post autor: Kraśka »

Nadal kremacje są mniej popularne, niż te tradycyjne. Jednak z roku na rok jest ich coraz więcej. Gdzieś czytałam, że kremacje teraz stanowią 30% wszystkich pogrzebów. Wydaje mi się, że sporo osób woli jednak nadal tradycyjną formę pochówku, bo ma złe wyobrażenie o kremacji, a teraz takie piece krematoryjne są naprawdę bezpieczne dla środowiska i otoczenia. Trochę się tym tematem interesuje i najbardziej profesjonalnym krematorium wydaje mi się ten https://pogrzebystrzelin.pl/. To wszystko wygląda bardzo nowocześnie. A jeśli chodzi o sam pogrzeb to osobiście wolę uczestniczyć w pogrzebnie, gdzie wystawiona jest urna, a nie otwarta trumna. Widok ciała zawsze jest dla mnie trudny, a nie zawsze rodziny decydują się na zamkniętą trumnę.
Młotek

Re: Kremacja

Post autor: Młotek »

Ja myślę ze nie ma tematu tabu w temacie śmierci. Po prostu, każdy wybiera dla siebie czy dla osoby zmarłej najlepszy sposób pochówku. Jest jedna firma która ma parę wyborów takich jak pochówek urnowy, tradycyjny, świecki czy katolicki. Jeżeli szukacie tak wielu wyborów to proponuję zapoznać się z ofertą tej firmy https://www.elizjum-warszawa.pl/
eśki

Re: Kremacja

Post autor: eśki »

Moja ciocia była osobą samotną. Prosiła mnie za życia, żebym zajął się jej pogrzebem i dopilnował kremacji zwłok. Zgłosiłem się do firmy pogrzebowej https://abbapater.eu/nasze-uslugi/kremacje .To prawdziwi profesjonaliści. Załatwili za mnie wszystkie formalności łącznie z kremacją i doborem urny.
emiliaŁ

Re: Kremacja

Post autor: emiliaŁ »

Ja wam doradzę, że w powiecie pruszkowskim organizacją pogrzebów i obsługą ceremonii wszelkich wyznań, w tym pogrzebów świeckich zajmuje się Dom Pogrzebowy Szadkowski. Oferują też właśnie zabieg kremacji zwłok i mają bardzo piękne urny na prochy. Babcia życzyła sobie być skremowana, także spełniliśmy jej życzenie i tak sobie myślę, że ja tak samo sądzę, że urna jest lepsza niż trumna. Choćby dlatego, że trzeba myśleć o środowisku, urna na pewno jest bardziej ekologiczna. Tu jeszcze macie konkretne namiary na dom pogrzebowy https://www.dpsz.pl/kontakt Bardzo pomocni i solidni są.
Miłość

Re: Kremacja

Post autor: Miłość »

Pogrzeb kremacyjny to zawsze indywidualny wybór każdej rodziny, a ostatnią wolę zawsze trzeba uszanować. Ja miałam duże opory przed taką formą pochówku, ale musiałam spełnić ostatnią wolę bliskiej mi osoby. W zakładzie pogrzebowym Eden wyjaśnili mi wszystko i jakoś rozwali moje wątpliwości dotyczących pogrzebu kremacyjnego w Lublinie.
BeataŻ

Re: Kremacja

Post autor: BeataŻ »

Ja tez jestem za kremacją i jeżeli coś to ja tez chce zostać skremowaną. W zeszłym roku pochowałam swojego tatę , który też życzył sobię zostać skremowanym i taką wolę musiałam wykonać . Kiedy tata odszedł to wszystkie sprawy związane z pogrzebem, kremacją zostaly przeprowadzone w tym zakładzie pogrzebowym Wrocławscy w Warszawie https://www.pogrzeby-wroclawscy.pl/kontakt.
Manniałłłó

Re: Kremacja

Post autor: Manniałłłó »

Profesjonalną kremacją ciała zajął się dom pogrzebowy, z którego usług zdecydowaliśmy się skorzystać. Oczywiście mowa o https://www.dompogrzebowywielun.pl/uslugi , odpowiedzialnych za wykonanie bardzo konkretnej pracy. To oni z resztą odpowiadali za organizację całego pogrzebu, czy wybór kwiatów na ceremonię.
Marioś33

Re: Kremacja

Post autor: Marioś33 »

A propo pogrzebów, to pozostawiam linka do strony domu pogrzebowego https://pogrzebyeden.pl/
, może komuś się przyda akurat. Przy pogrzebie towarzyszy nam trudny czas i to na prawde ważne żeby dobrze zorganizowana firma ogarnęła za nas wszelkie formalności
mózyklant

Re: Kremacja

Post autor: mózyklant »

Gdy babcia zmarła to zgłosiliśmy się do domu pogrzebowego Hades https://www.hadeslublin.pl/uslugi/uslugi-pogrzebowe w Lublinie. Co ciekawe, zajęli się również kremacją i przygotowaniem urny a przecież na tym w tym wszystkim nam zależało. W naszym grobie rodzinnym znajdowało się już kilka urn, także było to koniecznym ruchem.
łókasz

Re: Kremacja

Post autor: łókasz »

Za kremację, jak i całą ceremonię pogrzebową odpowiadali https://www.orkus.com.pl/oferta/uslugi-pogrzebowe.html . Zadanie te zrealizowali niezmiernie sprawnie i solidnie co absolutnie sprostało moim wymogom na tym polu. Także ich zakład kamieniarski odpowiadał za wykonanie pięknego nagrobka.
gadula667

Re: Kremacja

Post autor: gadula667 »

A czy mozna wziąć wybrać własną urnę czy oni narzucają ci z ich katalogu? bo urna którą znalazłam https://rememberme-forever.com/nowoczesna-urna-pogrzebowa-artystyczna-urna-pogrzebowa-z-rzezba-p-104.html wygląda na włąściwą ale nie wiem czy zakład pogrzebowy nie będzie robił z tym żadnych problemów? czy muszę się z nimi skontaktować przed kremacją? czy jest możliwość przesypania prochów później? ktoś miał taki sam problem i może się podzielić doświadczeniami?
Tomashshshsh

Re: Kremacja

Post autor: Tomashshshsh »

oczywiście że można wybrać własną - choć przyznaje że większość domów pogrzebowych ma własną ofertę więc ci tego nie mówią - chcą sami na tym zarobić albo dać zarobić temu z którym mają kontrakt - z tego co słyszałem jeśli jednak samemu o tym wspomnisz nie ma z tym absolutnie żadnego problemu.

A ta urna którą pokazujesz piękna choć jak na nią patrzę to ciarki przechodzą
ODPOWIEDZ