Nauka czytania dla dzieci

Sprawy rodzinne, opieka nad dziećmi. Zabawki dla maluchów, wózki, codzienne radości.
Danutą

Nauka czytania dla dzieci

Post autor: Danutą »

Przymierzam sie w perspektywie kilku miesiecy na przyjscie swojego dziecka na swiat. Ostatnio rozmyslalam o tym jak to jest je uczyc czytac. Macie moze jakies sprawdzone pomysly?

Pozdrawiam
Róża86

Re: Nauka czytania dla dzieci

Post autor: Róża86 »

Zostanie rodzicem to bardzo odpowiedzialne zadanie, a nadal wielu z nas sobie nie zdaje z tego sprawy. Pytanie jakie najczęściej się pojawia gdy dziecko trochę dorośnie, to jak zachęcić je do nauki czytania? Najważniejsze jest mieć odpowiednie podejście traktując przy tym naukę zadaniowo. Jest to sztuka jaką każdy musi opanować więc nie ma miejsca na szukanie wymówek. Kolejnym etapem będzie czytanie dla przyjemności ponieważ z nią powinna kojarzyć się nauka. Wystarczy wprowadzić rytuał czytania do naszego dnia codziennego. Szczególnie jak zauważymy problemy z czytaniem nawet u starszego dziecka. Właściwie to kilka minut dzienne w zupełności wystarczy, bardziej liczy się systematyczność. Jeśli uda się dłużej to jeszcze lepiej :) Warto w tym momencie rozróżnić jakie są właściwie etapy nauki czytania dzięki temu artykułowi - https://czytamsobie.pl/jak-nauczyc-dziecko-czytac To da nam świadomość na jakim etapie znajduje się aktualnie nasze dziecko.
Awatar użytkownika
kentka
Posty: 163
Rejestracja: 29 maja 2019, 19:50

Re: Nauka czytania dla dzieci

Post autor: kentka »

u nas czytanie poszło gładko, gorzej matma, ale tak jak mowie, wszystko na luzie,bo mieliśmy najlepsze korepetycje z matematyki https://www.pitagoras.edu.pl/ wiec luzik.
saunuś

Re: Nauka czytania dla dzieci

Post autor: saunuś »

Najlepsza metoda na szybkie i płynne czytanie dziecka jest to zdecydowanie słuchanie dobranocek przed snem . Ja codziennie mojemu skarbowi czytam , teraz przerabiamy książeczkę pt " Jadzia Pętelka. Jadzia Pętelka idzie spać " z tego sklepu tutaj https://www.taniaksiazka.pl/jadzia-pete ... 89209.html . Jest to seria dedykowana najmłodszym czytelnikom. W każdej części maluchy oraz ich rodzice mają szansę rozpoznać sytuacje z własnej codzienności.
włosyskup

Re: Nauka czytania dla dzieci

Post autor: włosyskup »

saunuś pisze: ↑23 lut 2021, 15:19 Najlepsza metoda na szybkie i płynne czytanie dziecka jest to zdecydowanie słuchanie dobranocek przed snem . Ja codziennie mojemu skarbowi czytam , teraz przerabiamy książeczkę pt " Jadzia Pętelka. Jadzia Pętelka idzie spać " z tego sklepu tutaj https://www.taniaksiazka.pl/jadzia-pete ... 89209.html . Jest to seria dedykowana najmłodszym czytelnikom. W każdej części maluchy oraz ich rodzice mają szansę rozpoznać sytuacje z własnej codzienności.
Moje od razu zasypia :) i na tym lekcja się kończy :D
-
skup włosów
ODPOWIEDZ