Strona 1 z 1

Oszczędzanie energii w domu

: 29 gru 2019, 12:12
autor: Olala
Dzięki rozwiązaniom dostarczonym przez https://centrumrekuperacji.pl/ oszczędzamy sporo energii. To realne kwoty, więc systemy się zwracają. Dla mnie równie ważne jest dbanie o środowisko. Wiem, że mój energooszczędny, pasywny dom ma mniejszy wpływ na środowisko. Ktoś z was ma u siebie takie rozwiązania?

Re: Oszczędzanie energii w domu

: 08 sty 2020, 23:53
autor: wena
Gdy nasz dom był jeszcze w fazie projektu, starałam się dobierać takie rozwiązania, które są w zgodzie ze środowiskiem. Już i tak człowieka maksymalnie je nadwyręża swoim działaniem. Wiadomo, że przy tym zwracałam też uwagę, żeby wpłynęło to na moje oszczędności. Dlatego wybrałam panele fotowoltaiczne, które dobrać pomogła mi firma El-Sun. Zajmują się także produkcją konstrukcji pod instalacje fotowoltaiczne. Rachunków za prąd praktycznie nie płacę. Przy ciągłych wzrostach cen widzę, że podjęłam słuszną decyzję.

Re: Oszczędzanie energii w domu

: 11 sty 2020, 21:02
autor: kozi44
wena pisze: ↑08 sty 2020, 23:53 Gdy nasz dom był jeszcze w fazie projektu, starałam się dobierać takie rozwiązania, które są w zgodzie ze środowiskiem. Już i tak człowieka maksymalnie je nadwyręża swoim działaniem. Wiadomo, że przy tym zwracałam też uwagę, żeby wpłynęło to na moje oszczędności. Dlatego wybrałam panele fotowoltaiczne, które dobrać pomogła mi firma El-Sun. Zajmują się także produkcją konstrukcji pod instalacje fotowoltaiczne. Rachunków za prąd praktycznie nie płacę. Przy ciągłych wzrostach cen widzę, że podjęłam słuszną decyzję.
My zamawialiśmy panele na tej stronie tutaj https://www.4sun.eu. Ogólnie to polecam bo mają dobre ceny i wysokiej jakości produkty. Można je spokojnie montować także na łodziach, kempingach, czy ogródkach działkowych. Jesteśmy bardzo z nich zadowoleni. Duża oszczędność.

Re: Oszczędzanie energii w domu

: 17 sty 2020, 20:00
autor: mczay
Chcesz oszczędzać energię? Zaopatrz się w urządzenia, które umożliwią Ci bezproblemowe zarządzanie nią. Ze swojej strony jestem w stanie polecić urządzenia tej firmy, gdyż cieszą się naprawdę dobrą opinią: https://www.se.com/pl/pl/product-subcat ... %B3w-sieci. Czy miałeś z nimi wcześniej styczność?

Re: Oszczędzanie energii w domu

: 07 lip 2020, 19:40
autor: włóczykij13
Gdy faktycznie są potrzebne dodatkowe pokłady energii to staramy się wykorzystywać agregaty prądotwórcze. W tym celu wynajmujemy je prosto od https://agar-power.pl/ . Sporo na tym zyskujemy, w dodatku nie są one zbyt drogie!

Re: Oszczędzanie energii w domu

: 21 lip 2020, 15:01
autor: oven
u nas fajną opcją na oszczedzanie bylo zamontowanie paneli fotowoltaicznych, nie sadzilem, ze to tak ekonomicznie wychodzi dopoki sam na sobie sie nie przekonalem, zamowilem panele i montaz z Levady, fajna, sprawdzona firma

Re: Oszczędzanie energii w domu

: 13 sie 2020, 21:41
autor: mimka
Trudno jest oszczędzać, ponieważ w ten sposób będziemy musieli zazwyczaj sobie czegoś odmawiać. Lepiej zastanowić się nad innym rozwiązaniem, które spowoduje spore oszczędności. Tutaj https://www.elektro.info.pl/artykul/ryn ... -roku-2017 sobie zerknijcie i poczytajcie na temat odnawialnych źródeł energii. W ten sposób można jednocześnie zadbać o środowisko.

Re: Oszczędzanie energii w domu

: 11 wrz 2020, 23:37
autor: eluśka
Faktycznie warto postawić na odnawialne źródła energii. Takie rozwiązanie nie tylko generuje spore oszczędności, ale również można w ten sposób zadbać o środowisko, a to w dzisiejszych czasach jest naprawdę niezwykle ważne. Poczytajcie sobie o OZE i wybierzcie takie rozwiązanie, które jest w waszym przypadku możliwe i pozwoli na obniżenie rachunków.

Re: Oszczędzanie energii w domu

: 14 wrz 2020, 11:05
autor: chesley.labadie
Może warto zastanowić się nad instalacją paneli słonecznych, które zapewnią dużą oszczędność.

Re: Oszczędzanie energii w domu

: 14 wrz 2020, 15:11
autor: anderson.amira
Oszczędność jest bardzo ważna, zwłaszcza z uwagi na wysokie ceny rachunków.

Re: Oszczędzanie energii w domu

: 25 lis 2020, 14:32
autor: kronoś
Wiele zależy od tego, jakie mamy podejście do oszczędzania i czy najpierw jesteśmy w stanie wydać więcej, by cieszyć się rozwiązaniami na skalę przemysłową. Czyli ja bym powiedziała, że najpierw warto wydać więcej na drzwi pasywne https://mikea.eu/product/thermika-pasiv/ , a potem cieszyć się ich zatrzymywaniem ciepła.

Re: Oszczędzanie energii w domu

: 10 kwie 2021, 0:08
autor: włodek88
Dzięki firmie Ospel, innowacyjnemu producentowi osprzętu elektrycznego, będziemy mogli oszczędzać energię elektryczną każdego dnia. Firma oferuje moduły które wspierają sterowanie oświetleniem czy możliwością zasilania gniazdek zdalnie. Na stronie producenta znajdziemy więcej informacji - https://www.ospel.pl/ . Można dowolnie programować sprzęt, automatyzacja pozwoli wyłączać oświetlenie czy urządzenia w momencie kiedy ich działanie jest po prostu niepotrzebne.