Strona 1 z 1

Rodzic po domu dziecka

: 14 sie 2019, 2:45
autor: sylwan84
Czy są tu osoby, które wychowały się w domu dziecka? Wkrótce zostanę tatą i bardzo bym chciał dać mojej rodzinie wszystko co najlepsze, czego sam nie miałem. Myślę, że o żonę dbam jak należy i mam nadzieję, że naprawdę jest ze mną szczęśliwa, ale dziecko to kompletna nowość w moim życiu. Ani znajomi za bardzo nie mają dzieci, no nie mam pojęcia jak to będzie... Może jakieś książki są, które mi pomogą?

Re: Rodzic po domu dziecka

: 14 sie 2019, 3:54
autor: Adrianna1995
Najważniejsze jest - miłość i dobre chęci :) Skoro żona jest z Tobą szczęśliwa, to dziecko na pewno też będzie :) A już wiesz czy córka czy syn? :)

Re: Rodzic po domu dziecka

: 14 sie 2019, 5:54
autor: sylwan84
Jeszcze nie hehhe

Re: Rodzic po domu dziecka

: 14 sie 2019, 10:02
autor: Adrianna1995
A może jakaś terapia? Jakiś psycholog?

Re: Rodzic po domu dziecka

: 14 sie 2019, 12:08
autor: Oklahoma
Polecam Poradnię Salomon - byłam z zupełnie innym problemem, ale naprawdę polecam!

Re: Rodzic po domu dziecka

: 16 sie 2019, 16:49
autor: torar_B
W niektórych przypadkach wsparie psychologa jest nieodzowne. Nie powinniśmy się przed tym bronić - to nic wstydliwego, a wręcz przeciwnie. Moim zdaniem świadczy to o dojrzałości emocjonalnej i gotowości przyjęcia pomocy od kogoś innego, gdy nie radzimy sobie sami z problemami. Dzisiejszy świat tak bardzo gna do przodu, że nic dziwnego,że czasami nie nadążamy. Fantastycznym psychologiem jest Barbara Targosz http://psychoterapia-barbaratargosz.pl/ do której miałam przyjemność chodzić na sesje, które bardzo mi pomogły uwierzyć w siebie i ocalić moje małżeństwo!

Re: Rodzic po domu dziecka

: 26 gru 2019, 20:34
autor: Szymek
sylwan84 pisze: ↑14 sie 2019, 2:45 Czy są tu osoby, które wychowały się w domu dziecka? Wkrótce zostanę tatą i bardzo bym chciał dać mojej rodzinie wszystko co najlepsze, czego sam nie miałem. Myślę, że o żonę dbam jak należy i mam nadzieję, że naprawdę jest ze mną szczęśliwa, ale dziecko to kompletna nowość w moim życiu. Ani znajomi za bardzo nie mają dzieci, no nie mam pojęcia jak to będzie... Może jakieś książki są, które mi pomogą?
Dla każdego młodego rodzica dziecko to nowość. Rozumiem, że nie masz wsparcia w bliskich (poza żoną lub partnerką), aczkolwiek myślę, że jeśli Wasza decyzja jest przemyślana, na pewno wszystko będzie dobrze, bez względu na przeszłość.

Re: Rodzic po domu dziecka

: 22 kwie 2021, 17:40
autor: Aśtek
Myślę, że nie masz co się przejmować dopóki nie zauważysz jakiś problemów, że faktycznie jest coś nie tak w Twoim nastawieniu. Wtedy warto może będzie temat przegadać z psychologiem. Gdybyś takiego wsparcia potrzebował to możesz skontaktować się z poradnią https://wetalk.pl z której sam korzystałem, polecam znajdziesz tam bardzo dobrych psychologów.