Strona 1 z 1

Okres coraz rzadziej

: 19 gru 2020, 16:34
autor: Elżbieta
Jeszcze mi daleko do 40-tki i właściwie to nie przeszkadza mi zbytnio, że mam coraz dłuższe cykle między miesiączkami, z drugiej strony czy może to byc objawem jakiejś choroby?

Re: Okres coraz rzadziej

: 27 lut 2021, 10:42
autor: dylewska
Elite pisze: ↑20 gru 2020, 11:37 Możliwe że masz uwarunkowania genetyczne więc spytaj mamy i babci jak to u nich przebiegało, no i ważne czy planujesz jeszcze mieć dzieci, bo jeśli tak, to spowolnienie cyklu miesiączkowego w takim wypadku powinno być leczone.
Czasami rzadsze okresy mogą tez oznaczać jakieś inne choroby więc dla spokoju ducha skontaktuj się z ginekologiem :)
U mnie zawsze były problemy z regularnością miesiączek, dopiero teraz kiedy biorę vines wszystko mam jak w zegarku, regularnie, wiadomo że hormonalna antykoncepcja ma pozytywny wpływ na takie problemy

Re: Okres coraz rzadziej

: 15 mar 2021, 21:59
autor: MAŁOLATKA
Suchość pochwy, pieczenie, świąd, ból w czasie seksu, takie objawy ja miałam. Już teraz wiem, że w okresie menopauzy tak się dzieje. Na szczęście jest na to rada. Bez recepty kupiłam w aptece globulki cicatridina, które działają regenerująco na błonę śluzową pochwy. Jest w nich kwas hialuronowy i wyciągi naturalne z aloesu, nagietka czy drzewa herbacianego. Ja zawsze zwracam uwagę na skład.

Re: Okres coraz rzadziej

: 30 mar 2021, 21:47
autor: Tłene
MAŁOLATKA pisze: ↑15 mar 2021, 21:59 Suchość pochwy, pieczenie, świąd, ból w czasie seksu, takie objawy ja miałam. Już teraz wiem, że w okresie menopauzy tak się dzieje. Na szczęście jest na to rada.
Oj miałam dokładnie takie same objawy, do tego pojawiło się też lekkie rozdrażnienie, więc od razu wiedziałam, że to czas menopauzy. Na suchość kupiłam sobie globulki Vagisan, polecone przez farmaceutkę.

Re: Okres coraz rzadziej

: 11 maja 2021, 7:48
autor: mokka
Elżbieta pisze: ↑19 gru 2020, 16:34 Jeszcze mi daleko do 40-tki i właściwie to nie przeszkadza mi zbytnio, że mam coraz dłuższe cykle między miesiączkami, z drugiej strony czy może to byc objawem jakiejś choroby?
Możliwe, ja bym jednak z czymś takim poszła do ginekologa bo na pewno nie jest to normalne i może być objawem choroby. Tu https://antykoncepcjanamiare.pl/kobiece ... jczesciej/ czytałam o tych które mogą występować najczęściej

Re: Okres coraz rzadziej

: 11 maja 2021, 8:07
autor: straciatella
Miałam problem z miesiączkami odkąd pamiętam ale dopiero niedawno dowiedziałam się, że choruję po prostu na endometriozę. Przeszłam nawet zabieg jej usuwania w szpitalu Medicover. Robią tam nawet bardzo skomplikowane zabiegi w asyście robota da vinci, są małoinwazyjne