Strona 1 z 1

Praca w Holandii a podatek

: 04 lut 2021, 8:45
autor: ronald1967
Witam serdecznie. W zeszłym roku dość długo pracowałem w Holandii, a teraz chciałbym otrzymać zwrot podatku. Niestety nie bardzo wiem, co powinienem w tym kierunku zrobić. Słyszałem, że warto zgłosić się po pomoc do BFA Poland. Znacie tą firmę? Polecilibyście?

Re: Praca w Holandii a podatek

: 13 lut 2021, 9:20
autor: daniela
Przede wszystkim, kiedy się do nich zgłosisz, wyjaśnią Ci co i jak. Powiedzą czy kwalifikujesz się, żeby otrzymać zwrot podatku z Holandii i w razie czego pomogą z formalnościami. O nic nie musisz się martwić.

Re: Praca w Holandii a podatek

: 25 lut 2021, 13:28
autor: Małgosia
Podatkiem bym się akurat nie przejmowała. Są firmy takie jak http://rozliczpodatek.transfero.eu/ , które zajmą się wszystkimi formalnościami za Ciebie. Dzięki temu masz pewność, że dokumenty będą dobrze wypełnione i niczego nie będzie brakowało. Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie na rozliczanie podatków z zagranicy.

Re: Praca w Holandii a podatek

: 21 kwie 2021, 13:20
autor: Liłka
Pamiętajcie tylko, że przy rozliczaniu PITu można podarować komuś 1% swojego podatku :) dla was to żaden wysiłek i koszt a może komuś nawet życie uratować. Ja w tym roku wsparłam fundację która pracuje nad bioniczną trzustką https://fundacjabirn.pl/wesprzyj/

Re: Praca w Holandii a podatek

: 26 maja 2021, 14:33
autor: Dziewczyna
A skoro już o pracy za granicą mowa, to co byście powiedzieli na taki wyjazd na Korsykę do pracy? Widziałam ostatnio na stronie internetowej https://polandworkforce.com/praca-korsyka-od-zaraz, że w znalezieniu takiego zatrudnienia może Wam pomóc na przykład Agencja Pracy Tymczasowej Poland Workforce. Czy ktoś z Was miał z nią może do czynienia?

Re: Praca w Holandii a podatek

: 12 lip 2021, 8:11
autor: niśka
Co do pracy w Holandii to jak najbardziej warto wybrać agencję https://hollandcontracting.pl/ , która posiada bogaty wybór ofert pracy. Stawki godzinowe są świetne, a dodatkowo warunki też odpowiednie. Moim zdaniem jest to jedno z najlepszych biur, oferujących pracę za granicą

Re: Praca w Holandii a podatek

: 14 lip 2021, 12:06
autor: Łania29
Pracując za granicą musimy co oczywiste zapłacić podatki jakie w danym kraju obowiązują. Czy równie poważnie podchodzicie do tematu ubezpieczenia podejmując pracę za granicą? Moim skromnym zdaniem to bardzo ważne by będąc już na miejscu w danym kraju skupić się na pracy a nie o rozmyślaniu czy coś mi się nie stanie. Na jednej ze stron ubezpieczyciela - Unilink - https://unilink.pl/porady/ubezpieczenie ... e-do-pracy znalazłam bardzo interesujące porady w tym temacie, z którymi powinni zapoznać się wszyscy udający się do pracy za granicą.

Re: Praca w Holandii a podatek

: 26 lip 2021, 8:18
autor: Emeś
Natomiast jeśli są również osoby które szukają dobrych ofert pracy w Holandii i jednocześnie zależy im na pomocy ze strony agencji która pomoże w znalezieniu pracy, organizacji wyjazdu i oczywiście znalezieniu miejsca zamieszkania na ten czas to polecam https://hollandcontracting.pl/ z którymi już nie raz miałem okazję wyjeżdżać i zawsze było to zrobione jak należy, nigdy też nie było problemów z wypłaceniem wynagrodzenia.

Re: Praca w Holandii a podatek

: 18 sie 2021, 18:37
autor: Pawełkoś
Ja pracuję w Holandii i co do moich podatków i tym podobnych rzeczy jestem w 100% pewien bo mam dobra księgową. Ja raczej tu w innym temacie - jeżeli ktoś z was szuka firmy, która oferuję w 100% bezpieczne i jest to firma https://www.przewozyiza.eu/kontakt . Ja osobiście wiele razy korzystam z ich usług i moim zdaniem warto.

Re: Praca w Holandii a podatek

: 20 sie 2021, 13:18
autor: Zołok
W przypadku kiedy będziecie na etapie poszukiwań profesjonalnej pomocy w zakresie odzyskania podatków to tutaj jak najbardziej mogę polecić Wam, żebyście zwrócili odezwali się do https://holandia.org/zwrot-podatku/austria/ w przypadku których będziecie mogli liczyć na profesjonalizm obsługi, świetną organizację i skuteczność pracy ponieważ udało nam się odzyskać naprawdę wysoki zwrot podatku z żoną po pracy w Austrii. Jesteśmy zadowoleni i co najważniejsze naprawdę szybko udało się to z ich pomocą załatwić.

Re: Praca w Holandii a podatek

: 10 wrz 2021, 17:58
autor: Szymuś
Biorąc pod uwage te wszystkie rzeczy, które trzeba ogarnąc przed wyjazdem do pracy za granice, to ja jestem jednak za tym, żeby zostać w kraju. I nie przesadzajmy, w Polsce juz nie ma PRLu, tez mozna się dorobić, na uczciwych zasadach i dla uczciwego pracodawcy jak ten https://imex-logistics.pl/Praca.html

Re: Praca w Holandii a podatek

: 22 paź 2021, 21:02
autor: Włoszka
Tak naprawdę fajnie jest wiedzieć w ogóle jakie podatki VAT obowiązują w poszczególnych krajach i tym bardziej jeśli nastawiamy się na zagraniczną sprzedaż towarów. Całkiem niedawno ja również czytałam na stronie https://portfelpolaka.pl/jaki-vat-obowi ... -brytanii/ jaki w ogóle obowiązuje podatek VAT w Wielkiej Brytanii.

Re: Praca w Holandii a podatek

: 01 lis 2021, 22:33
autor: ewe2113
Pewnie, że coś takiego jest możliwe i jak najbardziej warto się o to postarać. Ogólnie trzeba iść do jakiegoś biura rachunkowego, które zajmuje się rozliczaniem podatku z zagranicą. To nie jest taka prosta sprawa, a sami raczej sobie z tym nie poradzicie. Chyba że się znacie na tym. Dlatego polecam https://zwrot-podatkow.pl/ksiegowosc-niemiecka-gewerbe .