Czy to może być nużyca? - Odexim będzie na to dobry?

Leki, rehabilitacje, medycyna, zdrowe odżywianie, badania. Wszystko o zdrowiu.
Judytką

Czy to może być nużyca? - Odexim będzie na to dobry?

Post autor: Judytką »

Od wielu miesięcy prześladuje mnie trądzik różowaty i z dermatologiem stosowaliśmy różne terapie, które miały to podobno wyleczyć. Ja trochę na ten temat poczytałam i zobaczyłam, że równie dobrze może to być nużyca. Czy faktycznie można pomylić ten trądzik z nużycą? warto na ten temat zwrócić uwagę dermatologowi? No i czym sobie można radzić z tym czymś? Bardzo dobre opinie jak sprawdzałam ma Odexim, ale nie znam się na tym w ogóle. Wizytę mam za kilka tygodni, bo kolejki do mojego dermatologa są ogromne teraz.
Ninaną

Re: Czy to może być nużyca? - Odexim będzie na to dobry?

Post autor: Ninaną »

Znam ten ból. U mnie było dosłownie to samo. Długie dni walki z "trądzikiem" aż się okazało, że to jednak może być coś innego. Zrób to samo co ja. Pójdź normalnie na własną rękę do kliniki, zrób specjalne badania na obecność nużeńca i będziesz miała udokumentowaną odpowiedź. A co do samego Odexima, to nie wiem nawet czy na rynku coś innego jest, bo i ja i wiele osób z którymi też na ten temat gadałam to tego używała
Nuniną

Re: Czy to może być nużyca? - Odexim będzie na to dobry?

Post autor: Nuniną »

Naprawdę dermatolog, może nie zwrócić na coś uwagi i wdrożyć nieprawidłowe leczenie? Trochę nie chce mi się wierzyć, w taki obrót spraw, bo zawsze jednak do specjalisty idzie się z dużą dozą zaufania, że jednak pomoże wyleczyć problem, a słysząc takie historie aż strach bierze złapać cokolwiek
Agjatką

Re: Czy to może być nużyca? - Odexim będzie na to dobry?

Post autor: Agjatką »

Nie co się w sumie dziwić zbytnio, bo po pierwsze nużyca bardzo dobrze ten trądzik imituje, a po drugie ten problem nie jest jednak aż tak bardzo rozpowszechniony, bo bądź co bądź atakuje bardzo niewielką część ludzi. Dodatkowo dermatolog ma bardzo okrojone możliwości, bo nie jest wstanie na miejscu wykonać odpowiednich badań, które by to potwierdziły lub wykluczyły, aczkolwiek mógł zlecić takie badanie Tobie w razie czego
Śnieżka

Re: Czy to może być nużyca? - Odexim będzie na to dobry?

Post autor: Śnieżka »

Proponuję pójść do innego dermatologa. Tylko inny specjalista może potwierdzić diagnozę lub postawić całkowicie nową. A może warto to również skonsultować z innym lekarzem? Spróbuj może w https://derm-al.pl/pl/medycyna-specjali ... ia-dorosli
SzyszynkaŻ

Re: Czy to może być nużyca? - Odexim będzie na to dobry?

Post autor: SzyszynkaŻ »

Oczywiście, że tak. Dobry lekarz zastosuje odpowiednie leczenie i objawy powinny ustąpić. Polecam sprawdzić specjalistów z https://mediccentre.pl/specjalisci/dermatolog . Przy takich objawach zawsze należy skonsultować zmiany z lekarzem specjalistą. Żeby nie narobić sobie większej biedy.
ODPOWIEDZ