Jakie probiotyki stosowaliście i możecie polecić?

Leki, rehabilitacje, medycyna, zdrowe odżywianie, badania. Wszystko o zdrowiu.
iśka

Jakie probiotyki stosowaliście i możecie polecić?

Post autor: iśka »

Na jakie probiotyki warto zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o zdrowie i dobre samopoczucie dziecka po antybiotykoterapii? Mam nadzieję, że z Waszą pomocą uda mi się tutaj podjąć racjonalną decyzję i jednak zapewnić im odpowiednie wsparcie na co dzień, aby nie poddawały się infekcjom i chorobom. Pomożecie?
Awatar użytkownika
straciatella
Posty: 74
Rejestracja: 26 lut 2020, 12:54

Re: Jakie probiotyki stosowaliście i możecie polecić?

Post autor: straciatella »

W takiej sytuacji zdrowa dieta to podstawa ale musisz też zapytać lekarze co podawać bo na przykład przy hemoroidach czy innych chorobach odbytu warto stosować probiotyk proktologiczny ProctoLact-M, który zawiera żywy szczep bakterii probiotycznych, co hamuje wzrost chorobotwórczych bakterii :)
Grażyna11

Re: Jakie probiotyki stosowaliście i możecie polecić?

Post autor: Grażyna11 »

Dobrze, że dzisiaj tyle osób stosuje tak rozwinięte aspekty związane z dbaniem o siebie i o swoje zdrowie. Na pewno dobrym pomysłem mogłoby być postawienie na takie prebiotyk, które najkorzystniej sprawdzą się w przypadku Waszego zdrowia. To bardzo ważna rzecz, więc zwróćcie na nią już teraz uwagę.
luśka

Re: Jakie probiotyki stosowaliście i możecie polecić?

Post autor: luśka »

Ja mogę polecić bardzo Narum Fast. U mnie się bardzo dobrze sprawdza, a miewam często problemy z jakimiś zaparciami i ogółem takie różne dolegliwości dookoła jelitowe ;) Szczególnie kiedy biorę antybiotyk, to bardzo staram się brać przy tym jakiś porządny antybiotyk, traktuje to poważnie :)
Awatar użytkownika
dylewska
Posty: 170
Rejestracja: 24 maja 2019, 11:16

Re: Jakie probiotyki stosowaliście i możecie polecić?

Post autor: dylewska »

My całą rodziną stosujemy probiotyki. W naszym przypadku wybraliśmy ten z dodatkiem prebiotyku. Słyszałam, że jest to dobre rozwiązanie. Ja z mężem wybieram kapsułki, dla dzieci w aptece zawsze pod ręką mam wersję w kropelkach multilac taki w kropelkach dla dzieci.
kaśka11

Re: Jakie probiotyki stosowaliście i możecie polecić?

Post autor: kaśka11 »

dylewska pisze: ↑26 wrz 2021, 14:55 My całą rodziną stosujemy probiotyki. W naszym przypadku wybraliśmy ten z dodatkiem prebiotyku. Słyszałam, że jest to dobre rozwiązanie. Ja z mężem wybieram kapsułki, dla dzieci w aptece zawsze pod ręką mam wersję w kropelkach multilac taki w kropelkach dla dzieci.
Przez jakiś czas używałam Multilac, ale zdecydowalnie lepiej u mnie sprawdza się Narum Fast. Jest o wiele silniejszy i bardziej skuteczny.
Stertka

Re: Jakie probiotyki stosowaliście i możecie polecić?

Post autor: Stertka »

Multilac baby podajemy w okresie jesienno zimowym, ale też zawsze przy antybiotykoterapii. Mamy go zawsze w domu, plus dla niego, że nie trzeba go trzymać w lodówce, a warto wspierać mikrobiom malucha. Plus też dla Multilac Baby za formę kropelek, które nie zmieniają smaku ulubionego soczku, więc można je tak wygodnie podawać maluchom. Nie zawiera konserwantów, laktozy ani kazeiny. Dodatkowo można Multilac Baby podawać maluchom już od 2 go miesiąca życia.
ODPOWIEDZ