Uzależnienie od leków

Leki, rehabilitacje, medycyna, zdrowe odżywianie, badania. Wszystko o zdrowiu.
Awatar użytkownika
Dorcia
Posty: 195
Rejestracja: 19 sty 2019, 13:43

Uzależnienie od leków

Post autor: Dorcia »

Czy moglibyście mi doradzić w sprawie jednej placówki, w której leczy się różne nałogi? Znalazłam namiary w internecie na Ośrodek Uzależnień Nefo i zauważyłam, że należy on do najlepszych w rankingu. Będziemy potrzebowali pomocy dla wujka, który popadł w lekomanię i trzeba go jakoś skutecznie z tego wyciągnąć. Czy wystarczy skontaktować się ze specjalistami, czy od razu do nich tam pojechać?
Awatar użytkownika
parksa
Posty: 146
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:58

Re: Uzależnienie od leków

Post autor: parksa »

Sporo osób starszych również boryka się z takim problemem. Wielu z nich potrzebuje opieki i nadzoru chociażby w dozowaniu leków i nie tylko. W Niemczech na przykład rośnie zapotrzebowanie na opiekunki osób starszych. Jest to zajęcie bardzo doceniane przez Niemców dlatego też wielu naszych rodaków decyduje się na podjęcie takiej pracy. Na tej stronie https://bravecare.pl/chce-zostac-opiekunka/ znaleźć można wiele wartościowych informacji w tym temacie.
Awatar użytkownika
aletta
Posty: 216
Rejestracja: 26 sie 2019, 8:54

Re: Uzależnienie od leków

Post autor: aletta »

Wszystkim osobom, które rozglądają się za sprawdzoną placówką zajmującą się leczeniem uzależnień, polecam zgłosić się do ośrodka https://osrodektrzezwosc.pl/, który znajduje się w Łomży. Sama kiedyś tam trafiłam i mogę powiedzieć że otrzymałam tam specjalistyczną pomoc, której potrzebowałam.
Awatar użytkownika
kacc
Posty: 85
Rejestracja: 22 cze 2019, 17:07

Re: Uzależnienie od leków

Post autor: kacc »

Uzależnienie od leków jest równie poważne i niebezpieczne jak narkomania. I tak samo wymaga leczenia w specjalistycznym ośrodku. Jak coś mogę polecić to wybierajcie sprawdzone, prywatne ośrodki, gdzie mają duże doświadczenie https://portaldlazdrowia.pl/dlaczego-wa ... arkomanii/ . Tu nie ma miejsca na pomyłki, brak wsparcia. Szczególnie jak chory jest w złym stanie.
Awatar użytkownika
shad.howe
Posty: 4
Rejestracja: 01 cze 2020, 16:03
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Uzależnienie od leków

Post autor: shad.howe »

W jaki sposób powiedzieć/udowodnić to osobie, która nadużywa leków?
Awatar użytkownika
Lidka
Posty: 34
Rejestracja: 10 cze 2020, 12:29

Re: Uzależnienie od leków

Post autor: Lidka »

Uzależnienie od leków może prowadzić do wielu nieodwracalnych zmian w organiźmie człowieka. Przedawkować lekarstwa jest bardzo prosto, Osoba uzależniona musi sama uświadomić sobie problem, możemy jej pomóc kierując ją do terapeutów. Najepszym rozwiązaniem jest umieszczenie w ośrodku. Detoks Fenix doskonale radzi sobie z takimi przypadkami. Zespół specjalistów od wielu lat skutecznie pomaga chorym wyjść z różnych uzależnień.
ODPOWIEDZ