Uzależnienie

Leki, rehabilitacje, medycyna, zdrowe odżywianie, badania. Wszystko o zdrowiu.
Sarona

Uzależnienie

Post autor: Sarona »

Nie przypuszczałam, że już wśród nastolatków jest tak dużo uzależnień. Kolegi syn ma dopiero kilkanaście lat, a już ma problem z dopalaczami i narkotykami. Trudno takiemu dziecku pomóc i najlepiej byłoby jakby umieścił chłopca w specjalnej placówce leczniczej. Przeczytałam, że komfortowe warunki oferuje dla swoich podopiecznych Ośrodek Terapii Wiosenna. Ciekawe jak taka terapia wygląda w praktyce.
woliś

Re: Uzależnienie

Post autor: woliś »

Każde uzależnienie jest problemem i trzeba je leczyć. Tutaj https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/le ... koholizmu/ jest ciekawy artykuł na temat leczenia alkoholizmu. Niewątpliwie jest to długotrwały i trudny proces, ale najważniejsze jest to, aby taka osoba w ogóle uświadomiła sobie, że ma problem. To jest podstawa. Tylko w ten sposób można zacząć leczenie, które faktycznie będzie przynosiło skutki.
ginamó

Re: Uzależnienie

Post autor: ginamó »

Specjalistyczna terapia, ale i detoks to najlepszy sposób na pokonanie uzależnienia. Najwazniejsze to wiedzieć, gdzie się w tej sprawie zgłosić. Dla mnie zadania w tej formie zrealizowali https://detoks500.pl/ i to należycie!
gębirm

Re: Uzależnienie

Post autor: gębirm »

Warto rozejrzeć się za porządnym ośrodkiem, który zajmuje się leczeniem uzależnień. Ja od siebie mogę wam polecić skontaktowanie się z ośrodkiem https://madarvit.pl/ który znajduje się w okolicach Opola. Tam bardzo mi pomogli.
Awatar użytkownika
Dorcia
Posty: 195
Rejestracja: 19 sty 2019, 13:43

Re: Uzależnienie

Post autor: Dorcia »

Niedawno robiłam rozeznanie wśród wszystkich o placówek leczniczych i doszłam do wniosku, ze najlepszym miejscem dla mojej siostry będzie ośrodek terapii uzależnień Lewin. Panują tam naprawdę świetne warunki i z opinii podopiecznych też wnioskuję, że można naprawdę szybko pozbyć się nałogu. Prowadzą tam skuteczne leczenie odwykowe.
Awatar użytkownika
Budex
Posty: 60
Rejestracja: 19 sty 2019, 13:45

Re: Uzależnienie

Post autor: Budex »

Niestety coraz więcej nastolatków uzależnia się od alkoholu, hazardu, dopalaczy oraz innych używek. Dla nich tak samo jak dla osób dorosłych jest wiele poradni, w których prowadzą efektywne terapie. Jednym z nich jest prywatny ośrodek terapii uzależnień Nefo.
ODPOWIEDZ