Psycholog czy psychoterapeuta?

W zdrowym ciele zdrowy duch! Dziel się trikami na zdrowe ciało i umysł.
Awatar użytkownika
Hipolita1973
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2021, 23:14

Psycholog czy psychoterapeuta?

Post autor: Hipolita1973 »

Cześć! Postanowiłam wreszcie poszukać specjalistycznej pomocy, ale nie jestem pewna, czy lepszym rozwiązaniem będzie psycholog, czy psychoterapeuta Łódź. Co możecie mi powiedzieć o obu tych specjalistach? Będę wdzięczna za podpowiedzi, gdzie najlepiej się wybrać.
łasuch

Re: Psycholog czy psychoterapeuta?

Post autor: łasuch »

Temat powinniśmy zacząć od sprecyzwoanai różnić między nimi. Terminy sa czesto blednei inteprretowane i analizowane. Ostatnio czytalem artykuly kim jest kto np. https://psychiatra-sochaczew.pl/psychoterapeuta-kim-jest-czym-sie-zajmuje/ Solidna dawka wiedzy, ktora kazdy z nas powinien liznac zanim uda sie na wizyte. Poznie jsie konczy, ze udajemy sie do zlego specjalisty i jestesmy kierowanie nie tam gzdie trzeba...
Awatar użytkownika
malyswiat5
Posty: 528
Rejestracja: 02 kwie 2019, 11:17

Re: Psycholog czy psychoterapeuta?

Post autor: malyswiat5 »

Pomoc psychologiczna to temat bardzo delikatny. Jeśli potrzebujesz doraźnego wsparcia lub pomocy w rozwiązaniu dylematów dnia codziennego, przede wszystkim zachęcam Cię do skorzystania z propozycji od https://mentalpath.pl/ gdzie trafisz na naprawdę świetnych i doświadczonych specjalistów, którzy przede wszystkim pomogą Ci w powrocie do zdrowia.
Bakłażan

Re: Psycholog czy psychoterapeuta?

Post autor: Bakłażan »

Jeśli nie macie pewności co do tego, czyja pomoc będzie dla Was najkorzystniejsza, to po prostu zajrzyjcie do https://psychomedic.pl/psychiatra-lodz/ W ten sposób możecie zawsze liczyć na najlepszą opiekę psychologiczną, co dzisiaj jest niezwykle istotnym elementem. Powinniście mieć to już teraz na uwadze!
przybitył

Re: Psycholog czy psychoterapeuta?

Post autor: przybitył »

Wydaje mi się, że pewnie więcej mógłby zrobić psychoterapeuta. Nigdy nie byłem u psychologa, bo od samego początku chodzę do doktora Dariusza Rudasia w Krakowie, który jest psychoterapeutą. Także na pewno mogę powiedzieć, że moja terapia pod okiem pana doktora bardzo dobrze się sprawdza.
Meśk

Re: Psycholog czy psychoterapeuta?

Post autor: Meśk »

Cześć, ja mam zdiagnozowaną chorobę afektywną dwubiegunową. W życiu więc mi nie jest lekko, ale trafiłem na przecudowną i empatyczną panią psychoterapeutkę Joannę Majdę-Kostrz w Zawierciu https://psychoterapiakatowice.pl/ . Jej metody po kilku spotkaniach zaczęły działać. Nie mam takich dołów i górek też nie. Mam odpowiednio dobrane leki. Najważniejsze jest to, że pani mnie rozumie. Także podpowiada mi, jak sobie radzić z problemami życiowymi. Naprawdę dużo to daje, więc każdemu kto ma problemy czy, w małżeństwie czy z dziećmi może się śmiało do niej zgłosić.
silesius

Re: Psycholog czy psychoterapeuta?

Post autor: silesius »

Psychologów, psychoterapeutów i psychiatrów można ogólnie określić jako specjalistów zdrowia psychicznego. Psycholog zgodnie z przyjętą i wypracowaną przez lata praktyką zawodową jeśli chodzi o pracę z klientem, zajmuje się zazwyczaj konsultacjami i wsparciem psychologicznym. Najczęściej korzystają z tego rodzaju pomocy osoby przeżywające kryzysy i różnego rodzaju trudności życiowe nie mające znamion zaburzeń lub chorób psychicznych. Do psychoterapeuty zazwyczaj chodzimy w celu leczenia lub złagodzenia objawów chorów i zaburzeń psychicznych. Z ofertami gabinetów psychologicznych i psychoterapeutycznych osoby poszukujące tego rodzaju pomocy mogą zapoznać się wchodząc na stronę https://psychologuj.pl
ODPOWIEDZ